Ірина Мудра
Мудра.jpeg
Ірина Мудра — заступниця Міністра юстиції України, колишня директорка департаменту комплаєнсу АТ «Ощадбанк», експертка з юридичних питань у сфері фінансів, спеціалістка міжнародної юриспруденції та комплаєнс-менеджменту.

Ірина Мудра — заступниця Міністра юстиції України

Ірина Мудра: основні дані

Ірина Мудра (Ирина Мудра) — заступниця Міністра юстиції України, колишня директорка департаменту комплаєнсу АТ «Ощадбанк», експертка з юридичних питань у сфері фінансів, спеціалістка міжнародної юриспруденції та комплаєнс-менеджменту.

Учасниця Наглядової ради з виконання Закону України «Про фінансову реструктуризацію». Також Ірина Романівна Мудра є головою команди юристів АТ «Ощадбанк» щодо судової справи проти Росії після анексії Криму.

З 2022 року бере участь у робочій групі, що займається посиленням санкції проти РФ під час повномасштабної війни.

Біографія

Місце народження:

Ірина Мудра народилась 26 липня 1975 року в Львівській області. Закінчила середню школу та здобула дві вищих освіти.

Відомості про освіту:

 • 1993 — 1998 рр. — Мудра Ірина Романівна навчалася у Педагогічному інституті імені Івана Франка на факультеті іноземних мов. Закінчила з відзнакою, має диплом викладача англійської мови та перекладача.
 • 2002 — 2006 рр. — навчалася на юридичному факультеті Львівського національного університету імені Івана Франка.
 • 2016 — 2017 рр. — закінчила спеціальний курс для юристів Legal English Кембриджського Університету.
 • 2017 — 2018 рр. — пройшла курс MBA від Київської школи економіки.
 • 2019 -- 2020 рр. — була на стажуванні в INTERNATIONAL COMPLIANCE ASSOCIATION (Лондон), за підсумками якого отримала сертифікат «Корпоративне управління, ризики та комплаєнс».

Також Ірина Романівна Мудра вивчала корпоративне управління у UCGA. Крім цього, має сертифікати міжнародних курсів.

Ірина Мудра кар’єра:

1. 2006 – 2008 — голова відділу кредитно-інвестиційної діяльності юридичного департаменту «Трансбанку».

2. 2008 - 2009 — керівниця відділу кредитно-інвестиційної діяльності юридичного департаменту SWEDBANK INVEST. На цій посаді Ірина Мудра забезпечила правову підтримку процесу злиття зі Swedbank.

3. 2009 – 2012 — директорка юридичного відділу департаменту фінансової реструктуризації Swedbank в Україні, а пізніше – голова юридичного департаменту SWEDBANK, директорка SWEDBANK GROUP у Києві.

4. 2013 – 2015 — голова юридичного відділу управління ризиками ПАТ «ПРАВЕКС-БАНК».

З 2015 року працює в АТ «Ощадбанк». Перехід у цю фінансову установу став важливим моментом кар'єри Ірини.

 • Ірина Мудра (Ирина Мудра) спочатку стала заступницею директора Департаменту реструктуризації заборгованості та стягнення. Протягом чотирьох років займалася створенням і впровадженням сучасних методів стягнення коштів, реструктуризації активів, поверненням проблемних кредитів. Супроводжувала ключові ініціативи, інвестиційні проєкти, відповідала за взаємодію з глобальними фінансовими інституціями. Крім того, Ірина Мудра розвивала взаємодію з закордонними юридичними компаніями, організаціями, які займаються розшуком активів, виконанням судових рішень інших країн.
 • У 2015 році Ірина Мудра також стала головою юридичної команди «Ощадбанку», що супроводжувала судову справу проти Росії щодо відшкодування збитків, спричинених незаконною анексією Криму. До 2018 року команді вдалося досягти вироку, що визнає дії окупантів незаконними. Відповідно до цієї постанови «Ощадбанку» російська сторона має відшкодувати $1,3 млрд.
 • У травні 2019 року Ірину Романівну Мудру було призначено на посаду директора департаменту комплаєнс-контролю та нагляду за дотриманням регуляторних вимог АТ «Ощадбанк». На цій позиції Мудрій вдалося реалізувати безліч принципово важливих ініціатив банку, що вплинули на поліпшення показників роботи всього банку. Багато в чому завдяки її компетенціям «Ощадбанк» є одним із лідерів в плані реструктуризації.

