Кушнір Ігор Миколайович
Кушнір І.jpeg
Голова правління-президент компанії «Київміськбуд»

Ігор Кушнір

Народився 14 червня 1971 року, м Чернівці.
1990 року закінчив Крюківський машинобудівний технікум.

Після строкової військової служби, вступив до Кременчуцького політехнічного університету (інженер-механік), 2004 року там же закінчив факультет післядипломної освіти (економіст підприємств).

2013 року отримав ступінь кандидата юридичних наук. 2019 року став доктором юридичних наук у сфері адміністративного права і процесу в Інституті законодавства ВРУ.

Сім'я та зв'язки

Одружений, дружина - гражданка Кіпру Оксана Кушнир, має двох дітей.
Бізнес-партнер нардепа Вадима Столара, якого пов’язують із будівельним бізнесом в Києві.

Оперативна справа

1988 року почав працювати електрозварником Кременчуцького житлово-будівельного комбінату.

З 1993 року працював у комерційних структурах у Кременчуці, а з 1994 року займав керівні посади. Спочатку працював заступником директора ТОВ "КП агрофірма «Звезда», потім обійняв посаду генерального директора ТОВ «Кременчуцька нафтова компанія».

До 2008 року Ігор Кушнір був заступником директора компанії «МиС». 2002 обраний депутатом Кременчуцької міської ради.

З лютого 2008 року працював заступником директора «Житлоінвест».

2010 року переїхав до Києва, припинив роботу у міській раді та «Житлоінвесті».

31 березня 2010 — 18 лютого 2012 — заступник міністра оборони України.

З квітня 2012 — член правління, віцепрезидент Київміськбуду, 25 квітня 2012 року обраний головою правління.

Відомо, що на початку 2023 року компанія призупинила будівельні роботи та просила про додаткове фінансування з бюджету.

Аудит "Київміськбуду"

Тимчасова контрольна комісія Київської міської ради запросила у АТ "Холдингова компанія "Київміськбуд" дані про фінансові результати будкомпанії за період з 2019 по 2022 роки для перевірки.

"Сьогодні на першому засіданні комісії разом з колегами поставили представникам акціонерного товариства завдання надати фінансову звітність про діяльність за 2019-2022 роки та перший квартал 2023 року, а також повну інформацію про започатковані, зупинені та закінчені будівельні проекти з 2019 року включно", – цитує прес-служба Київради голову тимчасової контрольної комісії, депутата міськради Мирославу Смирнову.

Комісія також запросила у "Київміськбуду" дані про нараховані та виплачені в 2019-2022 роках до бюджету Києва дивіденди та пов'язані з ними розрахунки, розпорядження та протокольні рішення.

Смирнова вказала, що комісія для перевірки інформації була створена після оприлюднення журналістами у травні розслідування про діяльність будівництва. Депутат нагадала, що територіальна громада Києва має контрольний пакет акцій "ХК "Київміськбуд" у розмірі 80%, тому перевірка необхідна для захисту законних інтересів громади.

Після аудиту буде внесено пропозиції щодо діяльності "Київміськбуду".

Раніше "Київміськбуд" повідомив про суттєвий розмір заборгованості за договорами розстрочки - понад 320 млн грн, що перешкоджає відновленню активних будівельних робіт на об'єктах.

За даними Openadtabot, "Київміськбуд" у 2022 році отримав 35,8 млн грн чистого збитку проти 4,3 млн грн чистого прибутку попереднього року. При цьому виторг компанії зріс на 23% і склав 1,8 млрд грн.

ХК "Київміськбуд" створено на базі майна державної комунальної будівельної корпорації "Київміськбуд" у 1994 році шляхом об'єднання у її статутному капіталі контрольних пакетів акцій 28 підприємств та інших активів. До складу ГК входять 40 АТ, у яких компанія володіє акціями, шість дочірніх підприємств та 51 підприємство на правах асоційованого члена.

