Македон, Юрий Николаевич

Материал из Генштабъ
Перейти к: навигация, поиск
Македон Юрій Миколайович
Македон Юрий.jpg
Кандидат в народні депутати Верховної Ради України VII скликання

Офіційна біографія

Юрій Миколайович Македон, народився 24 жовтня 1980 року в місті Могилеві-Подільському Вінницької області в сім’ї службовців.

В 1987 році розпочав навчання в міській середній школі № 3, в якій щороку отримував відзнаку за успішні показники. Навчання у школі закінчив в 1998 році з Золотою медаллю.

В 1998 році, після вдалого проходження перевірок та випробувань у Службі безпеки України, був прийнятий на навчання в Національний університет "Юридична академія України імені Ярослава Мудрого" на факультет підготовки слідчих кадрів для органів СБУ. Протягом навчання, Юрій Македон приймав активну участь в суспільному житі вузу і у 2002 році за високі показники в навчанні та спортивні досягнення, визнаний одним з кращих курсантів університету.

В 2003 році, закінчив з червоним дипломом Національний університет – отримавши при цьому звання лейтенанта СБУ, і був направлений для проходження подальшої служби до Управління Служби безпеки України у Вінницькій області на посаду оперативного співробітника.

Ще у далекому 2004 році, при режимі президента Леоніда Кучми - будучи молодим лейтенантом, кандидат не побоявся викрити та припинити схему розкрадання бюджетних коштів під час закупівлі медичного обладнання службовими особами управління Вінницької обласної державної адміністрації, які завдали шкоди державі в особливо великих розмірах. За результатами розслідування, високих посадовців, причетних до вказаних зловживань, звільнено з роботи та притягнуто до кримінальної відповідальності.

В 2007 році під час роботи по лінії боротьби з контрабандою, Ю.Македоном у складі оперативної групи, викрито схему контрабанди валюти через Могилів-Подільську митницю та повернуто в бюджет держави близько 2 000 000 доларів США.

За визначні досягнення в боротьбі з корупцією, в 2008 році Юрія Македона, молодого капітана призначено на посаду підполковника, - керівником напрямку боротьби з корупцію в судових та правоохоронних органах. Завдяки результативній роботі очолюваного ним підрозділу, Вінницьке управління СБУ, вийшло в лідери по викриттю фактів хабарництва в Україні.

Проробивши 11 років в системі СБУ, і не бачачи перспектив подолання корупції через незадовільний стан правової бази в державі, Ю. Македон у 2009 році, за власним бажанням звільнився з органів СБУ, отримав свідоцтво на зайняття адвокатською діяльністю та розпочав активну суспільно-політичну роботу.

На програмі "Шустер адреналін" в березні  2012 року допоміг сиротам, батьки яких взяли кредит і загинули. "Приватбанк" не погоджувався списувати дітям заборгованість в сумі 20 тис. грн.
У 2010 році з метою організації ефективної суспільної протидії корупції та відстоювання інтересів звичайних українців на регіональному рівні, Юрій Македон висунутий Політичною партією «Фронт змін» на місцевих виборах до Вінницької обласної Ради. Отримавши підтримку мешканців міста Могилева-Подільського, Ю. Македон став єдиним мажоритарним депутатом від ПП «Фронт змін» у Вінницькій обласній Раді.

В подальшому, прийнявши принципову позицію по захисту інтересів простих вінничан кандидат розпочав активну боротьбу з свавіллям окремих можновладців та бюрократичних систем. Зокрема, в 2011 році, у взаємодії з опозиційними силами Гніванської міської ради, залучивши органи прокуратури, домігся припинення спроби окремих посадових осіб гніванського міськвиконкому реалізувати земельні ділянки по заниженими цінами. В результаті міська громада м. Гнівань додатково отримала до бюджету близько четверті мільйона гривень.

Крім того, в 2011 році Юрій Македон ініціював та впровадив систему надання юридичної допомоги «Дітям Війни» місцевими осередками ПП «Фронт змін». В результаті 3 000 вінничан змогли відсудити у держави від 2000 до 5000 гривень, на свою користь.

В поточному році, враховуючи активну суспільно-політичну діяльність Юрія Македона, його принципову позицію в протидії чиновницькому свавіллю, з’їзд Об’єднаної Опозиції «Батьківщина» висунув його кандидатом в депутати до Верховної Ради України по мажоритарному округу № 16 у Вінницькій області. Кандидатура Юрія Македона - була особисто схвалена Юлією Тимошенко та Арсенієм Яценюком.

Для житла винаймає однокімнатну квартиру та використовує автомобіль Деу (Daewoo), 2005 року випуску. Одружений.