Журман, Сергей Николаевич

Журман Сергій Миколайович
Журман Сергей.jpg
Кандидат в народні депутати Верховної Ради України VII скликання

Офіційна біографія

Народився Сергій Миколайович Журман на мальовничій Полтавщині у Лубнах 25 грудня 1979 року у сім'ї військовослужбовця. Втім, викладацька та громадсько-політична діяльність ніколи не заважала Сергію Журману залишатись гарним сім’янином, і приділяти увагу власній родині: дружині – Олені Леонідівні та двом донечкам Тетяні та Катерині.

«Мої батьки жили в Лубнах, у винайнятій «времянці», тож я до 4-х років жив у селі Гінці Лубенського району в дідуся та бабусі, ділиться спогадами Сергій – «в 1984 батька перевели на службу до танкового полку в селище Гончарівське на Чернігівщину, там він отримав службове житло. Мене забрали з собою, де ми всією родиною жили в однокімнатній квартирі. Хоча кожного літа батьки відвозили мене до бабусі й дідуся в село, де не тільки грався з друзями, а і в силу своїх дитячих фізичних можливостей допомагав по господарству: пас корів, перевертав (а пізніше й косив та скирдував) сіно, допомагав заготовляти дрова на зіму тощо».

Дитячі спогади Сергія пов’язані з життям в закритому містечку, поміж військових частин. Діти були з усіх куточків бувшого радянського союзу і найбільшим розчаруванням хлопчика було те, що часто друзі, у зв’язку з специфікою життя батьків-військовослужбовців, після року-двох життя в містечку переїзжали в інші гарнізони.

Запам’ятався 1986 рік – рік Чорнобильської трагедії. Незважаючи на те, що вибух трапився аж у квітні, маленьких гончарівців евакуювали до Криму тільки наприкінці травня. Повернувшись, 1-го вересня того ж року, Сергій пішов до школи.

У школі у нього почали виявлятися характерні для нього риси: бажання навчатися, знати і вміти, допомагати людям, відповідати за свої вчинки і тримати слово. Сергій Журман неодноразово брав участь в різноманітних учнівських олімпіадах, здебільшого проявився потяг до гуманітарних наук.

«Першу свою нагороду я зберігаю до сих пір» – розповідає Сергій – «це пам’ятний значок яким було нагороджено ще в початковій школі всього декілька осіб з 4-х класів за зібрану макулатуру».

В 11-му класі переміг в районній, а потім в обласній олімпіаді з історії, Це дало йому змогу, як призеру олімпіади, за умовами співбесіди вступити на бюджетну форму навчання до Чернігівського педагогічного тоді ще інституту (з 1998 р. університет) на спеціальність «історія та практична психологія».

Під час навчання виявилися його інші риси характеру – організаційні. Він активно займається студентським самоврядуванням, входить до складу студентської ради, протягом 3-х років був профспілковим керівником серед студентів історичного факультету. На V-му отримав пропозицію стати комендантом учбового корпусу поєднавши адміністративно-господарську роботу з навчанням.

У 2002 році Сергій закінчив Чернігівський державний педагогічний університет імені Тараса Шевченка отримавши диплом з відзнакою. Проте молодий науковець продовжив свою освіту й далі: закінчив Чернігівський державний технологічний університет, факультет післядипломної освіти, спеціальність «фінанси» В 2010 році в Київському національному економічному університеті імені Вадима Гетьмана захистив дисертацію та отримав науковий ступінь кандидата економічних наук [1]. Нині молодий економіст, доцент кафедри економіки та менеджменту, публікується в наукових журналах, бере активну участь в наукових конференціях [2], в тому числі й міжнародних. Журналісти неодноразово звертаються до нього за консультаціями під час написання матеріалів пов’язаних з економікою. Очолює обласну громадську організацію «Бюро аналізу суспільної думки».

Бажаючи позитивно вплинути на долю своєї країни, принести користь суспільству, ефективно використати економічні знання, Сергій Миколайович Журман починає професійно займатися політикою. І врешті-решт стає депутатом обласної ради [3] – де активно захищає права жителів Чернігівщини [4] та очолює обласний осередок партії «Реформи і порядок».

Життєва позиція Сергія Журмана чітко й незмінно іде в форваторі тих його рис і цінностей, що були сформовані у шкільні й студентські роки: бажання навчатися, знати і вміти, допомагати людям, відповідати за свої вчинки і тримати слово.

Втім, викладацька та громадсько-політична діяльність ніколи не заважала Сергію Журману залишатись гарним сім’янином, і приділяти увагу власній родині: дружині – Олені Леонідівні та двом донечкам Тетяні та Катерині.