Основним акціонером ПрАТ "ХК "Київміськбуд", згідно з даними НКЦПФР, є Київська міська рада (80%).[1]

Скандали, компромат та чутки

Вілла на Лазуровому узбережжі

У 2019-2020 роках компанія дружини президента "Київміськбуду" Ігоря Кушніра придбала французьку фірму, на яку оформлена розкішна вілла на Лазуровому узбережжі. Орієнтовна вартість нерухомості - 20 млн євро.

Кушнір І1.jpg

Про це йдеться в розслідуванні Bihus.Info.

Вілла знаходиться в містечку Вільфранш-сюр-Мер поблизу Ніцци. Площа будинку - 850 квадратних метрів. Всередині 6 спалень та особистих ванних кімнат, велика вітальня у бежевих тонах, винний льох, простора кухня. Маєток розташовано на закритій території площею у понад 5 000 квадратів. Тут також є басейн з панорамним видом на море, великий сад і гараж на 8 авто.

Кушнір І2.jpg

Маєток записано на французьку фірму SCP Cayo. Кіпрська компанія Оксани Кушнір Koksi Holding придбала цю фірму в 2019-2020 рр.

Чию віллу за €20 млн Bihus.Info знайшли на Лазуровому узбережжі?

У відповідь на прохання прокоментувати купівлю дорогого активу Ігор Кушнір листом відповів, що не є власником ні рухомого, ні нерухомого майна поза межами України. [2]

2 гектари, які раніше перебували в комунальній власності

Виведену землю компанії “Київміськбуд” (на 80% належить територіальній громаді Києва, тобто, по суті, є комунальною) у Козині, на якій раніше була база відпочинку, забудували розкішними котеджами родичі та оточення президента холдингу Ігоря Кушніра.

Маєтки в Конча-Заспі і "пох*й" на інвесторів: як голова "Київміськбуду" створив собі імперію

Йдеться про майже 2 гектари, які раніше перебували в комунальній власності. На початку 2000-их Київрада передала цю ділянку дочірньому підприємству “Київміськбуду” – “Екос”- для експлуатації та обслуговування бази відпочинку. У 2013-му, через рік після призначення Ігоря Кушніра президентом компанії, базу продали приватній компанії “Лісоргбуд”, створеній за місяць до операції. Серед засновників “Лісоргбуду” тоді була тітка дружини Кушніра Оксани. Землю ж під нерухомістю фірма отримала в оренду. Нині на ній вже звели ряд будинків, власниками яких значиться близьке оточення Ігоря Кушніра.

Так, двоповерховим маєтком на понад 400 квадратів володіє землячка Кушніра Лариса Ільченко, родом з Кременчука. Там Ільченко була зареєстрована як ФОП, займалася “наданням послуг мобільного харчування”, а потім опинилася серед власників “Лісоргбуду” разом з тіткою дружини президента “Київміськбуду”. Будинок недавно виставляли на продаж і оцінили його у 100 мільйонів гривень.

Кушнір І3.png

Ще одним будинком на понад 600 квадратів тут на території “бази відпочинку” Наталія Чухлеб – дружина брата Оксани Кушнір.

Кушнір І4.png

Третій маєток площею близько 400 квадратних метрів записаний на Володимира Криворучка, також родом із Кременчука. Там Криворучко раніше керував компанією Кушніра, цим же, по суті, займається і нині у Києві – опікується структурами родини Кушнірів.

Кушнір І5.png

Ще один Будинок на 450 квадратних метрів записаний на Ольгу Телятник, теж з Кременчука. Чоловік Ольги – Руслан Телятник – з 2016 року очолює дочірнє підприємство “Київміськбуду” – “Київтранспарксервіс 1”.

Кушнір І6.png

Наступний будинок на 400 квадратів записаний на Ларису Федорченко з Кременчука.

Жінка є родичкою Руслана Федорченка – депутата Кременчуцької міської ради, а також директора компанії “Расмус” з орбіти Ігоря Кушніра та народного депутата Вадима Столара, який обирався в парламент від ОПЗЖ. “Расмус” у попередні роки “світилася” у київських будівельних скандалах.

У коментарі журналістам Федорченко заявила, що на маєток у Козині заробила самостійно: “Я продала тут квартиру, наследство, мамин дом, квартиру бабушкину… Робили в селі як прокляті, заробляли копєйки, на базарі продавали що вирощували”.

