Андрій Волков
Вулф.jpeg
Український фінансист

Андрій Волков

Особиста справа

Народився 27 лютого 1976 року в Одесі. З початку 2000-х років мешкає в Києві.

Освіта

  • Закінчив середню школу в Одесі, а далі – Одеський державний університет за спеціальністю «Міжнародна економіка». Має магістерську ступінь.
  • У 2002 році склав кваліфікаційний іспит міжнародної асоціації ризик-менеджерів Global Association of Risk Professionals (GARP). Має сертифікат фахівця з управління фінансовими ризиками (Financial Risk Manager – FRM).
  • У 2003 році Андрій Волков отримав сертифікат на право здійснювати професійну діяльність з цінними паперами в Україні за напрямком «Депозитарна діяльність».

Оперативне досьє

Андрій Волков – відомий український фінансист, який останній час найчастіше згадується ЗМІ через діяльність фінансової компанії «Інвестохіллс Веста». Проте його кар’єра розпочалась задовго до створення цього бізнесу.

Андрій Волков почав свою професійну кар'єру ще в студентські роки. У 1996 році він, паралельно з навчанням, надійшов на роботу в Одеську обласну Державну Адміністрацію в Департамент зовнішніх економічних зв'язків на посаду спеціаліста. А у 1997 вступив на роботу в одну з провідних світових аудиторських і консалтингових компаній PricewaterhouseCoopers на посаду консультанта з банківського менеджменту і пропрацював там два наступних роки.

Слід зазначити, що серед перших проектів Андрія Вікторовича Волкова – впровадження міжнародних стандартів бухгалтерського обліку для Національного банку України.

З 2000 року Андрій Волков приєднався до компанії ING IGA (підрозділ групи голландського банку ING) в якості заступника керівника проекту і консультував банки в області управління ризиками, фінансів, зміни операційних процедур.

У 2001 році Андрій Волков почав співпрацювати з «Альфа-банк Україна» на позиції керівника відділу з управління ризиками. Всього лише два роки знадобилося Волкову, щоб стати членом Правління банку, а потім ще кілька місяців аби отримати посаду заступника голови правління.

З 2006 по 2009 Андрій Волков був головою правління «Альфа-банк Україна». При цьому паралельно обіймав позицію голови наглядової ради директорів компанії «Альфа Страхування».

У 2009 році Волков Андрій Вікторович пішов з «Альфа-банку Україна» щоб почати власний бізнес. Він заснував інвестиційну компанію «Інвестохіллс» з фокусом на роботі з проблемними кредитами. «Інвестохіллс» одразу голосно заявила про себе угодою з «УкрСибБанком» у 2012 році, придбавши портфель проблемних іпотек на загальну суму 650 мільйонів доларів. На той час це була перша подібна угода з продажу іпотечного портфеля з рекордною сумою інвестицій, що і до сьогодні залишається найбільшою угодою в історії України.

З 2018 року «Інвестохіллс» Андрія Волкова активно скуповує проблемні боргові зобов'язання за кредитами на аукціонах Фонду гарантування вкладів фізичних осіб. Відомо, що за перший рік компанія придбала у ФГВФО активів на понад 4 млрд. грн. Вже наступного 2019 року «Інвестохіллс» викупила більше половини всіх проданих ФГВФО активів. Серед найкрупніших придбань – активи збанкрутілих банків «Фінанси і кредит» та «Дельта Банку». Загальна вартість інвестицій – близько 1 млрд грн.

Сьогодні (станом на 2020 рік) Андрій Волков разом з партнерами зробив групу компаній «Інвестохіллс» ключовим гравцем українського ринку проблемних кредитів. З офіційних джерел відомо, що в компанії працює близько 400 осіб – переважно фахівці з юриспруденції, економіки та фінансів. Компанія «Інвестохіллс Веста» має портфель активів більше 65 млрд грн.

У 2020 році за ініціативою Андрія Волкова був відкритий перший в історії України міжнародний фонд зі спеціалізацією на інвестиціях в проблемні активи - Інвестохіллс ХЕЛІАНТУС із запланованим обсягом інвестицій в розмірі 100 млн.дол. Його головне завдання – інвестування ресурсів європейських та американських фондів в український ринок проблемних кредитів. Інвестиційна компанія «Інвестохіллс», яку заснував Андрій Волков, забезпечує повний комплекс професійних послуг із викупу й стягненню проблемної заборгованості, ведення судово-претензійної роботи, зберігання й управління проблемними та заставними активами. За розрахунками фахівців, після врегулювання питань з проблемними заборгованостями, активи стануть привабливими для іноземних інвесторів і дозволять залучити в українську економіку ще більше коштів.

У червні 2020 року ЗМІ повідомляли, що відбулась перша емісія акцій фонду обсягом 1 млрд грн. Емісія була узгоджена Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку.

19 серпня 2020 року була зареєстрована перша операція фонду. В інтересах «Інвестохіллс Хеліантус» дочірньої фінансовою компанією «Інвестохіллс Веста» були придбані проблемні активи «ВТБ», «Родовід», «Фінансова ініціатива», які мали загальну вартість 1, 314 млрд. гривень.Справка: Сайт "Генштаб" не несет ответственности за ссылки на материалы других источников и готов к обнародованию информации с иной точкой зрения