Кравченко Руслан Андрійович
Кравченко Руслан.jpeg
Голова Державної податкової служби

Руслан Кравченко

Народився 14 березня 1990 року у місті Сєвєродонецьк Луганської області. З 1997 по 2005 рік Руслан навчався у 8-й школі міста Сєвєродонецька. Закінчив Київський військовий ліцей імені Івана Богуна, а згодом — Юридичну академію Ярослава Мудрого, отримав звання «лейтенант юстиції».

Сім'я та зв'язки

У 2019 році Руслан одружився з Оленою Шкробанець. Вона уродженка міста Чернівці та очолює відділ переведення управління правової допомоги та екстрадиції Департаменту міжнародно-правового співробітництва Офісу Генерального прокурора.

Дітей в подружжя немає.

Тесть Руслана – Ігор Шкробанець, 1964 р. н. – відомий лікар. З початку 2016 року очолює лікувально-організаційне управління Національної академії медичних наук.

Оперативна справа

Із серпня 2012 року він працював у прокуратурі міста Севастополь на посаді старшого прокурора. Коли Росія анексувала Кримський півострів, Руслан переїхав на Західну Україну. Працював у прокуратурах Рівненської та Львівської областей.

У 2014-2015 роках брав безпосередню участь в антитерористичній операції при виконанні службових обов’язків на посаді прокурора 33-ї військової прокуратури Південного регіону (м. Дебальцеве, м. Артемівськ). Отримав статус учасника бойових дій.

У 2020 році був звільнений з військової служби у запас.

З 2015 по 2017 рік працював прокурором у Головній військовій прокуратурі Генпрокуратури України.

Був прокурором у справі, де українського президента-втікача Віктора Януковича визнали винним у державній зраді та пособництві у веденні війни.

З 2019 по 2020 рік обіймав посаду заступника військового прокурора Центрального регіону України.

З 15 березня 2021 до квітня 2023 року займав пост керівника Бучанської окружної прокуратури Київської області.

У лютому 2023 року брав участь у конкурсі на зайняття посади голови Національного антикорупційного бюро (НАБУ). Комісія з проведення конкурсу на зайняття посади директора НАБУ визнала Кравченка таким, що не відповідає критеріям доброчесності.Сам чиновник в одному з інтерв’ю пояснив, що НАБУ мало питання до його батьків щодо сплати податків після купівлі житла. Тоді (до 1996 року, – КВ) електронна база ще не працювала. Разом із тим, документи, які б могли підтвердити законність всіх дій згоріли в батьківській квартирі в захопленому росіянами Сєверодонецьку. Логіка звинувачень, за словами Кравченка була наступна: якщо є питання щодо доброчесності батьків, то син автоматично “недоброчесний”.

7 квітня 2023 року Кабмін погодив і 10 квітня 2023 року Президент Володимир Зеленський своїм указом №204/2023 призначив Руслана Кравченка на посаду голови Київської обласної державної адміністрації.

Відповідно до Закону “Про правовий режим воєнного стану” відповідні державні адміністрації та голови таких адміністрацій набули статусу військових адміністрацій та начальників таких військових адміністрацій.

До цього КОДА очолював Олексій Кулеба, якого у січні було призначено заступником керівника Офісу Президента. З 25 січня 2023 року тимчасово виконуючим обов’язки голови КОДА було призначено першого заступника Дмитра Назаренка.

28 грудня 2024 року Кабінет Міністрів України підтримав проєкт Указу Президента України про відставку голови Київської ОВА Руслана Кравченка. 30 грудня 2024 року Президент України видав Указ про звільнення Руслана Кравченка з посади голови Київської обласної державної адміністрації згідно з поданою ним заявою.

31 грудня Кабмін призначив Руслана Кравченка головою Державної податкової служби. Кравченко став першим постійним керівником ДПС з 2021 року. Тоді, ще до повномасштабного вторгнення РФ в Україну, главу податкової Олексія Любченка було звільнено з посади і призначено міністром економіки. Після цього протягом трьох років виконувачкою обов'язків голови ДПС була Тетяна Кирієнко.

Скандали та компромат

Під час перевірки кандидатури Кравченка на посаду голови НАБУ з'ясувався один неприємний інцидент.

2019 року Руслан спочатку приватизував службову квартиру, а потім швидко її продав за 816 тисяч гривень. За словами самого прокурора, він чотири роки стояв у черзі на житлову нерухомість. Коли одержав, то вирішив приватизувати, бо власного майна не мав. А потім він знайшов вигідніший варіант. Для його придбання йому потрібні були гроші, і він продав новоприватизовану квартиру.

У квітні 2023 активіст Володимир Бондаренко повідомляв, що роком раніше Кравченко незаконно відкрив кримінальну справу проти нардепа Олени Шуляк. Порушувати справи проти народних обранців може лише голова Офісу Генпрокурора і це підслідність НАБУ. Тобто Руслан у цьому питанні вирішив обійтися без санкції свого начальника.

"Цікаво, що підсвічування справи почалося з сайтів Льовочкіна, які розповсюдили виписки з ЄРДР", — писав Бондаренко. Він також зазначив, що тесть Руслана за одіозного голови Чернівецької області Папієва (зараховують до групи Фірташа-Льовочкіна-Бойка) керував обласним управлінням охорони здоров'я.

Дружина була помічницею ще одного ставленика Фірташа-Льовочкіна — Геннадія Федоряка (за “регіоналів” керував “Чернівцігазом” і був нардепом). Сам Кравченко працював у військовій прокуратурі під керівництвом Анатолія Матіоса, якого теж пов'язують із Льовочкіним.

Захоплення

Звання, чини, регалії

  • Орден «За заслуги» III ступеня (23 серпня 2022)
  • Орден Данила Галицького
  • Відзнака президента України «За участь в АТО»
  • Нагрудний знак ГПУ «За сумлінну службу в органах прокуратури»
  • Нагрудний знак МОУ «Знак пошани».



Справка: Сайт "Генштаб" не несет ответственности за ссылки на материалы других источников и готов к обнародованию информации с иной точкой зрения