ЖК Академ-Квартал
Игб10.jpeg

ЖК Академ Квартал

В Святошинському районі міста Києва будівельна компанія ТОВ "Інтергал-Буд" будує житловий комплекс "Академ-Квартал". Відповідно до офіційного сайту, тут будуються сучасні квартири у тихому районі столиці, де всім затишно і спокійно, біля метро та торгових центрів та поряд з чималою кількістю скверів та зелених вуличок для прогулянок.
Інтергал-Буд позиціонує себе як найнадійніша будівельна компанія з високим рівнем соціальної відповідальності.
Будівництво ЖК відбувається за адресою провулок Приладний, 10, на земельній ділянці під кадастровим номером 8000000000:75:041:0001. Планується будівництво 7 житлових будинків та кількох інфраструктурних будівель.

Игб.jpg
Игб9.jpg

Наразі побудовано 2 житлових будинки висотою в 24 поверхи. Жодний слів про те, ще ЖК будується в безпосередній близькості до Районної котельні "Цетральна" і труба цієї котельні знаходиться на відстані близько 100 м від цих будинків не сказано ані на сайті ЖК, ані на сайті забудовника.
Не сказано там і про те, що земельна ділянка 8000000000:75:041:0001 призначена для для експлуатації та обслуговування адміністративно-виробничих та господарських будівель і споруд. (відповідно до даних Публічної кадастрової карти України).

Дозвільні документи

Якщо ж відкрити дані Містобудівного кадастру м.Києва, обрати там адресу майбутнього ЖК, то виявляється, що:

Игб1.jpg
Игб4.jpg
  • земельна ділянка, на якій будується ЖК, вся знаходиться в межах санітарної зони,
  • висота побудованих 24-поверхових будинків (щонайменше 72м) перевищую гранично допустиму висоту забудови в цьому районі, а саме 50 м;
  • ніяких будинків на офіційних картах немає (на відміну від карт Google), адже немає дозвільних документів на будівництво цього ЖК.
Игб2.jpg
Игб3.jpg

Як ТОВ "Інтергал Буд" починає будівництво житлових будинків, що має всі ознаки найвищого класу наслідків (відповідальності) СС3, в зоні земель призначених для промисловості не маючі необхідних документів (містобудівних умов та обмежень тощо). Які наслідки це може мати?
Якщо пошукати документи, то виявиться, що ТОВ "Інтергал-Буд" почав будівництво ЖК "Академ-Квартал" ще до 2018 року. Саме в 2018 було вперше офіційно зафіксовано факт самочинного будівництва.
ДБР листом від 15.07.2019№01-11018 інформувало органи КМДА, що в ході досудового розслідування за кримінальним провадження від 03.05.2018 № 62019000000000575 встановлено, що державними та місцевими органами влади у сфері містобудування та архітектури жодні матеріали на проектування да будівництво багатоповерхових житлових будинків не погоджувалось, будь-які дозвільні документи не оформлялися та не видавались, крім того, рішення Київської міської ради про затвердження проекту відведення земельної ділянки у зв’язку із зміною цільового призначення не приймались. Головним управління Держгеокадастру у Київській області складено акт перевірки дотримання вимог земельного законодавства за об’єктом – земельної ділянки від 21.08.2019 №400-ДК/407/АП/09/01-19, в якому зазначається, що на ділянці площею 1,1 га проводяться будівельні роботи та знесені будівлі старої побудови, зведені два 24-ох поверхові багатоквартирні житлові будинки, що не відповідає коду КВЦПЗ – 11.02 та в свою чергу є порушення ст96 Земельного кодексу України в частині використання земель за цільовим призначенням. Актом обстеження земельної ділянки від 10.07.2019 №19-0494-08 встановлено, що частина земельної ділянки орієнтовною площею 0.9 га використовується для будівництва. На території земельної ділянки влаштовано будівельний майданчик, на якому знаходяться баштові крани, тимчасові споруди, будівельні матеріали, побудовані монолітно-бетоні каркаси багатоповерхових будинків. Територія огороджена та знаходиться під охороною.

