Дубневич, Ярослав Васильевич

Дубневич Ярослав Васильевич
Дубневич Ярослав.jpg
Народный депутат Верховной Рады Украины VII, VIII и IX созывов.

БІОГРАФІЯ ТА СІМЕЙНИЙ СТАН

Ярослав Васильович Дубневич народився 7 серпня 1969 року в селі Зубра Пустомитівського району Львівської області в родині репресованих переселенців.

Після восьмого класу вступив до Львівського СПТУ № 32. Пішов працювати у Пустомитівський райпобуткомбінат пресувальником. Пізніше закінчив Національний університет "Львівська політехніка", де здобув кваліфікацію магістра з менеджменту за спеціальністю "Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності". Згодом навчався у Дніпропетровському інституті залізничного транспорту ім. Академіка Лазаряна.

Разом з братом Богданом Дубневичем на початку 2000-х створив потужне виробництво «Корпорація КРТ», яке сьогодні дає роботу більше, ніж тисячі працівників. Усього на підприємствах, засновником яких були Ярослав Дубневич та його брат, працює близько 5 тисяч працівників. Одружений. Має дружину Наталію та двох дорослих дітей: доньку Роксолану та сина Юрія.

ПОЛІТИЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ

2002-2006 — депутат Пустомитівської районної ради, заступник голови бюджетного комітету. 2006-2010 — депутат Львівської обласної ради, заступник голови фракції БЮТ, член постійної депутатської комісії з питань майна. 2010-2012 — вдруге обраний депутатом Львівської обласної ради, по Городоцькому виборчому округу, та є членом комісії з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та комунальної власності. 2012-2014 — народний депутат Верховної Ради України VII скликання. На парламентських виборах 2012 р. був обраний народним депутатом України по одномандатному мажоритарному виборчому округу № 120. За результатами голосування отримав перемогу, набравши 47,04 % голосів виборців. Самовисування. Єдиний кандидат-самовисуванець, що здобув депутатський мандат на Львівщині, перемігши в виборчих перегонах по округу № 120 кандидата об'єднаної опозиції Тетяну Чорновіл. Після обрання народним депутатом, в 2012-му році оголосив про вступ в фракцію УДАРу в парламенті, яка згодом увійшла в Блок Петра Порошенка «Солідарність». 3 27 листопада 2014 року — народний депутат Верховної Ради України VIII cкликання. На позачергових виборах до Верховної Ради, які відбулися 26 жовтня 2014 року, Ярослав Дубневич переміг на одномандатному виборчому окрузі № 120 (Львівська область), набравши 60,1 % голосів виборців. Член депутатської фракції Блоку Петра Порошенка. 4 грудня 2014 року очолив Комітет Верховної Ради України з питань транспорту. Член групи з міжпарламентських зв'язків з Угорщиною, член групи з міжпарламентських зв'язків з Державою Кувейт, член групи з міжпарламентських зв'язків з Йорданським Хашимітським Королівством, член групи з міжпарламентських зв'язків з Республікою Індонезія.

Після дострокового припинення повноважень Верховної Ради VІІ скликання, був знову обраний громадою 120 округу народним депутатом VIII скликання. У новобраній Верховній Раді очолив Комітет з питань транспорту.

У 2019 році був обраний до Верховної Ради 9 скликання як безпартійний самовисуванець за 120 округом (Львівська область). Член депутатської групи "За майбутнє". Член Комітету з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування.

Лобіст Львівщини

Ярослав Дубневич називає сам себе «лобістом» свого округу, не приховуючи того факту, що використовує свої нинішні можливості та повноваження для підтримки західного регіону та вирішення проблем на територіях, які його обрали.

Будучи ще кандидатом в народні депутати, у 2012 році, Ярослав Дубневич підписав двосторонні угоди з населеними пунктами 120-го виборчого округу. Вони передбачають низку заходів, які він зобов’язався виконати для кожної з громад. Кожна угода – це діяльність у таких головних напрямках: - ремонт доріг; - реконструкція, будівництво об’єктів соціальної інфраструктури; - допомога церковним громадам; - підтримка місцевих футбольних команд.

