Бідний Матвій Вікторович
Бідний.jpeg
В. о. міністра молоді та спорту

Матвій Бідний

Матвій Вікторович Бідний народився 28 листопада 1979 року в місті Київ.
Матвій має аж цілих чотири дипломи про вищу освіту. У 2001 році він отримав спеціальність "Тренера-викладача" після закінчення Національного університету фізичного виховання і спорту. Потім Бідний вивчав фінанси в столичному національному торговельно-економічному університеті, комерційне і трудове право в Міжрегіональній академії управління персоналом, публічне управління і адміністрування — в Національній академії державного управління при Президенті (закінчив у 2020-му).

Сім'я та зв'язки

Матвій Вікторович одружений вдруге. Перша дружина Інна, друга - Вікторія Дашутіна, донька колишнього народного депутата Григорія Дашутіна. Матвій і Вікторія одружені з 2019 року.
У Словаччині Дашутіна володіє компанією Rotors Tech.
У Бідного троє дітей: Ангеліна, Родіон, а також Артур.

Оперативна справа

Першим місцем роботи Матвія було ДП "Фаворит-С". Тут протягом дев'яти років (2001-2009) він був тренером, а потім два роки (2009-201) очолював однойменний фітнес-клуб.

Після травми хребта змушений був залишити Греко-римську боротьбу, але пристрасть до спорту призвела до бодібілдингу, яким він професійно зайнявся. 2000 року Матвій виграв Чемпіонат України у ваговій категорії до 90 кг. і того ж року був другим на Чемпіонаті світу серед юніорів у категорії понад 80 кг. Протягом п'яти років (1999-2004) він був членом української збірної. У 2000 році Бідний завоював срібні медалі світової першості. Тричі (з 2000 по 2002 рік) Матвій був переможцем національного чемпіонату. З 2005 по 2008 рік він брав участь у телепроєкті "Ігри патріотів". Зазвичай, учасниками шоу були різноманітні селебріті, та не лише вони. Наприклад, випуск за 12 листопада 2005 року, в якому членами команди України були на той час уже олімпійська чемпіонка Ірина Мерлені та ще маловідомий на той час Матвій Бідний.

Саме Бідний в останньому конкурсі приніс перемогу Україні, через що зокрема й отримав впізнаваність.

Паралельно з навчанням Матвій підпрацьовував у Верховній Раді. Принаймні в парламентській базі даних вказано, що Бідний у пʼятому скликанні на громадських засадах підпрацьовував помічником тоді нардепа від Блоку Юлії Тимошенко Андрія Портнова. У 2007 році відбулись дострокові парламентські вибори. Після них Матвій уже не був помічником Портнова, який за кілька років після цього приєднається до команди президента Віктора Януковича, працюватиме в його адміністрації, а у 2014 році надовго покине Україну після Революції гідності.

У 2011 році Матвій Бідний деякий час був помічником директора юридичної компанії "Сетра". Наступні чотири роки він був менеджером з продажу компанії "ФірмаІСТ".

З 2015 по 2016 рік Матвій займався автоперевезеннями в дочірньому підприємстві "ІстФРАХТ". У 2016 році він знову був помічником народного депутата VIII скликання.

Того ж року Бідний влаштувався до Міністерства молоді та спорту. Спочатку був головним спеціалістом відділу пріоритетних неолімпійських видів спорту департаменту фізичної культури та неолімпійських видів спорту України, а потім очолив цей департамент.

Влітку 2020 року Матвія призначили заступником Міністра молоді та спорту. У листопаді 2023 року Кабінет Міністрів звільнив очільника відомства Вадима Гутцайта і призначив Бідного тимчасово виконуючим обов'язки Міністра.

Скандали, компромат та чутки

Громадський рух "Чесно" вніс тестя Бідного до Реєстру зрадників. Правоохоронці підозрюють Григорія Дашутіна в пособництві російським окупантам через співпрацю його бізнесу з підприємствами ВПК РФ як після окупації Криму у 2014 році, так і після повномасштабного вторгнення.

Так, наприклад, у 2014 році, промисловий концерн Дашутіна "Нікмас", 95% виготовленої продукції транспортував на російські держпідприємства.

Торік Григорія запідозрили в тому, що його компанія продовжила цю співпрацю з Росією і після 24 лютого. Зокрема, забезпечувала російський військово-промисловий комплекс.

Через це роботу концерну заблокували, а самого Григорія затримали та оголосили підозру в посібництві Росії.

Бідний заявив, що за батька дружини відповідальності нести не збирається. За словами чиновника, його тесть жорстка, авторитарна людина, з яким у нього не було близьких відносин. Також, він зазначив, що Дашутін у нього протекції не просив.

Колишній нардеп Ігор Мосійчук опублікував документи, в яких вказувалося, що Вікторія Дашутіна теж проходить у справі по держзраді й переховується від слідства за кордоном. Нібито Григорій Дашутін співпрацював з російським ВПК руками своєї дочки.

Втім, невідомо, в яких саме стосунках Бідний та Дашутін сьогодні. І чи взагалі має це якийсь вплив на успішне просування Матвія в карʼєрі.[1]

Декларація

У лютому 2024 року Матвій Бідний подав електронну декларацію про свої доходи за минулий рік. Власного майна у чиновника немає. Він живе в київській квартири дружини (215.1 кв.м). В анексованому Російською Федерацією кримському селищі Гурзуф Вікторія Дашутіна має земельну ділянку (1228 кв.м) і житловий будинок (1086.9 кв. м), а в Словаччині орендує квартиру (109 кв. м).

У березні 2023 року Дашутіна придбала автомобіль Volvo Polestar 2 2020 року випуску за 1,7 мільйона гривень.

У 2023 році зарплата бідного в Міністерстві склала 1,08 мільйона гривень. Дашутіна в Rotors Tech заробила 1,3 мільйона гривень. Ще 4375 гривень вона отримала в сімейній компанії Дашутіних "Да4" (Діяльність холдингових компаній).

Готівковими коштами Матвій задекларував 16 тисяч доларів. У Вікторії — три з половиною мільйони гривень.

Звання, чини, регалії

Справка: Сайт "Генштаб" не несе відповідальності за посилання на матеріали інших джерел та готовий до оприлюднення інформації