Заборонні постанови

Ибг5.jpg
Ибг6.jpg

Враховуючи віще зазначене, представниками КМДА було підготовлено проект рішення 08/231-3726/ПР від 05.12.2019р. про розірвання договору оренди земельної ділянки у провулку приладному, 10 від 24 січня 2005 року №75-6-00164, укладеного між Київською міською радою та ВАТ "Київській дослідно-експериментальний завод "ВУГІЛЛЯ".
Незважаючи на очевидні численні факти порушень з боку забудовника та землекористувача, проект рішення так і лишився лише проектом. Договір розірвано не було, хоча законодавство прямо вказує, що у випадку нецільового використання земельної ділянки договір оренди МАЄ бути розірваний. А забудовник продовжує будуватися. Більше того, на 11.03.2020 року на вказаний об’єкт (ЖК "Академ-Квартал") департаментом містобудування та архітектури КМДА містобудівні умови і обмеження для проектування об’єкту будівництва не надавалися.
Але вже 15.06.2020р. той самий департамент видає ПАТ "Київський дослідно-експерементальний завод "Вугілля" містобудівні умови і обмеження на рекострукцію виробничого комплексу під багатофункціональний комплекс з адміністративно-побутовими будівлями. При цьому вказує, що ділянка потрапляє в санітарно-захисну зону від промислових підприємств.

Ибг7.jpg
Ибг8.jpg

Ані численні порушення, ані рішення інших департаментів КМДА, ані кримінальні провадження, ані той факт, що замість реконструкції та земельній ділянці ВЖЕ побудовано 2 житлових будинки, керівництву Департаменту містобудування та архітектури КМДА не заважають.

Як і той факт, що в містобудівних умовах і обмеженнях вказано, що гранична висота забудови (при реконструкції) 75м, в той час як відповідно до карти містобудівного кадастру м.Києва гранична дозволена висота архітектурних об’єктів в цьому районі – до 50 м.

Зловживання службовим становищем

Постійна комісія з питань дотримання законності, правопорядку та запобіганню корупції Київської міської ради 12.08.2020 через численні факти зловживань службовим становищем та порушень вирішила звернутися до голови КМДА В.Кличка з проханням провести службову перевірку в частині невідповідного виконання обов’язків директором Департаменту містобудування та архітектури КМДА О.Свістунова. Вже вдруге.

Олександр Свістунов неодноразово ставав фігурантом скандалів та обвинувачень. В тому числі з боку членів комісії КМДА з перевірки резонансних забудов на території столиці. Поки комісія намагається розібратися з однією незаконною забудовою, цей чиновник примудряється видати Містобудівні умови та обмеження на декілька таких об’єктів. Останнім часом найпопулярнішими є "багатофункціональні комплекси", для того, щоб ігнорувати цільове призначення земельної ділянки і будувати, наприклад, житлові комплекси замість промислових об’єктів.

Повертаючись до ЖК необхідно зазначити, що ТОВ "Інтергал-Буд" свідомо чи несвідомо порушує численні закони та будівельні норми України та будує житлові будинки без жодних дозвільних документів та незважаючи на очевидні несприятливі для життя майбутніх мешканців умови. А в державі не має дієвого механізму контролю та регулювання незаконних забудов. І схоже, що відсутнє бажання для створення такого механізму. Прості ж громадяни не надто опікуються власною безпекою і тому дозволяють собі купувати квартири за простими ознаками – ціна та гучне ім’я забудовника. Історії з УкрБУДом, Войцеховським, ЕлітаЦентром та багатьма іншими нічому нікого не вчать.[1]



Справка: Сайт "Генштаб" не несет ответственности за ссылки на материалы других источников и готов к обнародованию информации с иной точкой зрения