На даний час понад 60% пунктів, які передбачені угодами по округу, виконані. Ще частина в процесі виконання.

Крім того, Ярослав Дубневич щороку долучається до реалізації кількох десятків мікропроектів. Народний депутат регулярно проводить зустрічі з громадами виборчого округу, щороку звітує у кожному з районів про виконану роботу.

ВІДОМОСТІ про роботу з виборцями у січні – грудні 2016 року

Кількість проведених зустрічей з виборцями - 75
Кількість проведених особистих прийомів ( у т. ч. в громадських приймальнях) - 54
Кількість розглянутих письмових звернень громадян - 571
Загальна кількість громадян ( враховуючи колективні звернення), які звернулися до народного депутата України - 1468

ВІДОМОСТІ про роботу з виборцями у січні – вересні 2017 року

Кількість проведених зустрічей з виборцями - 40
Кількість проведених особистих прийомів ( у т. ч. в громадських приймальнях) - 23
Кількість розглянутих письмових звернень громадян - 423
Загальна кількість громадян ( враховуючи колективні звернення), які звернулися до народного депутата України - 2 329

На окрузі на постійній основі працюють громадські приймальні, де надають юридичну та матеріальну допомогу тим, хто її потребує. Зокрема – учасникам АТО та їхнім сім’ям.

Ярослав та Богдан Дубневичи активно допомагають українській армії з самого початку воєнних дій на сході України. Співпрацюють з волонтерськими організаціями та особисто доправляють допомогу військовослужбовцям в зону бойових дій.

За даними волонтерського фонду «Повернись живим!», брати Дубневичи у межах акції # еДесятина зробили рекордну пожертву для потреб армії, придбавши у 72-гу бригаду п ять повноприводних позашляховиків.

https://censor.net.ua/photo_news/433396/volonterskiyi_fond_povernis_jivim_zafiksiroval_rekordnoe_pojertvovanie_v_ramkah_aktsii_edesyatina_foto

ЗАКОНОТВОРЧА ДІЯЛЬНІСТЬ

За час останньої депутатської каденції Дубневич став автором чи співавтором кількох десятків законопроектів та проектів постанов, значну частину з яких ухвалено.

Деякі з законів, за думкою експертів, стали принципово важливими для транспортної галузі.

- Пакет законопроектів №№ 4014а, 4015а про створення Спеціального Державного дорожного фонду, метою якого було створення механізму розподілення фінансових надходжень, які спрямовуються на ремонт доріг в країні. Пакет відповідних законопроектів був прийнятий парламентом у листопаді 2016-го у ході Інфраструктурного дня у парламенті – першого в історії українського парламентаризму тематичного дня, на якому розглядались законопроекти стосовно однієї галузі.
https://economics.unian.ua/transport/1629221-rada-priynyala-zakon-pro-stvorennya-dorojnogo-fondu-z-2018-roku.html;
http://ua.korrespondent.net/business/economics/3784692-dorozhnia-karta-nardep-rozpoviv-yak-intehruvatymut-tranportnu-systemu-do-yes;
https://zaxid.net/dovga_doroga_u_yamah_n1410458); http://galinfo.com.ua/news/yaroslav_dubnevych_yevropeyskym_dorogam_v_ukraini_buty_244786.html

- Закон № 5428 про недопущення примусового стягнення на активи ПАТ «Укрзалізниця» за зобов язаннями підприємств залізничного транспорту, майно яких розміщене не на підконтрольній Україні території АТО (передусім – ДП «Донецька залізниця»). Його було схвалено парламентом 20 грудня минулого року.
http://galinfo.com.ua/news/pat_ukrzaliznytsya_ne_mozhe_vidpovidaty_za_borgy_dp_donetska_zaliznytsya__ya_dubnevych_246361.html;
https://economics.unian.ua/transport/1766981-verhovniy-sud-pidtrimav-ukrzaliznitsyu-dubnevich.html.

- Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду в міському пасажирському транспорті» № 1812-ХІХ від 17.01.2017 р., який передбачає впровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду в міському пасажирському транспорті шляхом надання відповідних повноважень органам місцевого самоврядування.

Деякі з законопроектів, в створенні яких взяв участь Ярослав Дубневич. Зокрема, Голова Транспортного комітету виступив ініціатором зниження ставки акцизного податку для вживаних легкових автомобілів, що ввозяться на територію України для власного використання.

Проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про внесення зміни до підрозділу 5 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України щодо стимулювання розвитку ринку вживаних транспортних засобів» стосовно уточнення деяких положень» (реєстраційний № 4905 від 06.07.2016 р.) опрацьовується в комітетах ВРУ.

Ярослав Дубневич є також співавтором проекту закону щодо створення Національного агентства з питань організації та безпеки дорожнього руху як єдиного координаційного органу з організації безпеки дорожнього руху на загальнодержавному рівні та забезпечення створення системи інституційного управління у цій сфері. Йдеться про Проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення системи управління у сфері організації та безпеки дорожнього руху», реєстраційний № 4275 від 18.03.2016 р. Він наразі опрацьовується в комітетах ВРУ.

Голова Комітету - автор проекту закону, спрямованого на створення в Україні умов для технічної перевірки транспортних засобів, які здійснюють перевезення швидкопсувних харчових продуктів. Це проект Закону про внесення змін до Закону України «Про автомобільний транспорт» щодо приведення його у відповідність з актами Європейського Союзу» № 4012а від 15.07.2016 р. Він також зараз опрацьовується в комітетах.


ІНІЦІАТИВИ ДЕПУТАТА

Як Голова парламентського Комітету з питань транспорту Ярослав Дубневич виступив з низкою ініціатив, які вже помітно відбились на розвитку інфраструктурної галузі країни.

- Запуск міжнародного пасажирського залізничного сполучення з Києва до Перемишля. Рішення щодо подовження маршруту «Київ-Львів» до польського міста Перемишль було прийнято під час спільної виїзної наради до Львова та Красічина (Польща) 23-24 листопада, яку провели Транспортний Комітет ВРУ та Комісія інфраструктури Сейму Республіки Польща. Голова Транспортного комітету Ярослав Дубневич виступив ініціатором відкриття прямого залізничного сполучення між Львовом та Перемишлем. Того ж року напередодні Різдвяних свят пасажирський потяг «Інтерсіті+» здійснив свій перший рейс. За рік існування маршруту його популярність серед українських та польських пасажирів значно виросла. Це спонукало «УЗ» відкривати додаткові маршрути.
http://www.uz.gov.ua/press_center/up_to_date_topic/455290/;
http://ipress.ua/news/potyag_kyivlviv_kursuvatyme_do_peremyshlya_189314.html;
https://economics.unian.ua/transport/1694646-shvidkisniy-pojizd-z-kieva-do-polschi-virushiv-u-pershiy-reys-u-lvovi-urochisto-vidkrili-noviy-marshrut.html;
https://www.ukrinform.ua/rubric-economy/2145427-u-peremisli-potag-intersiti-zustriv-santa-klaus.html.

- Участь України як транзитної країни у трансєвропейському проекті "VIA Carpathia". Голова Комітету Верховної Ради України з питань транспорту Ярослав Дубневич проявив чималу наполегливість, аби Україну було долучено до цього міжнародного проекту. Це дозволить нам вигідно скористатись унікальним геополітичним розташуванням та використати всі можливості транзитної держави. Зокрема, питання обговорювалось під час вище названої спільної виїзної наради до Польщі, а також на декількох міжнародних форумах, в яких Дубневич брав участь. Як результат – на території України буде побудовано чотири відгалуження від трансєвропейського транзитного коридору.
http://www.uz.gov.ua/press_center/up_to_date_topic/455290/

