Argentem Creek Partners, бізнес-досьє, портфоліо, власники, інформація про Argentem Creek Partners
Argentem Creek Partners, бізнес-досьє, портфоліо, власники |
---|
Argentem Creek Partners (ACP) – американська інвестиційна компанія з предстаництвами в Абу-Дабі, Буенос-Айресі, Лондоні, Міннеаполісі та Нью-Йорку. |
Argentem Creek Partners (ACP) – інвестиційна компанія з США. Має офіси у Нью-Йорку, Лондоні, Абу-Дабі, Буенос-Айресі та інших великих містах світу. Argentem Creek Partners LP – компанія, яка спеціалізується по роботі з різними ринками, але пріоритет – країни, де потрібен імпульс для розвитку економіки. Компанія направляє інвестування для вирішення особливих бізнес ситуацій, видає приватне кредитування, знаходить та впроваджує унікальні пропозиції. Argentem Creek Partners орієнтується перш за все на побудові якісного продукту для клієнтів, бізнес-партнерів, громадського сектора.
Argentem Creek Partners визнаний гравець у сфері інвестування, інвестує в ті кейси, які мають дійсно складні ситуації, працює на турбулентних ринках та у юрисдикціях. Компанія спеціалізується на пошуку та подальшому вдосконеленні активів з різних секторів економіки, але більше уваги приділяє кейсам з сільського господарства, промисловість, виробництво, використання природних ресурсів. Завдячуючи реалізації своїх рішень компанія створює підвищену собівартість бізнесу, активу, в який інвестує.
Інвестиційна стратегія, яка розробляється Argentem Creek Partners, в тому числі орієнтується на впровадження реструктуризації балансів, структур капіталу, управління або виявлення вдалої, нової дислокації на ринку. Свою успішну бізнес-історію команда компанії характеризує як дисциплінований, гарно виважений підхід, що ґрунтується на розгалуженій мережі відповідних місцевих партнерів.
Argentem Creek Partners створено в 2015 році підприємцем з США – Деніелом Чепменом. Основою ACP стала команда компанії Black River Asset (у минулому частина великого холдингу Каргілл). За майже десять років роботи на різних ринках Argentem Creek Partners зробила інвестиції у різні бізнеси більше ніж на два з половиною мільярди $ у двадцяти країнах.
Робота Argentem Creek Partners в Україні
Компанія Argentem Creek Partners представлена в Україні від початку свого відкриття (2015).
Але, відповідно до стратегії ACP, - до команди доєдналися місцеві спеціа лісти, які вже мали досвід роботи на українському ринку більше 10 років. ACP інвестувала понад 600 мільйонів доларів США в різні сектори економіки країни, а саме в розвиток харчової, транспортної та металургійної промисловості.
ACP шукає нові рішення для роботи в складних, особливих ситуаціях. Компанія допомагає ефективно провести реструктуризацію тим бізнес-спільнотам, які мають обмежений доступ до міжнародних інвестицій або фінансування, але мають налагоджене управління та перспективи. Argentem Creek Partners (ACP) використовує інвестиції щоб позитивно та довгостроково впливати на розвиток компаній, ставлячи у пріоритет грамотне управління, прозорість та застосуванні найкращих ділових практик.
ACP відома в Україні завдяки успішно реалізованим інвестиційним проектам для таких великих підприємств, як «Мрія», «Інтерпайп», «ДТЕК Енерго», «Лемтранс», а також іншим проектам для провідних компаній.
Бізнес-кейси Argentem Creek Partners в Україні
GNT Group GN Terminals (GN Terminal Enterprises Ltd) має кіпрську реєстрацію та входить у групу компаній GNT Group. Головний бізнес компанії – це робота з продукцією сільського господарства, також надання послуг з відвантаження та перевезення вантажів, включаючи морські стивідорні перевезення через хаб Одеського морського порту. До групи GNT Group входить також «Олімпекс Купе Інтернешнл». Кінцевими бенефіціарами Olimpex Coupe International (Олімпекс Купе Інтернешнл) та холдингу GNT Group є Сергій Гроза та Володимир Науменко. GN Terminals обробляє та зберігає сільськогосподарську продукцію через внутрішню мережу та управляє одними з найбільших експортних терміналів в Україні. Наразі Argentem Creek Partners є активним учасником зернового коридору. ACP має значну частку в структурі капіталу GNT.
