Іващенко Олег Іванович
Іващенко Олег Іванович
Іващенко Олег.jpeg
Голова Служби зовнішньої розвідки України

Служба зовнішньої розвідки (СЗР) створена у 2004 році на базі Департаменту розвідки і розвідпідрозділів регіональних органів Служби безпеки України для здійснення розвідувальної діяльності в політичній, економічній, військово-технічній, науково-технологічній, інформаційній і екологічній сферах, участі у боротьбі з міжнародною організованою злочинністю, тероризмом, забезпечення безпеки установ і громадян України за кордоном.

Керівник СЗР входить до складу Ради національної безпеки і оборони України і підпорядковується безпосередньо президентові України.

Олег Іващенко

Родина і зв'язки

Майже вся інформація про минуле Іващенка є засекреченою

Оперативна справа

Про нового очільника Служби зовнішньої розвідки відомо не багато.

Олег Іващенко є високопрофесійним військовим розвідником. Зокрема він служив в елітному офіцерському загоні спеціального призначення Головного управління розвідки, відомому як підрозділ 2245, та певний час його очолював. В цьому ж підрозділі свого часу також починав службу нинішній керівник ГУР МО Кирило Буданов.

За даними джерел, на посаду керівника СЗР, вже майже підлеглої ГУР структури, свою людину хотів поставити близький до керівника офісу президента Андрія Єрмака колишній міністр оборони Андрій Таран. Зокрема, він лобіював на цю посаду ще одного заступника Буданова Віктора Зайцева, який завжди займався питаннями логістики, був та є достатньо комерційною людиною. Чого не можна сказати про Іващенка, який справді знається на військовій розвідці.

В Олега Іващенка були рівні професійні відносини із попереднім керівництвом Збройних сил і Геншабу, та, відповідно, і з теперішнім керівництвом ЗСУ, яке активно підтримало його призначення в СЗР.

Іващенка характеризують як людину глибоко обізнану у питаннях війни, озброєння, фахівця, що має добре розуміння ворога. Водночас він не належить до тієї категорії розвідників, що займаються стратегічною розвідкою, якою мала б займатись Служба зовнішньої розвідки, яка поступово втратила і кадри, і можливості, і ініціативу у діяльності.[1]

Станом на жовтень 2017 року, в ранзі генерал-майора, працював першим заступником начальника Головного управління розвідки Міністерства оборони України, заступником начальника Генерального штабу Збройних Сил України з розвідки.

З 2021 року одночасно виконував обов'язки помічника Головнокомандувача Збройних сил України до 26 березня 2024 року, коли Указом Президента України призначений Головою Служби зовнішньої розвідки України.

Генерал Іващенко має значний бойовий досвід. 31 березня 2022 року його нагородили орденом Богдана Хмельницького III ступеня.

28 березня 2024 року Президент України Володимирн Зеленський офіційно представив особовому складу Служби зовнішньої розвідки України нового керівника Іващенка Олега Івановича. Як зазначив президент, Іващенко — фахова людина, яка «чудово розуміє розвідувальну діяльність та основну державну ціль». Кандидатуру Олега Іващенка на посаду голови Служби зовнішньої розвідки підтримали головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський та міністр оборони Рустем Умєров.

Іващенко замінив на посаді Олександра Литвиненка, який був головою Служби зовнішньої розвідки України з 2021 року. 26 березня президент України Володимир Зеленський призначив Литвиненка секретарем РНБО замість Олексія Данілова.

Звання чини та регалії

  • Генерал-лейтенант (2021)
  • Орден Богдана Хмельницького ІІІ ступеня (31 березня 2022 р.)Справка: Сайт "Генштабъ" не несет ответственности за ссылки на материалы других источников и готов к обнародованию информации с иной точкой зрения