Бондаренко Володимир Дмитрович
Бондаренко Владимир 1.jpg
Народний депутат Верховної Ради України II, III, IV, VI скликань[1]

Біографія

Народився 4 грудня 1952 року в с.Охіньки, Прилуцького р-ну, Чернігівської області

1972 рік - закінчив Прилуцьке педагогічне училище ім.І.Я.Франка; 1977 рік Київський державний університет ім.Т.Г.Шевченка історичний факультет (диплом з відзнакою); 2001 рік юридичний факультет Національного університету ім.Т.Г.Шевченка (диплоом з відзнакою); 2009 рік захистив дисертацію в Українській Академії державного управління при Президентові України та здобув ступінь кандидата наук з державного управління.

Чотири роки виїздив на будови України і Казахстану в студентські будівельні загони.

  • З 1977 по 1986 рік вчителював, працював в дитячих, молодіжних організаціях та партійних органах. Відповідав за роботу установ освіти, культури, спорту.
  • У цей період на Борщагівці, Святошині, Біличах створено понад 30 дитячих клубів.
  • З 1986 року – заступник, перший заступник, а з 1990 року – Голова виконкому Ленінградської районної ради.
  • У 1992 та 1993 роках – заступник Голови Київської міської державної адміністрації. За цей рік обсяг житлового будівництва в Києві зріс на 20%
  • У 1996 році призначений заступником Міністра юстиції України – керуючого справами, а після обрання у червні 1996 року народним депутатом у відповідності з Конституцією – перейшов на постійну роботу до Верховної Ради України.

Народний депутат України II, III. IV та VI скликань.

У парламенті – член Комітету з промислової політики, член Комітет з питань державного будівництва та місцевого самоврядування, голова підкомітету з питань виборчого законодавства та об’єднання громадян, голова парламентського Клубу неурядових організацій України, голова підкомітету з питань відслідковування впливу законопроектів на показники бюджету Комітету Верховної Ради України з питань бюджету.

За період депутатської діяльності підготував понад 141 законопроект, зокрема «Про столицю України – місто герой Київ», «Про органи самоорганізації населення», «Про міліцію місцевого самоврядування міста», «Про місто Севастополь», «Про правовий статус зарубіжних українців», «Про делегування повноважень», «Про заклади охорони здоров’я» та інші.

  • 1990 – 1994, 1994 – 1998, 2006 – 2207 роки – депутат Київської міської ради I, II, V скликань
  • В 2001 році створив і очолив благодійний фонд «Рідна Оселя», а в 2002 р. – громадську організацію «Фестиваль «Київська Русь», Президент Федерації академічного веслування України, голова Київської міської спілки власників житла, засновник першого в м.Києві Хоспісу – лікувальної установи для онкологічних хворих людей на вул.Котельникова, фундатор етнографічного комплексу «Українське село».
Справка: З 2001 року Київський міський благодійний фонд «Рідна оселя» на чолі з Бондаренком Володимиром Дмитровичем за підтримки меценатів та депутатів місцевих рад сім років поспіль до Дня Києва проводить конкурс дитячого малюнка «Мій Київ – моя рідна оселя» в усіх дошкільних та шкільних навчальних закладах м. Києва для дітей молодшого та середнього шкільного віку.

Серед членів жюрі конкурсу – заслужені художники України, викладачі Академії художніх мистецтв України.

Загалом у відбірковому конкурсі за роки його існування взяло участь понад 250тис. дітей.

Щорічно до журі надсилалися від 2000 до 5000 робіт юних художників.

Кожного разу відбувалося нагородження ста найкращих дитячих робіт у різних номінаціях, організовувалися професійні виставки робіт у Київському міському палаці дітей та юнацтва

Справка:
  • 1999 – липень 2012 року – член партії «Реформи і порядок» - голова Київської міської організації партії «Реформи і порядок», заступник голови партії.

Нині позапартійний.

Справка: В.Бондаренко - глава правления благотворительного фонда "Рідна оселя", президент общественной организации "Фестиваль "Киевская Русь".

Семья

  • Супруга - Галина Степановна, 1951 г.р., историк.
  • Дочь - Оксана, 1976 г.р., сотрудник психологической службы фирмы «Метро».
  • Дочь - Ольга, 1981 г.р., сотрудник юридической фирмы «Салком».

В свободное время увлекается садоводством-огородничеством, пчеловодством, народным творчеством[2]

Источники