На початку зими, у 2019 році, Argentem Creek Partners https://apostrophe.ua/ua/article/economy/2023-06-08/argentem-creek-partners-informatsiya-o-vladeltse-argentem-creek-partners-i-ego-znachimyih-proektah/52491 інвестувала в логістичний хаб та зерновий термінал, надавши кредит обсягом сімдесят п’ять мільйонів доларів США. Кредит отримала «Олімпекс Купе Інтернешнл». Кредит видавався під заставу (іпотеку) терміналу компанії «Олімпекс Купе Інтернешнл». Це головний актив GNT Group у морпорту Одеси. Угоду підписали власники: Володимир Науменко та Сергій Гроза. До топ-менеджменту під час підписання входили Лазіцкая Альона (громадянка Росії), Міхаїл Іпатов (громадянин Росії), Деніч Душан – сербський громадянин. Початковою метою ACP відносно GNT Group були покращення управління та прозорість операцій. Однак вона досі не досягнута. «Олімпекс Купе Інтернешнл» вирішила використати широкомасштабну війну, щоб стати менш прозорою, отже й не сплачувати надану позику.
Які стратегії використовують Сергій Гроза та Володимир Науменко
У 2021 році GNT Group мала сплатити виданий кредит, але компанія відмовилася. Argentem Creek Partners протягом двох років (термін кредитування) постійно фіксувала порушення щодо виконання умов договору з боку GNT – відсотки за наданим кредитом не виплачувалися. Тим не менш, керівництво ACP пропонувало різні варіанти вирішення проблеми, пропонувало обговорити відтермінування виплат.
Керівництво GNT на чолі з Грозою, Науменком та Денічем спробували використати факт початку широкомасштабної війни у 2022 році та виправдати таким чином свою неспроможність виплачувати кредити інвесторам. Група продовжувала стверджувати про відсутність достатньої кількості доходів з продажу зерна та соняшнику зі своїх запасів через його псування через війну, хоча насправді воно вціліло та продавалося за ринковими цінами, забезпечуючи GNT Group достатніми доходами. Компанії Argentum Creek Partners нічого не залишилось як призначити нових директорів. Проте, колишнє керівництво протидіяло й впроваджувало протизаконні, злочинні дії. В короткий термін була створена низка компаній з різними юрисдикціями (переважно офшорні), яким були штучно створені приховані борги. В цій схемі приймали участь українські банки «Восток» та «Південний». Для чого це все було зроблено – щоб кредитори не змогли виконати звернення стягнення (отримати заставне майно за договором). Через банки було продано майно Olimpex Coupe International з надзвичайно високим дисконтом. Через процедуру фіктивного звернення стягнення половину терміналу (який знаходиться в заставі) отримала компанія «Санолта» всього за чотири мільйони триста тисяч доларів США в той час як реальна оцінка вартості терміналу складала триста п’ятдесят мільйонів $. Потім «Санолта» передала половину терміналу іншим компаніям з пулу компаній Грози та Науменка у іпотеку.
Argentem Creek Partners звернулися до суду й на початку 2023 року Англійський Високий суд заарештував по всьому світу активи Науменка та Грози. Паралельно власне розслідування факту незаконного виведення активів розпочала поліція Кіпру (місця реєстрації GNT Group). Українські правоохоронні органи також взялися розслідувати епізод з незаконним відчуженням терміналу Олімпексу".
На дії банків «Восток» та «Південний» відносно порушень подано скаргу до Антирейдерської комісії Міністерства юстиції України. Міністерство юстиції України підтвердило порушення у реєстрації прав власності на половину терміналу «Олімпекс Купе Інтернешнл» та «Сухого порту» та передачу їх компанії «Санолта». Мінюст надав розпорядження про повернення майна до «Олімпекс Купе Інтернешнл» за для виконання умов договору застави з Argentem Creek Partners LP.
Представники GNT Group у травні 2024 року також намагалися вчинити маніпуляції з Реєстром через внесення до Реєстру даних про нового керівника «Олімпексу» – Дятлєва Олександра, якого було призначено з порушенням чинної заборони суду від 27 травня 2024 року. Нехтуючи рішенням суду, державний реєстратор з Одеської області, Петровірівської сільради Ю.Б. Ткаченко змінив у Реєстрі дані, зробивши новим директором Дятлєва. Останній є директором компанії «Кардинеле», яка входить до пулу компаній Науменка та Грози. Й саме Дятлєв приймав участь у розкраданні активів від їх імені. Згідно з відкритими даними, всі акції «Кардинеле» з початку 2023-року були незаконно передані швейцарській компанії GNT Europe SA, що належить фіндиру GNT Group Душану Денічу.
