Андрій Волков

Андрій Волков
Волков.jpeg
Український фінансист

Особиста справа

Народився 27 лютого 1976 року в Одесі. З кінця 1990-х років мешкає в Києві.

Освіта

  • Закінчив середню школу №24 в Одесі, а далі – Одеський державний університет за спеціальністю «Міжнародна економіка». Має магістерську ступінь.
  • У 2002 році склав кваліфікаційний іспит міжнародної асоціації ризик-менеджерів Global Association of Risk Professionals (GARP). Має сертифікат фахівця з управління фінансовими ризиками (Financial Risk Manager – FRM).
  • У 2003 році Андрій Волков отримав сертифікат на право здійснювати професійну діяльність з цінними паперами в Україні за напрямком «Депозитарна діяльність».

Родина

Одружений. Виховує двох дітей.

Оперативне досьє

Андрій Волков – відомий український фінансист, який останній час найчастіше згадується ЗМІ через діяльність компанії «Інвестохіллс Веста». Проте його кар’єра розпочалась задовго до створення цього бізнесу.

Ще під час навчання в університеті Андрій Волков (Андрей Волков) уже почав працювати. При чому першим його місцем роботи у 1997 році одразу стала велика міжнародна аудиторська компанія зі списку «Великої четвірки». Перші професійні кроки Волков зробив на позиції консультанта з банківського менеджменту PricewaterhouseCoopers.

Слід зазначити, що серед перших проектів Андрія Вікторовича Волкова – впровадження міжнародних стандартів бухгалтерського обліку для Національного банку України.

Через два роки, у 1999 р., Андрій Волков залишив посаду в PwC, а вже у 2000 році, як старший консультант, приєднався до команди ING IGA – однієї з компаній групи ING (Нідерланди).

У 2001 році обіймав посаду заступника керівника проекту з реструктуризації в Ощадбанку. В компетенції Андрія Волкова був контроль за управлінням ризиками, фінансами та оновленням операційних процедур.

У тому ж 2001 році Андрій Волков почав співпрацювати з «Альфа-банк Україна» на позиції керівника відділу з управління ризиками. Всього лише два роки знадобилося Волкову, щоб стати членом Правління банку, а потім ще кілька місяців аби отримати посаду заступника голови правління.

З 2006 по 2009 Андрій Волков був головою правління «Альфа-банку Україна». При цьому паралельно обіймав позицію голови ради директорів компанії «Альфа Страхування».

У 2009 році Волков Андрій Вікторович пішов з «Альфа-банку Україна» і відкрив власну справу – фінансову компанію «Інвестохіллс Веста» з фокусом на роботі з проблемними кредитами. Фінансовий бутик, а саме так позиціонує себе компанія, одразу голосно заявила про себе угодою з «УкрСибБанком»: Андрій Волков викупив портфель проблемних іпотечних кредитів, що мали загальну вартість активів понад $650 млн. Така сума на той час стала рекордною для українського ринку проблемних кредитів.

З 2018 року «Інвестохіллс Веста» Андрія Волкова активно скуповує проблемні боргові зобов'язання за кредитами на аукціонах Фонду гарантування вкладів фізичних осіб. Відомо, що за перший рік компанія придбала у ФГВФО активів на понад 4 млрд. грн. Вже наступного 2019 року «Інвестохіллс Веста» викупила більше половини всіх проданих ФГВФО активів. Серед найкрупніших придбань – активи збанкрутілих банків «Фінанси і кредит» та «Дельта Банку». Загальна вартість придбань – близько 1 млрд грн.

Сьогодні (станом на 2020 рік) Андрій Волков разом з партнерами зробив «Інвестохіллс Веста» ключовим гравцем українського ринку проблемних кредитів. З офіційних джерел відомо, що в компанії працює близько 400 осіб – переважно фахівці з юриспруденції, економіки та фінансів. «Інвестохіллс Веста» має портфель активів більше 65 млрд грн. У 2020 році за ініціативою Андрія Волкова був відкритий фонд «Інвестохіллс Хеліантус» на $100 млн. Його головне завдання – інвестування ресурсів європейських та американських фондів в український ринок проблемних кредитів. Організація «Інвестохіллс Веста», яку заснував Андрій Волков, забезпечує повний комплекс професійних послуг із викупу й стягнення проблемної заборгованості, ведення судово-претензійної роботи, зберігання й управління проблемними та заставними активами. За розрахунками фахівців, після врегулювання питань з проблемними заборгованостями, активи стануть привабливими для іноземних інвесторів і дозволять залучити в українську економіку ще більше коштів.

У червні 2020 року ЗМІ повідомляли, що відбулась перша емісія акцій фонду обсягом 1 млрд грн. Емісія була узгоджена Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку.

19 серпня 2020 року була зареєстрована перша операція фонду. В інтересах «Інвестохіллс Хеліантус» були придбані проблемні активи «ВТБ», «Родовід», «Фінансова ініціатива», які мали загальну вартість 1,314 млрд гривень.

Окрім роботи в «Інвестохіллс Веста» Андрій Волков обіймає посаду голови Наглядової ради Страхової компанії British Auto Club.Справка: Сайт "Генштабъ" не несет ответственности за ссылки на материалы других источников и готов к обнародованию информации с иной точкой зрения