Бондаренко Володимир Дмитрович
Бондаренко Владимир 1.jpg
Народний депутат Верховної Ради України II, III, IV, VI скликань[1]

Біографія

Народився 4 грудня 1952 року в с.Охіньки, Прилуцького р-ну, Чернігівської області

1972 рік - закінчив Прилуцьке педагогічне училище ім.І.Я.Франка; 1977 рік Київський державний університет ім.Т.Г.Шевченка історичний факультет (диплом з відзнакою); 2001 рік юридичний факультет Національного університету ім.Т.Г.Шевченка (диплоом з відзнакою); 2009 рік захистив дисертацію в Українській Академії державного управління при Президентові України та здобув ступінь кандидата наук з державного управління.

Чотири роки виїздив на будови України і Казахстану в студентські будівельні загони.

  • З 1977 по 1986 рік вчителював, працював в дитячих, молодіжних організаціях та партійних органах. Відповідав за роботу установ освіти, культури, спорту.
  • У цей період на Борщагівці, Святошині, Біличах створено понад 30 дитячих клубів.
  • З 1986 року – заступник, перший заступник, а з 1990 року – Голова виконкому Ленінградської районної ради.
  • У 1992 та 1993 роках – заступник Голови Київської міської державної адміністрації. За цей рік обсяг житлового будівництва в Києві зріс на 20%
  • У 1996 році призначений заступником Міністра юстиції України – керуючого справами, а після обрання у червні 1996 року народним депутатом у відповідності з Конституцією – перейшов на постійну роботу до Верховної Ради України.

Народний депутат України II, III. IV та VI скликань.

У парламенті – член Комітету з промислової політики, член Комітет з питань державного будівництва та місцевого самоврядування, голова підкомітету з питань виборчого законодавства та об’єднання громадян, голова парламентського Клубу неурядових організацій України, голова підкомітету з питань відслідковування впливу законопроектів на показники бюджету Комітету Верховної Ради України з питань бюджету.

За період депутатської діяльності підготував понад 141 законопроект, зокрема «Про столицю України – місто герой Київ», «Про органи самоорганізації населення», «Про міліцію місцевого самоврядування міста», «Про місто Севастополь», «Про правовий статус зарубіжних українців», «Про делегування повноважень», «Про заклади охорони здоров’я» та інші.

  • 1990 – 1994, 1994 – 1998, 2006 – 2207 роки – депутат Київської міської ради I, II, V скликань
  • В 2001 році створив і очолив благодійний фонд «Рідна Оселя», а в 2002 р. – громадську організацію «Фестиваль «Київська Русь», Президент Федерації академічного веслування України, голова Київської міської спілки власників житла, засновник першого в м.Києві Хоспісу – лікувальної установи для онкологічних хворих людей на вул.Котельникова, фундатор етнографічного комплексу «Українське село».

Законотворчість

Перелік окремих Законів України, внесених на розгляд Верховної Ради народним депутатом Володимиром Бондаренком.

  • «Про столицю України - місто-герой Київ». 1999р. Закон врегулював систему міської влади в Києві та самоврядні права міської громади. Були визначені символи міста, порядок отримання коштів з державного бюджету для виконання столичних функцій.
  • «Про внесення змін до ст.12 Закону України «Про зв’язок». 10.10.2000р. Закон заборонив стягнення плати за вхідний телефонний дзвінок та плату за останню неповну облікову одиницю зв’язку при міжнародних телефонних переговорах.
  • «Про закордонних українців». 04.03.2004р. Закон врегулював стосунки між Українською державою та закордонними українцями, розширив можливості для спілкування співвітчизників, обміну туристичними групами та спільного культурного розвитку.
  • «Про органи самоорганізації населення». 11.07.2004р. Закон визначив порядок організації та діяльності ОСН, який передбачає передачу місцевою радою органу самоорганізації окремих функцій разом з фінансовими ресурсами.
  • Постанова «Про відкликання Медведчука В.В. з посади Першого заступника Голови Верховної Ради України». 13.12.2001р. Цією постановою В.Медведчук був усунутий із займаної посади.
  • «Про порядок висвітлення діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування в Україні засобами масової інформації». 14.05.2002р. Закон мав на меті впорядкувати процес висвітлення діяльності органів державної влади та місцевого самоврядування, та надання можливостей для публікації матеріалів опозиції.
  • «Про внесення змін до законів України з метою усунення подвійної сертифікації харчових продуктів». 15.10.2003р.Закон дав можливість спростити та здешевити сертифікацію харчових продуктів, та створив умови для взаємного визнання сертифікатів.
  • «Закон про заклади охорони здоров’я». 19.04.2004р. Закон передбачав ефективне використання устаткування закладів охорони здоров’я, незалежно від їх відомчого підпорядкування та надання їм права господарської самостійності.
  • «Про соціальний захист осіб, які самостійно забезпечують себе роботою». 23.02.2005р. Законопроект передбачав соціальний захист осіб, які зайняті індивідуальною трудовою діяльністю.
  • «Про співвласників багатоквартирного будинку». 21.11.2005р. Закон врегулював правила створення ОСББ, як одного з видів самоорганізації громадян та створив правові основи для створення таких об’єднань.
  • «Про внесення змін до ст.17 Закону України «Про оренду державного та комунального майна» (щодо збільшення терміну дії договору оренди з метою мінімізації впливу наслідків фінансової кризи на суб’єктів малого і середнього бізнесу). 19.12.2008р. Закон передбачав збільшення до 3-х років мінімальний термін оренди та спрощений порядок його продовження.
  • «Про утворення Тимчасової слідчої комісії з питань розслідування фактів корупційної діяльності ЗАТ «Рос Укренерго» та причетність до цього посадових осіб органів державної влади та окремих народних депутатів» . 28.01.2009р. Законопроект передбачав притягнення до кримінальної відповідальності організаторів корупційної схеми перепродажу російського газу, в якій були задіяні високопосадовці.
  • «Про направлення депутатського запиту Президенту України стосовно намірів Київського міського голови Л.Черновецького відносно підліткових клубів». 20.12.2009р. Ставилось на меті припинити перепрофілювання дитячих позашкільних установ та клубів для потреб комерційних структур.
  • «Про перелік об’єктів права державної власності, що не підлягають приватизації». 18.05.2010р. Закон забороняв приватизацію стратегічних об’єктів у сфері газотранспортної системи, енергетики, атомного та літакобудування.
  • «Про національну комісію регулювання ринку комунальних послуг України». 20.05.2010р. Закон визначив порядок утворення та напрямки діяльності національної комісії виключення житлово-комунальні послуги.