Кушнір І7.png

Ще одним маєтком на території володіє Тетяна Фидря з Кременчука. Раніше жінка була серед засновників компаній, які згодом переходили до дружини Ігоря Кушніра Оксани.

Кушнір І8.png

Будинок на 300 квадратів записаний на Світлану Кулакову з Харківщини. Жінка не займалася підприємницькою діяльностю, а також ніколи не володіла бізнесом. Втім, її син – Віталій Кулаков – адвокат, який представляв в судах інтереси “Київміськбуду”.

Кушнір І9.png

Загальна вартість всіх котеджів тут може перевищувати 3.5 мільйони доларів. Будівельні роботи нині на фінішній прямій і на території журналісти побачили значну активність робітників. Цікаво, що на об’єктах самого “Київміськбуду” в Києві така активність відсутня. Раніше Ігор Кушнір заявив, що компанія змушена призупинити роботи через низку проблем, в тому числі і фінансових – 2022 рік холдинг закінчив з мінусовими показниками. Втім, це ніяк не вплинуло на бізнес дружини Кушніра Оксани, який почав розростатися саме після призначення чоловіка на посаду президента “Київміськбуду”. Він також пов’язаний з будівництвом і нині масштабувався до участі в будівництві об’єктів не лише в Україні, але й у Латвії, Литві, Угорщині та на Кіпрі. Самого Кушніра Михайло Ткач з “Української правди” минулоріч помітив у Відні.[3]

Інвалід на Евересті

Журналісти встановили, що голова “Київміськбуду” Ігор Кушнір в травні виїхав з України, використавши довідку про інвалідність. Проблема в тому, що тоді він разом із дружиною Оксаною відправився підкорювати Еверест. Крім цього, цей підйом ще й обійшовся подружжю в 150 тисяч доларів. За кордоном посадовець провів 240 днів та дивовижним чином “зцілився”.

Про це пишуть у bihus.info з посиланням на джерела. Відомо, що в травні 2023 року Кушнір відправився з дружиною, аби піднятися на Еверест. Відомо, що посадовець покинув країну 27 лютого 2022 року, виїхавши з України до Угорщини через пункт Вилок. Проблема в тому, що за новою інформацією, він полишив Україну за доволі підозрілих обставин. Фактично, він начебто показав довідку про інвалідність.

Питання виникає в тому, як можна з проблемами зі здоров’ям підкорити гору, яка дається далеко не всім повністю здоровим людям. Джерела зазначають,що якби довідка була правдою, то навряд-чи йому піддався такий підйом.

Інше питання виникає у витрачених коштах. Журналісти зазначають, що підйом на Еверест обійшовся в 150 тисяч доларів. Подібні фінансові витрати вимагають додаткових перевірок для посадових осіб. Джерела нагадують, що Кушнір сидить на посаді президента “Київміськбуду” уже 10 років. На 80% при цьому компанія належить Києву.[4]

Захоплення

Захоплюється альпінізмом. Перший серйозний підйом — гора Казбек 1987 року. Пізніше здійснив сходження на Чоу-Ю, Пік Коженевської, Пік Леніна, Хант-Тенгри,Кіліманджаро, Ельбрус та Монблан.

Також цікавиться живописом, має власну колекцію старовинних книг.

Звання, чини, регалії

Відзнака Міністерства оборони України «Вогнепальна зброя» (2011)

Відзнаки Міністерства оборони України «Знак пошани» (2011)

Заслужений економіст України (2012)

медаль «25 років незалежності України» (2016 р.)

Двічі визнаний одним з найкращих управлінців України (2016, 2017 рік)

У 2021 визнаний одним із трьох найкращих топ-менеджерів України у рейтингу журналу «Фокус» в номінації «Нерухомість».

У 2020 та 2021 визнаний найкращим топ-менеджером будівельної премії iBuild




Справка: Сайт "Генштаб" не несе відповідальності за посилання на матеріали інших джерел та готовий до оприлюднення інформації