Білоусов Андрій Леонідович


Білоусов Андрій Леонідович
Андрій Білоусов.jpg
Політик Дніпропетровщіни: досьє, біографія, кар’єра.

Андрій Білоусов

У минулому - заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, нині міський голова міста Кам’янське Дніпропетровської області.

Біографія

Дата народження: 31 грудня 1976 року.
Національність: українець.
Віросповідання: православний.

Андрій Леонідович народився та виріс у місті Кам’янське (колишня назва Дніпродзержинськ) Дніпропетровської області.
Батько – Білоусов Леонід Юрійович, доктор наук, професор, завкафедрою історії та українознавства Дніпродзержинського державного технічного університету.
Мати – Білоусова Аліна Олександрівна, лікар-терапевт. Багато років завідувала санітарною частиною Дніпродзержинського коксохімічного заводу, працювала в першій полікліниці.
Батьки померли, поховані у місті Дніпродзержинськ (нині Кам’янське). Мав сестру Ірину Леонідівну Білоусову, життя якої обірвалося у 2023 році, та має брата Юрія Леонідовича Білоусова, який працює начальником Департаменту протидії злочинам, вчиненим в умовах збройного конфлікту Офісу Генерального прокурора.

Андрій Білоусов одружений, виховує двох синів.

Освіта

З 1982 по 1991 роки навчався у школі № 40. У 1991 році продовжив навчання у 10 та 11 класах Дніпродзержинського технічного ліцею №1. У 1993 році був зарахований студентом першого курсу Дніпродзержинського державного технічного університету на факультет «Менеджмент у виробничій сфері», який закінчив у 1998 році з відзнакою та отримав кваліфікацію «Економіст-менеджер». У 2002 році закінчив Дніпропетровський регіональний інститут державного управління Української академії державного управління при Президентові України та отримав диплом за спеціальністю «Державне управління».

У 2023 році завершив навчання на військовій кафедрі Українського державного університету науки і технології.

Кар’єра

У 1998 році був прийнятий на посаду головного спеціаліста організаційного відділу міськвиконкому, а трохи пізніше працював головним спеціалістом управління комунального господарства. У цьому ж році, будучи студентом 5-го курсу університету, Андрій був обраний депутатом Дніпродзержинської міської ради, з величезним відривом випередивши всіх конкурентів. Чотири роки він працював на окрузі і в 2002 році абсолютною більшістю голосів був знову переобраний по цьому ж округу.

У 2000 році Андрій Білоусов очолив комунальне підприємство «Дніпродзержинське експлуатаційно-лінійне управління автошляхів».

У 2002 році Білоусов стає першим заступником, а після - начальником управління житлово-комунального господарства міської ради Дніпродзержинська.

У 2004 році Білоусова призначають спочатку заступником міського голови Дніпродзержинська, потім - першим заступником, після чого в 2006 році запрошують на роботу в область. Спершу на посаду заступника начальника, потім начальника управління житлово-комунального господарства і нарешті - заступника голови облдержадміністрації.

У 2013 році його переводять з Дніпропетровська до Києва - на посаду заступника міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.

У листопаді 2015 року Білоусов Андрій Леонідович обраний міським головою Кам'янського. У 2020 році Андрій Білоусов вдруге обраний міським головою.

Нагороди

У 2004 та 2012 роках отримав Подяку голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації.

У 2005 році – Грамоту Дніпропетровської обласної ради, а у 2007 – Грамоту Дніпропетровської державної адміністрації.

У 2010 році Андрій Білоусов був удостоєний високого звання «Заслужений працівник сфери послуг України». У цьому ж році отримав Відзнаки голови Дніпропетровської обласної ради, одна з яких з врученням наручного годинника.

У 2012 році – Відзнаку Дніпропетровської ОДА з пам'ятним знаком «80 років Дніпропетровській області».

У 2013 році Андрій отримав Нагрудний знак Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України «Знак пошани».

У 2015 році отримав Відзнаку голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації — нагрудний знак «За розвиток регіону».

У 2016 Андрію Білоусову вручено Відзнаку Президента України, ювілейна медаль «25 років незалежності України» та Грамоту Верховної Ради України «За заслуги перед Українським народом», також, Нагрудний знак Дніпропетровської обласної ради «За розвиток місцевого самоврядування».

У 2019 - Відзнаку Міністерства оборони України «Медаль за сприяння Збройним силам України». У цьому ж році за загальнонаціональною програмою удостоєний звання «Людина року 2019» як міський голова Кам’янського.

У 2022 отримав Почесні нагрудні знаки Головнокомандувача Збройних Сил України «За заслуги перед Збройними Силами України» та «За сприяння війську».

Посилання

Сайт міського голови — belousov.dp.ua

Профіль міського голови у Facebook

Профіль міського голови в Instagram

Посилання на ютуб-канал — @AndriyBilousov

Телеграм-канал t.me/belousov_andrei

Сайт міської ради Кам'янського — kam.gov.ua