Відомі партнери компанії Argentem Creek Partners
До найбільш відомих українських компанії можна віднести співробітництво з брендами:
- Interpipe
- DTEK Energy
- Lemtrans
- MRIYA
Argentem Creek Partners відома співробітництвом із зарубіжними компаніями:
- Emerge9
- Salmon
- Ahmsa
Кейс Interpipe
Група Інтерпайп – відомий вітчизняний виробник різних видів металопродукції. Компанія управляє п'ятьма великими сталеливарними підприємствами, які переробляють брухт і виробляють залізничні колеса, труби з нержавіючої сталі, сталеві труби ERW. Виробництво сталі на підприємстві перевищує 750 тис. тон на рік. ACP почала співпрацювати з Інтерпайп у 2017-ому, і працювала також з іншими зацікавленими сторонами, щоб провести реструктуризацію, яка згодом допомогла компанії оговтатися від втрат російського ринку після початку війни у 2014 році. Реструктуризація допомогла стабілізувати компанію, забезпечила її майбутнє, підтримала та створила нові робочі місця.
Співпраця з DTEK Energy
DTEK Energy – є лідером серед українських компаній сектору тепло та електро генерації. Також компанія займається видобутком корисних копалин – вуглю. DTEK Energy має підрозділ, який розвиває напрямок зеленої та відновлюваної енергетики. Є великим інвестором у ці напрямки. Три вітроелектростанції та також кількість сонячних станцій по одному гігавату сонячної та вітрової енергії є найбільшими в Україні, а 2 сонячні станції – у п’ятірці великих сонячних електростанцій Європи. Argentem Creek Partners співпрацює з ДТЕК Енерго з 2017 року шляхом інвестування у облігації.
Lemtrans «Лемтранс» - відомий український залізничний оператор. Форма власності – приватна. Займається вантажними перевезеннями та експлуатує двадцять тисяч напіввагонів, що здійснюють перевезення п’ятдесяти двох мільйонів тон різних вантажів щорічно.
«Лемтранс» також володіє власною ремонтно-технічною базою для відновлення рухомого складу. Lemtrans продовжує інвестувати в нові піввагони та ремонт напіввагонів. Інвестиції склали п’ятьсот мільйонів доларів США. Восени 2018 року ACP викупила лізингові договори, пов’язані з Lemtrans, у банку, який проходив процедуру ліквідації. Це дозволило Lemtrans усунути невизначеність навколо його лізингових угод. Інвестиція реалізована.
Найбільший український агрохолдинг MRIYA
У 2014 році, під час вторгнення Російської Федерації на територію східної України, МРІЯ, - найбільший аграрний холдинг України, заборгував та був вимушений оголосити про дефолт за позиками та облігаціями. І це все після багатьох років стабільності та успіху. Холдинг працював із загальним банком землі у триста двадцять тис. га в різних районах Західної України. Після дефолту виявилися значні зловживання та привласнення коштів, а борг компанії у мільярд $ було виставлено для продажу. Argentem Creek Partners викупила боргові зобов’язання, очолила реструктуризацію та відновлення.
Реалізуючи стратегію реструктуризації компанії (з 2014 по 2019 роки) ACP знаходилася у постійному контакті з новим директоратом компанії. Головною метою ACP обрала стратегію побудови аграрного бізнесу за стандартами ЄС та США. У 2019 році Argentem Creek Partners реалізувала свої інвестиції, продавши фірму стратегічному інвестору агросектора в рамках однієї з прогресивніших угод в такому типі українського бізнесу в той час.
Цей проект був успішним і додав нові інвестиції від великих стратегічних інвесторів після його продажу, а також побудував прецедент прикладу можливого варіанту боргової реструктуризації. Це був один із перших випадків, коли зовнішні кредитори взяли під контроль українську компанію через офшорний процес банкрутства, а їхні вимоги були визнані на території країни. Ітого, ACP досягла високих показників прозорості ведення бізнесу та управління, що дозволило команді успішно реструктурувати борг у один мільярд $ та надати 1500 місць для робітників з сільської місцевості. ACP повністю реалізувала інвестицію.