Халідов Алавді
Алавді Халідов.jpg
Співзасновник корпорації Dubaev Product, засновник ТМ "Трапеза" , "Аттуаль"
Алавді Халідов 4.jpg

Незважаючи на те, що війна Росії з Україною триває вже понад 10 місяців, бізнес, пов'язаний із країнами-агресорами, не пішов із країни. Продовжує працювати 20 314 компаній з російським або білоруським корінням, за даними russian Roots, ймовірно, найбільшого реєстру компаній, пов'язаних з РФ і РБ, для професійної перевірки контрагентів і виявлення російських коренів. А на полицях магазинів, відповідно, все ще можна знайти товари таких компаній.[1]

Алавді Халідов

Халідов Алавді - російський співвласник корпорації в Україні Dubaev Product, куди входять бренди з виробництва круп та бобових Trapeza, Attual, Круп'яний двір та "BH Eximp", яка надає послуги в галузі експорту та логістики. Дохід компаній «Крупяний двір» та «Yoshi» за 2021 рік становив 456,25 млн. грн. Компанія займає 14-е місце з доходу у галузі.
В 2022 році цю корпорацію викрили в ухиленні від сплати податків. Про це редакція 368.media дізналася із матеріалів справи за ч. 3 ст. 212 КК.

Алавді Халідов 3.jpg

Менеджмент компаній Халідова Алавді

Менеджмент компаній "Аттуаль", "Великий Двір", "Трапеза" навмисне з січня 2020 по травень 2022 року у звітах відображав неіснуючі операції. Загалом підприємства зареєстрували проведення «безтоварних» угод на загальну суму ПДВ понад 1,1 млрд. гривень, це дозволило зловмисникам ухилитися від сплати ПДВ. Київський райсуд Одеси за клопотанням слідства заарештував активи фігурантів: приміщення у ЖК «Міконос» (Одеса, пров. Ванний, 1-б) та будівлі у селищі Радісне (вул. Шевченка, 1-б, 1-в). Крім того, статутні капітали компаній на загальну суму 5,17 млн ​​гривень заарештовано та передано до управління АРМА.

Пізніше суддя Київського районного суду Одеси Юлія Федулеєва задовільнила клопотання представника трьох товариств з обмеженою відповідальністю "Трапеза", "Крупяний двір" та "Аттуаль" та підприємця-засновника одного з ТОВ, про зняття арешту з нерухомості цих компаній у Ванному провулку.

Як зазначається в ухвалі суду, адвокат наполягав, що арешт майна було накладено необґрунтовано, а правові підстави для продовження його дії на теперішній час відсутні.

Адвокат зазначав, що з ухвали слідчого судді про арешт майна вбачається, що розгляд клопотання слідчого про його накладення здійснювалось без повідомлення власників цього майна.

Окрім того, захист вказував, що майно, яке заарештували у справі про ухиляння від сплати податків, належить юридичним особам, а згідно з законом суб'єктом злочину (Ухилення від сплати податків, зборів (обов'язкових платежів), - ред.) може бути виключно фізична особа, яка постійно або тимчасово обіймає на підприємствах, в установах чи організаціях посади, пов'язані з виконанням організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарських функцій.

Тож якщо юридична особа не є суб'єктом злочину, то й арештовувати її майно, щоб мати можливість в разі обвинувального вироку суду його конфіскувати, теж не можна.

Щодо підприємця, то йому належить 100% статутного капіталу ТОВ "Трапеза", а особлива частина Кримінального кодексу України визначає лише один вид кримінального правопорушення, за вчинення якого можна притягнути засновника підприємства - доведення до банкрутства.

У випадку, якщо він не суб'єкт злочину у справі про ухилення від податків, то й арештовувати його майно також не можна.

Суддя погодилася із цими аргументами та задовольнила клопотання.

Алавді Халідов 1.jpg

Усі компанії оформлені на громадян Російської Федерації. Директором «Аттуаль» вказано Костянтина Паянова, а власника — росіянина Казбека Халідова. Він же керує «Трапезою», де засновником вважається родич із РФ Булат Халідов. Останню фірму «Великий Двір» очолює українець Володимир Губачов, а володіє росіянин Алавді Халідов.

Алавді Халідов 2.jpg

Останній довгий час позиціонував себе у ЗМІ як співзасновник корпорації Dubaev Product. Алавді Халідов розповідав, як важко буде українському бізнесу через зростання цін на російський газ. Його часто передруковували ЗМІ із РФ.

Згідно з сайтом, Dubaev Product об'єднує всі вищезгадані бренди товарів кожного з підприємств. При цьому оформлена фірма з директором Апті Імрановим на Костянтина Ананійчука та Ташдеміра Джихана. Останній є громадянином Республіки Туреччина. Він разом із росіянином Шамілем Джабраїловим володіють київською компанією «Гьодзе», яка торгує продуктами та тютюном.

[2] [3] [4] [5]


Справка: Сайт "Генштабъ" не несет ответственности за ссылки на материалы других источников и готов к обнародованию информации с иной точкой зрения