- Будівництво залізничної євроколії від кордону з ЄС до Львова в обох напрямках та створення «Сухого порту» або залізничного хабу на Львівщині. Цей проект економічні експерти вважають надзвичайно важливий як для Львівського регіону, так і для України в цілому. Залізничний хаб на території нашої країни дозволить зосередити на заході потужний промисловий та логістичний вузол. Можна буде перевалювати вантажі (товари, які йдуть на Європу з України) не в морських портах (що зараз вимагає багато часу та є фінансово обтяжливим для бізнесу), а поруч з західним кордоном. Цей проект може зосередити у західному регіоні, передусім, міжнародні машинобудівні підприємства, точніше – складальскі підприємства, а також – філії аграрних та харчових корпорацій. Львівська область стане центром цього логістичного вузла. Львів вже сьогодні є привабливим для міжнародного бізнесу – туристичного, торгівельного, транспортного, а також – для бізнесу в галузі харчової та легкої промисловості, аграрного сектору тощо. Адже це перспективне місто з великою ємністю ринку та потужним потенціалом: місто, яке має біля 1 млн мешканців та щороку приймає понад 4 млн туристів. Таким чином, західноукраїнський залізничний хаб має шанси стати воротами для західноєвропейського капіталу в Україну.
https://www.obozrevatel.com/ukr/travel/news/29863-lviv-z-varshavoyu-zednayut-vuzkoi-zaliznichnoyu-kolieyu-dubnevich.htm;
http://galinfo.com.ua/news/strategiya_ukrainy__vyhid_na_ievroaziyski_transportni_transkontynentalni_shlyahy__dubnevych_272928.html.

Скандали, компромат і чутки

Регламентний комітет Верховної Ради підтримує притягнення депутата Ярослава Дубневича до відповідальності. За те, щоб передати подання на притягнення Дубневича до відповідальності на розгляд парламенту, члени комітету проголосували одноголосно. Про це повідомляє Цензор.НЕТ.

При цьому за те, щоб підтримати подання на арешт Дубневича, висловилися 9 членів комітету з 11.

Раніше стало відомо про те, що Рябошапка вніс до Верховної Ради подання на зняття депутатської недоторканності з народного депутата Ярослава Дубневича. За даними Рябошапки, матеріали справи щодо Дубневича стосуються двох епізодів: неправдивого декларування та закупівель для "Укрзалізниці"

"Я готовий відповідати ... Що стосується чуток, що Дубневич втече - я зараз на комітеті, завтра буду у Верховній Раді, я такого подарунка Ситнику (директор НАБУ Артем Ситник. - Ред.) й іншим не дам, я готовий у суді доводити ", - зазначив він.

Депутат додав: "Я за те, щоб з мене зняли депутатську недоторканність".

Що стосується двох інших подань, то, за його словами, це мають вирішити депутати. "Я не бачу причин ... нікуди не тікаю і не збираюся", - запевнив він.

Нардеп вважає переслідування наслідком своєї непідтримки в голосуванні низки законопроєктів і "формули Штайнмаєра"[1].


Вищий антикорупційний суд оголосив у міжнародний розшук нардепа з групи «За майбутнє» Ярослава Дубневича, який є підозрюваним у справі про розкрадання 93 млн грн Укрзалізниці.

Про це повідомив «Центр протидії корупції».

Під час судового засідання прокурор розповів, що 8 жовтня 2023 р. Дубневич перетнув кордон Румунії з Угорщиною. Про це на запит українських органів відповіли в Європолі.

При цьому, де зараз перебуває нардеп невідомо. Так само невідомо, які він виїхав з України, адже відповідні дані у системі відсутні.

Водночас адвокат заявив, що депутат на лікуванні, але відмовився назвати його місцезнаходження.