Всього за час депутатської діяльності народним депутатом України Володимиром Бондаренком було подано 141 законопроект з різноманітних напрямків. З детальним їх змістом Ви можете ознайомитись на сайті Верховної Ради України.

Справка: З 2001 року Київський міський благодійний фонд «Рідна оселя» на чолі з Бондаренком Володимиром Дмитровичем за підтримки меценатів та депутатів місцевих рад сім років поспіль до Дня Києва проводить конкурс дитячого малюнка «Мій Київ – моя рідна оселя» в усіх дошкільних та шкільних навчальних закладах м. Києва для дітей молодшого та середнього шкільного віку.

Серед членів жюрі конкурсу – заслужені художники України, викладачі Академії художніх мистецтв України.

Загалом у відбірковому конкурсі за роки його існування взяло участь понад 250тис. дітей.

Щорічно до журі надсилалися від 2000 до 5000 робіт юних художників.

Кожного разу відбувалося нагородження ста найкращих дитячих робіт у різних номінаціях, організовувалися професійні виставки робіт у Київському міському палаці дітей та юнацтва

Справка: Етнографічний комплекс «Українське село» створений на орендованих землях Бузівської сільської ради площею біля 3,6 га. В складі комплексу Храм Святого Великомученика Димитрія Солунського, Парафіяльна школа, 6 музеїв сільської архітектури та побуту з Карпат, Полісся, Поділля, Середньої Наддніпрянщини, Півдня та Слобожанщини, п’ять старовинних хат-готелів, ресторан української кухні «Колиба «Поїхали», відпочинкові комплекси з мангалами і питною водою, міні-зоопарк, майстерні з ковальства, гончарства, хлібопекарства, виробництва олії та чорнового борошна, соломко- плетіння, виготовлення ляльок-мотанок та інших ремесел.

На комплексі працює 7 сучасних санвузлів із гарячою і холодною водою, туалетним папером, засобами гігієни та сушарками для рук.

Вхід на комплекс, користування артезіанською і холодною водою та туалетами безоплатний. Комплекс працює щоденно з 9-00 до 21-30.

Адреса комплексу: с.Бузова, Києво-Святошинський район, Київська обл., поворот до села Миколаївка на 35 км Житомирської траси. Рейсовий автобус із м.Києва №773 від станції метро Святошин до с.Миколаївка.

  • Телефони : (099) 333 07 70 е-маіl.info@etno-selo.com.ua www.etno-selo.com.ua
  • Телефон Храму : (050) 414 20 25 www.hram.in.ua
  • 1999 – липень 2012 року – член партії «Реформи і порядок» - голова Київської міської організації партії «Реформи і порядок», заступник голови партії.

Нині позапартійний.

Справка: В.Бондаренко - глава правления благотворительного фонда "Рідна оселя", президент общественной организации "Фестиваль "Киевская Русь".

Семья

  • Супруга - Галина Степановна, 1951 г.р., историк.
  • Дочь - Оксана, 1976 г.р., сотрудник психологической службы фирмы «Метро».
  • Дочь - Ольга, 1981 г.р., сотрудник юридической фирмы «Салком».

В свободное время увлекается садоводством-огородничеством, пчеловодством, народным творчеством[2]

Источники