Денисенко, Вадим Игоревич

Денисенко Вадим Игоревич
Денисенко Вадим.jpg
Народный депутат Верховной Рады Украины VIII созыва, журналист. Главный редактор еженедельной газеты Комментарии.

Личное дело

 • Родился 7 апреля 1974 года в Автономной Республике Крым[1].
 • 1996 год - окончил бакалаврат Факультета гуманитарно-общественных наук Национального университета "Киево-Могилянская академия" [2].
 • Окончил магистратуру Киевского университета имени Шевченко (филология).
 • 2003 год - защитил в НАНУ кандидатскую диссертацию ("Творчість М.Йогансена в контексті української сміхової модерністської прози") [3].
 • 2004 год - работал в Крымском региональном агенстве европейской интеграции (АРК)[4].
 • 2010 год - назначен руководителем объединенной редакции еженедельника и сайта ProUA [5].
 • В августе 2014 года стал шеф-редактором изданий издательского дома «Картель».
 • Денисенко является шеф-редактором новостного ресурса «Еспрессо-ТВ»
 • С ноября 2014 года народный депутат Верховной Рады Украины VIII созыва. Денисенко прошел в парламент от партии "Блок Петра Порошенко" под номером 45.

Семья и связи

Семья и связи
Семья Вадим Денисенко женат во второй раз. Избранницу зовут Марина Колесникова. Она владелица двух рекламных агентств “Адаптив Маркетинг солюшенз” и “Адаптив Маркетинг инновейшенз”

От первой супруги у него есть один сын. [6].

Близкие связи Виталий Гайдук - украинский олигарх. С ним связывают Эволюшен Медиа. Работодатель.

Кость Бондаренко - политтехнолог. Приятель [7].

Проблемные связи Леонид Черновецкий - третий мэр столицы независимой Украины. Мстительная жертва критики.

Владислав Каськив - главный чиновник в команде регионалов по инновациям. Жертва критики.

Оперативное дело

 • Считается экспертом по Крыму, откуда, видимо, сам родом.
 • 2009 год - призвал в числе прочих журналистов воздержаться от смакований сексуальных скандалов в украинской политике [9].

Конфликт с Черновецким

 • 1 июля 2009 года были сняты 130 сити-лайтов с рекламой газеты, критиковавшей мэра Черновецкого под надуманным поводом [10].
 • 25 марта 2009 года - были сняты уже 60 сити-лайтов с аналогичной критикой городской власти, судя по всему, по приказу мэра [11].

Загнать в угол Каськова

 • Летом 2011 года Денисенко своими вопросами про электричку в аэропорт Борисполь загнал молодого чиновника Каськова в тупик:
Интервью: Вадим Денисенко: «Ну, насправді, в принципі, Владислав, ви говорили про те, що всі проекти будуть іти за кошти інвесторів. Оскільки у нас мало часу, то я зупинюсь на своєму улюбленому проекті «Електричка Київ – Бориспіль», яка обійдеться в один мільярд доларів. Я вважаю, що нікуди в Україні дівати гроші, тому за мільярд це нормально. Але ви тільки що сказали 362 мільйони, якщо я правильно почув ‑ це гроші Китайської Народної Республіки. Безумовно, це гроші інвестора. Але ці гроші буде віддавати Українська республіка, тобто всі ми з вами будемо віддавати всі ці 370 мільйонів. Але я хотів би нагадати телеглядачам про то, що три роки тому цей проект коштував 200 мільйонів, тобто за три роки ця ціна виросла у п’ять разів. Просто поясніть мені, навіщо нам електричка на Бориспіль за 1 мільярд? І окупність якої ви навіть можете намалювати 15 років, але реально люди розуміють, що вона ніколи не окупиться.