20 травня 2022 р. розпорядженням Кабінету Міністрів України № 394-р Ірину Мудру призначено заступницею Міністра юстиції України. У сфері повноважень Ірини Мудрої - посилення міжнародного співробітництва з питань міжнародного права, міжнародних судів, пошук та створення механізмів отримання репарацій від Російської федерації.

Ірина Мудра — основні цитати

1. Про Закон України «Про фінансову реструктуризацію»:

30px-Aquote1.png «Норми Закону містять способи реструктуризації, процедуру з чітко встановленими термінами, можливості для обох сторін, що дозволяють максимально ефективно врегулювати заборгованість, зберігши баланс між інтересами боржника та кредитора.

Насамперед Закон був цікавий державним банкам, оскільки передбачав низку інструментів, які з тих чи інших причин були обмежені для використання державними банками. Тому «Ощадбанк» першим скористався всіма можливостями та перевагами Закону та провів низку успішних проєктів із реструктуризації заборгованості великих корпоративних клієнтів, які позитивно відобразились на балансі банку».

30px-Aquote2.png

2. Про Наглядову раду з виконання Закону України «Про фінансову реструктуризацію».

30px-Aquote1.png «Суть Закону полягає у сприянні відновленню господарської діяльності боржників, які перебувають у критичному фінансовому стані, шляхом реструктуризації їх грошових зобов'язань та/або їхньої господарської діяльності. До повноважень Наглядової ради, зокрема, належить створення, формування та контроль за діяльністю Секретаріату (основним завданням якого є інформаційно-аналітичне, організаційне та адміністративне забезпечення проведення процедури фінансової реструктуризації), затвердження рекомендацій та вимог до документів, необхідних для проведення процедури фінансової реструктуризації. Наглядова рада працює на майданчику Незалежної асоціації банків України». 30px-Aquote2.png

3. Про справу проти Росії щодо компенсації збитків АТ «Ощадбанк» через анексію Криму:

30px-Aquote1.png «Російська Федерація своїми діями в цинічній формі публічно та безперечно підтвердила нівелювання міжнародного права, як такого, та недотримання умов міжнародних договорів у принципі. Наскільки суд візьме до уваги події, що відбулися, і наскільки вони впливатимуть безпосередньо на заявлені аргументи зможе сказати лише Верховний суд.

Після того, як буде прийнято, що Арбітражне рішення залишається чинним, його виконання буде здійснюватися в рамках наявних на той момент процедур у кожній окремій країні, де виявлено майно Російської Федерації. Таке виконання здійснюватиметься вже з урахуванням особливостей санкційної політики, яку застосували країни до держави-агресора».

30px-Aquote2.png

Досягнення

 • Ірина Романівна Мудра є учасником розробки низки законопроектів, спрямованих на вдосконалення українського банківського сектору.
 • Вона є головою робочої групи, яка займалася написанням Закону України «Про фінансову реструктуризацію» (від 14.06.2016 р. No 1414-VIII). Ірина Мудра також є членом Наглядової ради, створеної для імплементації Закону України «Про фінансову реструктуризацію».
 • Керувала спеціальною командою юристів АТ «Ощадбанк», які займаються відшкодуванням збитків, спричинених незаконною анексією Криму.
 • Учасниця міжнародних конференцій проблемного кредитування. Була спікером NPL Europe Spring 2016 (Лондон, Великобританія), де багато іноземних фахівців зацікавились її експертизою.

Нагороди

2018 — «Кращий юрисконсульт у сфері банківського та фінансового права». Обрана кращою серед 50 основних юридичних департаментів країни.

Сім'я

За інформацією ЗМІ Ірина Мудра виховує двох дітей.
Справка: Сайт "Генштаб" не несе відповідальності за посилання на матеріали інших джерел та готовий до оприлюднення інформації з іншою точкою зору