Нагадаємо, за даними слідства, Дубневич і ще вісім чиновників організували схему, за якою філія «Укрзалізниці» «Центр забезпечення виробництва» з 2015 по 2017 рік закуповувала стрілочну продукцію за істотно завищеними цінами. Для цього до тендерів залучали компанії-посередники, одна з яких належить Дубневичу.

Також він його підозрюють в організації схеми з розкрадання газу на 2,1 млрд грн. У цій справі НАБУ його також оголосили у розшук.

ПОСИЛАННЯ на деякі авторські матеріали у ЗМІ

Ярослав Дубневич, блоги

На ресурсі Обозреватель

https://www.obozrevatel.com/politics/28915-dorozhnij-znak-chas-rushati-v-evropu.htm
https://www.obozrevatel.com/politics/54326-pravo-na-groshi-za-scho-pidnimati-nashi-porti-ta-dorogi.htm
https://www.obozrevatel.com/finance/analytics-and-forecasts/49607-chotiri-knigi-vidpovidalnosti-koli-zapratsyue-v-ukraini-fidik.htm
https://www.obozrevatel.com/finance/economy/21579-zaliznichnij-argument-scho-zavazhae-ukrzaliznitsi-stati-lokomotivom.htm
https://www.obozrevatel.com/ukr/politics/14860-yak-buti-z-litovskimi-avto.htm
https://www.obozrevatel.com/ukr/finance/business-and-finance/97456-pora-vchiti-evropejski-pdr-i-vdoma-izditi-po-evropejski.htm
https://www.obozrevatel.com/ukr/politics/53614-za-bortom-chto-tormozit-reki-ukrainyi.htm
https://www.obozrevatel.com/ukr/finance/trends/18795-gra-v-ryanair-kogo-hotili-kinuti.htm
https://www.obozrevatel.com/ukr/politics/balchun-pishov-problemi-zalishayutsya.htm
https://www.obozrevatel.com/ukr/politics/27835-kazhduyu-nedelyu-chitayu-o-sebe-novyij-bred.htm
https://www.obozrevatel.com/ukr/society/vidlunnya-harkova-yak-zupiniti-divchat-na-leksusah.htm
https://www.obozrevatel.com/ukr/politics/oblichchyam-do-gir.htm

На ресурсі Лівий берег:

https://lb.ua/blog/yaroslav_dubnevych/354514_zakoni_ie_chas_ih_vikonuvati.html
https://lb.ua/blog/yaroslav_dubnevych/355829_test_zrilist.html
https://lb.ua/blog/yaroslav_dubnevych/356950_pristrasti_ukrzaliznitsi.html
https://lb.ua/blog/yaroslav_dubnevych/359321_sposterigaiemo_sprobu_zishtovhnuti.html
https://lb.ua/blog/yaroslav_dubnevych/368528_nato_bude.html


Інтерв`ю:

http://ua.korrespondent.net/business/economics/3784692-dorozhnia-karta-nardep-rozpoviv-yak-intehruvatymut-tranportnu-systemu-do-yes;
https://zaxid.net/dovga_doroga_u_yamah_n1410458); http://galinfo.com.ua/news/yaroslav_dubnevych_yevropeyskym_dorogam_v_ukraini_buty_244786.html
https://apostrophe.ua/ua/article/economy/2017-01-31/yaroslav-dubnevich-za-ukrzaliznyitsyu-idut-boi-bez-pravil/9937
https://www.obozrevatel.com/ukr/news/42136-yaroslav-dubnevich-pro-koruptsiyu-najbilshe-krichat-ti-hto-sam-ii-plodit.htm
https://www.obozrevatel.com/finance/economy/13924-z-vitertsem-do-odesi-chi-lvova-ukrzaliznitsya-mozhe-domchati-za-dvi-godini.htm
https://apostrophe.ua/ua/article/business/transport/2017-06-22/nulevaya-smertnost-na-dorogah---eto-pokazatel-k-kotoromu-doljnyi-stremitsya---yaroslav-dubnevich/13067