І другий момент. Ви говорите про терміни, що у нас усі терміни записані. Перша дія, яка повинна була бути, проблема на основі цих проектів — це перший перинатальний центр. Насправді єдина. По-моєму, найтолковіший нацпроект, який тільки є у державі. І перший центр повинен бути побудований саме зараз в ці дні в Кіровограді. Про це заявляв губернатор Кіровограда Ларін президенту кілька місяців тому, коли був візит Януковича. Ніхто сьогодні не згадує про цей центр, і коли він буде відкритий, ніхто не знає. Чи буде понесена відповідальність хоча б губернатором за те, що не виконані слова?».

Владислав Каськів: «Дякую за питання, мені шкода, що ми не потратили час на з’ясування цих деталей, тому що я б зекономив би цей ефір. Є дуже проста відповідь. По-перше, ви сильно помиляєтеся в цифрах. Сума, об’єм, максимальний об’єм фінансування цього проекту далеко не мільярд, а з того моменту...»

Вадим Денисенко: «Це заявляв Колесніков. Тут або я помиляюсь, або Колесніков».

Владислав Каськів: «Я не прокоментую, це не відповідає корпоративній етиці, коментувати своїх колег по роботі в уряді, я скажу вам про факти».

Вадим Денисенко: «Тобто журналісти неправильно зрозуміли Колеснікова. Це буде так сказано?»

Владислав Каськів: «Це буде дуже просто зрозуміти і провірити навіть, вибачте, тому що я вам заявляю, абсолютно офіційна інформацію, що вчора».

Вадим Денисенко: «Скільки…»

Владислав Каськів: «Ну, будь-ласка не перебивайте. Якщо ви захочете, продовжите питання. Вчора пізно уночі, після дуже тяжких переговорів, був підписаний контракт, із того моменту, як став національним проектом, він рівно втричі зменшився в об’ємі. Тобто цей проект буде коштувати близько 300 мільйонів доларів, а не мільярд, як ви говорили. Це вже офіційна інформація. Це перше.

Друге ‑ це його максимальна ціна. І навмисне для того, щоб забезпечити прозорість і ні у кого не було сумнівів, ми в умови самого контракту включили пункт про обов’язковий міжнародний аудит одною із провідних компаній. Це буде вам відповідь на те, стане цей проект прозорим чи ні».

Вадим Денисенко: «У нас був міжнародний аудит міжнародного уряду, тоді ми розуміємо, які аудити можливі».

Владислав Каськів: «Але ж ви фахівець, ви ж розумієте, що таке першокласні компанії, які входять в десятку провідних аудиторських компаній».

Вадим Денисенко: «Уряд запрошував першокласну компанію».

Владислав Каськів: «Дайте мені тепер чесну відповідь, скажіть, що це зебезпечує прозорість, якщо буде аудит».

Вадим Денисенко: «Ні, не обов’язково».

Владислав Каськів: «Ну як? Якщо міжнародні компанії з найкращою репутацією».

Вадим Денисенко: «Я вам одне скажу. Я не розумію, для чого 300 мільйонів тратити на електричку до Борисполя».

Владислав Каськів: «Ми дуже помаленьку сходимо вниз. Тепер відповідаю. Цей проект, як і будь-який національний проект, він окупний, він жодним чином не накладає навантаження на Державний бюджет України. Але що він дає? Чому? Тому що цей проект виведений в окреме адміністрування, тобто він не змішаний з будь-якими ресурсами інших державних компаній чи структур, у нього є чіткий період окупності і модель реалізації. Навіть, якщо припустити, що ми помиляємось у розрахунках, і цей проект на 10%, на 20, на 30% помилилися, вибачте, то ми лише помилились на відсотки. Замість того, як реалізуються інші проекти інфраструктурного характеру, коли просто з бюджету вивалюються 100% коштів, зрозуміло, освоюється через компанії-посередники, зрозуміло, з якою ефективністю».

Євгеній Кисельов: «А как он будет окупаться, извините?»

