Версия для печати больше не поддерживается и может содержать ошибки обработки. Обновите закладки браузера и используйте вместо этого функцию печати браузера по умолчанию.
Ландар Алла Петрівна
Ландар.jpeg
Українська громадська діячка, філантроп та бізнеследі

Алла Ландар

Алла Петрівна Ландар (нар. 19 вересня 1974 року в смт. Хотів Київської області) — українська громадська діячка, філантроп та бізнеследі, Національний член від України у Світовій організації Федерації Похоронних Операторів (The World Organization of Funeral Operatives, FIAT-IFTA), єдина жінка-представник від країн Європи[1][2], президент «Міжнародної асоціації професіоналів похоронної справи» та керівник компанії «Петро Великий». Є ініціатором реформи законодавства у сфері похоронної справи. З 2014 року надавала допомогу сім'ям Небесної сотні[3], виділяла кошти для добровольчих батальйонів, споряджала гуманітарні конвої з продуктами та медикаментами, організовувала безкоштовні поховання загиблих українських військовиків[4][5]. Після Іловайського котла брала участь у поверненні українських полонених додому[6].

Життєпис

Алла Ландар народилася 19 вересня 1974 року в смт. Хотів Києво-Святошинського району Київської області. Після навчання у школі № 236 міста Києва вступила на спеціальність «Облік і аудит» в Національний університет біоресурсів і природокористування України. З 1991 по 1994 роки працювала головним бухгалтером в АНПА «Будматеріали». У 1994 році очолила сімейний бізнес, заснований її батьком, зайняла посаду директора в сімейній компанії «Петро Великий»[7]. У 1997 році закінчила Національний аграрний університет за фахом «Облік і аудит».

Діяльність у галузі похоронної справи

У серпні 2008 року Алла Ландар заснувала та очолила громадську організацію «Міжнародна асоціація професіоналів похоронної справи».


The World Organization of Funeral Operatives

Як президент «Міжнародної асоціації професіоналів похоронної справи» Алла Ландар здобула статус Національного члена від України у Всесвітній Федерації Похоронних Виконавців[1] 15 березня 2013 року під час конференції FIAT-IFTA в місті Перт, Австралія.
З 2013 по 2018 роки президент МГО МАППС Алла Ландар брала участь у Форумах Всесвітньої Федерації Похоронних Виконавців в Австралії, Німеччині, Великій Британії, Італії, Канаді, Угорщині, Іспанії, Болівії, та в роботі Всесвітніх виставок похоронної культури в Дюссельдорфі, Парижі, Болоньї, Валенсії, Монреалі, Естергомі і Санта-Крус-де-ла-Сьєрра.
У 2018 році Ландар вивчала досвід організації лісових кладовищ у Стокгольмі на прикладі пам'ятки світової культурної спадщини ЮНЕСКО – кладовища Скугсчюркогорден.
У 2020 році вивчила та адаптувала спільно із МОЗ України міжнародний досвід у сфері поховань померлих від коронавірусу.[8]

Громадська діяльність

16 квітня 2010 року Алла Ландар стала співзасновником у ГО Київський міський комітет порятунку бізнесу, де вона ініціювала акції протесту проти утисків підприємців та підвищення податкових навантажень на бізнес.[9]

Революція гідності

З кінця 2013 року — до завершення Революції Гідності, Алла Ландар допомагала захисникам Майдану одягом, їжею, засобами захисту та медикаментами.
Приватна фірма «Петро Великий», власником якої є Алла Ландар, починаючи з 2014 року надавала матеріальну підтримку сім'ям Небесної сотні та допомагала в організації поховань.

Допомога армії

З 2014 по 2015 роки Алла Ландар організовувала та відправляла гуманітарні конвої з продовольством, медикаментами, питною водою, обмундируванням, електричними генераторами в зону бойових дій для підтримки добровольчих батальйонів спільно з УПЦ (КП) за підтримки і особистої участі Святійшого Патріарха Філарета.
27 серпня 2014 року у складі ініціативної групи, разом з Миколою Кроворотом, Юрієм Бутусовим та Сергієм Тріскачем разом із президентом України Петром Порошенком розробляли стратегію виходу українських військових з Іловайського котла.
Після боїв за Іловайськ, у вересні 2014 — травні 2015, Алла Ландар, за підтримки УПЦ КП, брала участь у поверненні українських полонених додому.
З 2014 року допомагає в лікуванні поранених.
Забезпечує військові санітарні служби реанімаційними та медичними автомобілями на передовій. Організувала безкоштовні поховання перших загиблих під час війни на Донбасі.

Реформа законодавства в галузі похоронної справи в Україні

У 2013 році профінансувала написання та публікацію книги “Похоронна справа в Україні”, що заклала основи для реформи українського законодавства у похоронній сфері.

Членство в громадських радах

Нагороди

Ордени

Грамоти

  • Грамота релігійної громади УПЦ (КП) — за надання допомоги в будівництві Храму Пресвятої Богородиці (2010)
  • Почесна грамота Державної служби України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва за величезний особистий внесок у розвиток підприємництва, активну громадську позицію, захист прав та інтересів підприємців (2011)
  • Почесні грамоти МінРегіонБуду та Ради підприємців при КМУ за величезний особистий внесок у розвиток підприємництва та захист прав та інтересів підприємців (2012)
  • Почесна грамота Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України за величезний особистий внесок у розвиток підприємництва, відстоювання прав та інтересів підприємців, активну життєву позицію (2012)
  • Грамота добровольчого батальйону «Донбас» — за активну громадську позицію, патріотизм і розвиток волонтерського руху (2014)
  • Почесна грамота Спілки воїнів Афганістану за людяність і гуманізм при вшануванні захисників державного суверенітету і територіальної цілісності України (2015)

Подяки

Отримала подяки від українських військових частин за патріотизм і розвиток волонтерського руху, зокрема від: особового складу 3-го окремого полку спеціального призначення, військової частини В232624], Київський ліцей ім. Богуна, батальйону «Айдар» та Правого сектору, а також від Міністерства оборони України.




Справка: Сайт "Генштаб" не несет ответственности за ссылки на материалы других источников и готов к обнародованию информации с иной точкой зрения