Сербайло, Андрей Андреевич

Версия от 18:06, 25 января 2019; Redaktor2 (обсуждение | вклад) (Офіційна біографія)
(разн.) ← Предыдущая | Текущая версия (разн.) | Следующая → (разн.)
Сербайло Андрій Андрійович
Сербайло Андрей.jpg
Кандидат в народні депутати Верховної Ради України VII скликання

Офіційна біографія

Сербайло Андрій Андрійович народився 07 жовтня 1959 року в с. Новоселиця Міжгірського району Закарпатської області. Закінчивши восьмий клас Новоселицької середньої школи, поступив на навчання до Закарпатського лісотехнічного технікуму. У 1978 році отримав спеціальність «технік-механік» й розпочав трудову діяльність слюсарем фанерного цеху Великоберезнянського лісокомбінату. З листопада 1978 року по листопад 1980 року проходив службу в лавах армії.

Відслуживши, Андрій Андрійович поступив на навчання в Московський гуманітарний університет, який закінчив у 1985 році, отримавши спеціальність викладача історії. Повернувшись на Закарпаття, став активним громадським діячем. Невдовзі його було обрано другим секретарем Ужгородського райкому комсомолу. Згодом Андрій Сербайло став першим секретарем Ужгородського міськкому комсомолу. Ініціативний з хорошими організаторськими здібностями, зважаючи на веління часу, Андрій Андрійович чітко налагодив роботу Центру науково-технічної творчості для молоді міста Ужгород. Він же став одним із фундаторів молодіжного житлового будівництва (МЖК) в обласному центрі Закарпаття.

Після розпаду Радянського Союзу його комунікабельність, виваженість, енергійність та ділові якості дають можливість ефективно працювати у комерційних структурах. При цьому він продовжує брати активну участь у громадському житті міста.

У 1997 році, як голова батьківського комітету Ужгородської гімназії, Андрій Сербайло очолює організаційний комітет по захисту вказаного навчального закладу від фактичного рейдерського захоплення та ліквідації. Його чітка і принципова позиція, компетентність та дійові і ефективні заходи дали позитивний результат: найкращий навчальний заклад Ужгорода було збережено.

У жовтні 1998 року Андрія Сербайла було затверджено на посаду заступника Ужгородського міського голови з питань діяльності виконавчих органів. Саме в цей час за його активної участі вперше в області був створений міський Центр реабілітації дітей з вадами опорно-рухового апарату «Оптиміст», який згодом отримав назву «Дорога життя». І досі Андрій Андрійович опікується цим Центром і є почесним головою Наглядової ради.

З метою вдосконалення власного інтелектуального та креативного потенціалу, інноваційного розвитку в 1999 році вступає до Академії державного управління при Президентові України, яку успішно закінчує в 2002 році за фахом «магістр державного управління».

Після закінчення терміну повноважень заступника Ужгородського міського голови з 2002 по 2008 роки Андрій Андрійович Сербайло працює генеральним директором ТОВ «Ландкост Інвест». Йому вдається залучити більше 120 млн. гривень інвестицій у розвиток економіки Ужгорода. Зокрема, саме за його підтримки та безпосередньої участі в обласному центрі було побудовано та введено в експлуатацію найбільший у краї торгівельний центр будівельних матеріалів. Понад 400 мешканців Ужгорода та Ужгородщини отримали робочі місця та гідну заробітну плату. Ділові якості та компетентність, вміння та адміністративні навички Андрія Сербайла помітили і в Києві. Невдовзі він стає заступником голови Наглядової ради АТ «Нова лінія». Активна громадянська позиція Андрія Андрійовича, його принциповість та відданість демократичним цінностям не залишились непоміченими ужгородцями. Спочатку його обирають депутатом Ужгородської міської ради І скликання, а невдовзі упродовж V і VІ скликань - депутатом Закарпатської обласної ради.

Враховуючи активну депутатську та громадську діяльність, в т.ч. як керівника опозиційної фракції «Блок Юлії Тимошенко», у травні 2010 року депутатський корпус обласної ради обирає Андрія Сербайла першим заступником голови Закарпатської обласної ради, а у листопаді 2010 року – заступником голови облради VI скликання. Саме Андрій Сербайло став одним із ініціаторів створення громадської організації «Товариство верховинців Міжгірщини» та обраний земляками її головою.

Його спосіб та манера спілкування з людьми, активна участь у культурно-мистецьких заходах, сприяння розвитку культури краю завжди знаходять підтримку в інтелігенції Ужгорода. Так, разом з молодими літераторами в 2007 році започатковує обласну щорічну літературну премію «ДеБЮТ», є незмінним головою її організаційного комітету.

Активна життєва позиція, уміння діяти в інтересах людей, відданість демократичним цінностям у 2005 році привели Андрія Сербайла до партії «Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина». З тих пір він не змінював свої політичні уподобання, не піддавався коньюктурним пропозиціям. Він пішов у політику, щоб захистити демократію, право кожного мати гідне життя. Андрій Сербайло переконаний, що демократія помирає не через слабкість законів, а через слабкість демократів.

Основою світогляду, переконань Андрія Андрійовича Сербайла є батьківська настанова про те, що «крім доброго апетиту, в людини має бути ще й совість», а також слова Теодора Рузвельта: «ми не успадкували землю від наших предків – ми її позичили у наших дітей».