Владислав Каськів: «За рахунок пасажирів. У Бориспіль же їздять напевно не бідні люди, які вилітають з аеропорту, правильно? Тому там є абсолютно розрахована економічна модель цього проекту і більше того, ми плануємо через декілька років коли буде виправдуватися та розрахункова модель, яка передбачена цим проектом, ми плануємо його приватизувати, продати або частину, або акціями. Це входить в план реалізації цього проекту. Але саме головне, що ми не забрали ці кошти з бюджету, як це буває у сотні інших випадках, розумієте. Ми залучили для це кошти зовні і реалізуємо дуже важливий проект».

Вадим Денисенко: «А для чого він? Є гарантії під цей кредит?»

Владислав Каськів: «Звичайно».

Вадим Денисенко: «Але це чиї гроші, це країни гроші чи це гроші Китайської Республіки?»

Владислав Каськів: «Державні гарантії — це засіб застрахувати ризики інвестора для того, щоб він створив якийсь ресурс в країні. От основна ідея державного».

Вадим Денисенко: «Краще б вони побудували заводи».

Владислав Каськів: «Чому у вас створилося таке враження? Тому що дійсно попередні періоди державні гарантії фактично були прихованим дефіцитом бюджету. Принцип зараз, до речі, в рамках інвестиційної реформи, яка за участю президента була запропонована, вкладено основний принцип тих самих державних гарантій. У чому він полягає? Тільки окупні проекти, на ті цілі, які заздалегідь задекларовані як стратегічні і у розмірі, не більше 50% від вартості. Це та модель, яка буде далі поширюватись на державні гарантії і дозволить суттєво зробити» [12].

Бизнес-дело

 • Февраль 2010 года - еженедельник Комментарии увеличил число полос с 32 до 40, который уменьшился [13] из-за Кризиса 2008 года [14].
 • Осень 2010 года - газета решала, подавать ли в суд на харьковских черных пиарщиков из-за использования ими брендов Эвольшн Медиа [15].

Звания, чины, регалии

 • Главный редактор еженедельника Комментарии и веб-ресурса Сomments-proUA.
 • Кандидат филологических наук.
 • Участник проекта АртВертеп [16].
 • Основатель и экс-участник Комитета избирателей Украины [17].
 • Член комитета избирателей Украины[18]

ВИДЕО

Цитаты

Самые интересные фразы Денисенко:

30px-Aquote1.png Успешному противостоянию рейдерским атакам мешает отсутствие единого центра принятия решений... В России никто не пойдет против решения, принятого первым лицом. А в Украине против слова первого лица появится слово второго и так далее... сегодня «рейдерский бизнес» базируется на сращивании с властными структурами [19]. 30px-Aquote2.png
30px-Aquote1.png Во-первых, я думаю, что это абсолютно реально. Во-вторых, очевидно, что этот проект очень необходим для всех нас, и было бы очень здорово, если бы он действительно воплотился в жизнь. Но есть и коррупционная составляющая этого проекта. Она присутствует во всех наших жизненных околобюджетних моментах. Очень хорошо, что этот проект начинается, будет очень здорово, если данный проект запустится хотя бы частично, но я очень сомневаюсь, что все 100% средств дойдут до школьников в школах. Мы начинаем строить космический корабль, не построив простой печи. Существуют во многих странах мира, в той же Польше, например, уже несколько лет претворяется в жизнь такое понятие, как электронный журнал. Имеется в виду, когда родители могут просматривать успеваемость школьников на сайте того или иного учебного заведения. Это намного проще проект, гораздо легче, и его нужно было бы воплощать в жизнь прежде всего. Потому что не нужно объяснять, что большое количество школьников не рассказывает родителям, что происходит в школе, а родители даже ленятся спрашивать у них об этом. Поэтому сначала нужно было бы строить простые вещи, а потом уже открывать 4G-линии и так далее. Но, к сожалению, мы начинаем с строительства космического корабля, потому что, как показывает практика, на нем можно больше украсть. [20]. 30px-Aquote2.png
30px-Aquote1.png Борис Харчук. Вишневі ночі. Це твір про любов між НКВДистом та українською партизанкою. Вона – бандерівка, яку Він допитує. Між ними спалахує любов, він допомагає їй втекти. І тікає разом з нею. Вони ховаються десь у схроні, де проводять один прекрасний день. Але завершується цей день трагічно: з одного боку закоханих оточують бандерівці, які не розуміють, як можна покохати ворога, а з іншого – НКВДисти, які мають убити свого зрадника. Цей доволі простий сюжет запаковано в прекрасний текст, який читається на одному диханні. Чи змінить він ставлення читача до війни? Навряд чи, але, можливо, він змусить задуматися над банальною істиною, що настав час примирення [21]. 30px-Aquote2.png

