Газета по-українськи
Справка: Газета по-українськи — объединенная редакция ресурсов Країна, Газета по-українськи и gazeta.ua. Принадлежит холдингу Нова інформація. Связана была сначала с Иваном Васюником, потом олигархом Жеваго. Руководил ресурсами Владимир Рубан
  • Газета по-украински - ежедневная всеукраинская общественно-политическая газета. Печатается на украинском языке. Выходит во вторник, среду, четверг и пятницу с программой телевидения. Имеет редакции во Львове, Виннице, Полтаве и Черкассах [1].

До сфери впливу першого заступника глави секретаріату президента Івана Васюника відноситься "Газета по-українськи", хоча його прізвище не фігурує серед акціонерів. Визначити, хто ж стоїть за цим проектом, було надскладним завдання. Цього навіть не знають журналісти, які працюють у газеті, а головний редактор Володимир Рубан не захотів відповісти на наші запитання. З того, що відомо "Українській правді": власником "Газети по-українськи" є товариство з обмеженою відповідальністю "Видавнича група "Нова Інформація". По 50% у цій фірмі володіють Руслан Нижник і Людмила Семікіна. Нижник – це права рука Васюника, під час останніх парламентських виборів він очолював програмно-ідеологічний департамент "Нашої України" (під час президентських виборів цим департаментом керував сам Васюник). Пані Семікіна, крім участі у створенні "Газети по-українськи", також є акціонером у ТОВ "Токмакська феросплавна компанія", яка належить наймолодшому українському мільярдеру Костянтину Жеваго. Крім того, "Газета по-українськи" тримає свої рахунки в банку "Фінанси і кредит", який також є під контролем Жеваго. Для повноти картини варто додати, що Васюника і Жеваго пов'язують давні дружні та лобістські відносини. Сам Васюник у розмові з кореспондентом "Української правди" не підтвердив і не спростував своїх зв’язків з "Газетою по-українськи". Васюник пообіцяв про все розповісти в інтерв’ю, яке, за його ж словами, дасть незабаром. В редакції "Газети по-українськи" повідомили, що наклад їхнього щоденного номера складає 50 тисяч екземплярів [2].

  • ИГ Нова інформація создала в 2005 году Газету по-українськи [3].
  • 27 ноября 2009 года начался выпуск украиноязычного журнала Країна. Запуск этого проекта планировали еще весной 2008 года и несколько раз переносили. Тогда эксперты оценивали запуск журнала в несколько миллионов долларов.
  • В конце 2008 года также появились слухи о закрытии Газеты по-українськи [4], однако она продолжала выход [5].
  • 3 июня 2011 года появилась информация о диффамации со стороны Газеты по-украински [6].
  • Ровно за год до этого в том же газету обвинила СПУ [7].

Редколлегия