Денисенко про УПЦ МП (2007):

30px-Aquote1.png Несколько месяцев назад на одном из собраний высшего церковного клира был проведен тайный анонимный опрос относительно возможности такого образования. Опрос показал весьма неожиданные результаты — более половины высших иерархов согласились поддержать такую идею. Как утверждают источники «k:», инициатором этого мероприятия был сам Блаженнейший Владимир (Сабодан). Собственно, позицию руководителей УПЦ МП можно понять. Вместо того чтобы делиться прибылями от пастырской деятельности с Москвой, все эти средства можно оставлять у себя. А если вспомнить, что местный бизнес да и власти тоже щедро заботятся о церковных делах — украинская церковь никогда не была дотационной, а наоборот, выступала в известной степени донором материнской церкви [22]. 30px-Aquote2.png

О главном судебном процессе 2011 года:

30px-Aquote1.png Любое решение суда общество признает как заказное. И если эта оппозиция придет к власти, то я боюсь, чтобы не началась расправа над Киреевым, над которым сейчас дамоклов меч висит. Этот процесс перешел из разряда обычных в гиперполитичний [23]. 30px-Aquote2.png

Дело оперативного наблюдения

 • В феврале 2011 года запустил в АРК ток-шоу Бумеранг [24].
 • 18 сентября 2011 года - его мастер-класс по специальности [25].


 1. Денисенко Вадим Ігорович
 2. 1996 Бакалаврат Факультет гуманітарних наук
 3. ДЕНИСЕНКО Вадим Ігоревич
 4. Лист
 5. «Комментарии:» & proUA: «Эволюшен Медиа» усиливает экспансию в он-лайн
 6. Цілуватися взасос з шести років
 7. Виктор Федорович Линкольн
 8. Гостями «РесПубліки» стануть Ірина Соломко, Вадим Денисенко, Олександр Харченко й Олександр Мартиненко
 9. Журналісти закликають колег утриматися від смакування сексуально-політичних скандалів
 10. У Києві зі 130 сіті-лайтів прибрали рекламу тижневика «Комментарии» з Черновецьким на обкладинці
 11. У Києві вдруге познімали постери тижневика «Комментарии» з зображенням мера
 12. ЧОГО КОМУНІСТИЧНА ПАРТІЯ НАВЧИЛА ТІГІПКА?
 13. Тижневик «Коментарі» скоротив обсяг
 14. Тижневик «Коментарі» збільшує листаж і наклад
 15. У Харкові в політичній рекламі використали лого KievWeekly та елементи дизайну «Комментариев». Тижневик подає до суду
 16. Вадим Денисенко
 17. Основатель КИУ: Комитет перестал быть объективным наблюдателем
 18. Комітет виборців України
 19. Борьбу с рейдерством усложняет отсутствие единого центра принятия решение - мнение
 20. Вадим Денисенко: «Мы начинаем строительство космического корабля, не построив простой печи»
 21. 5 книжок, що змінили уявлення про Другу світову війну
 22. Вадим Денисенко знает, о чем говорят в кулуарах УПЦ МП
 23. «Велика політика з Євгеном Кисельовим» на «Інтері», 1.07.2011
 24. Вадим ДЕНИСЕНКО: Политики почувствуют силу удара своего слова
 25. 12 вересня 2011, Київ – Лекція головного редактора тижневика «Коментарі» Вадима Денисенка: «Як виживають тижневики в епоху Інтернету?»