Ландар Алла Петрівна

Ландар Алла Петрівна
Ландар.jpeg
Українська громадська діячка, філантроп та бізнеследі

Алла Ландар

Алла Петрівна Ландар (нар. 19 вересня 1974 року в смт. Хотів Київської області) — українська громадська діячка, філантроп та бізнеследі, Національний член від України у Світовій організації Федерації Похоронних Операторів (The World Organization of Funeral Operatives, FIAT-IFTA), єдина жінка-представник від країн Європи[1][2], президент «Міжнародної асоціації професіоналів похоронної справи» та керівник компанії «Петро Великий». Є ініціатором реформи законодавства у сфері похоронної справи.

З 2014 року надавала допомогу сім'ям Небесної сотні[3], виділяла кошти для добровольчих батальйонів, споряджала гуманітарні конвої з продуктами та медикаментами, організовувала безкоштовні поховання загиблих українських військовиків[4][5]. Після Іловайського котла брала участь у поверненні українських полонених додому[6].

Життєпис

Алла Ландар народилася 19 вересня 1974 року в смт. Хотів Києво-Святошинського району Київської області. Після навчання у школі № 236 міста Києва вступила на спеціальність «Облік і аудит» в Національний університет біоресурсів і природокористування України.

З 1991 по 1994 роки працювала головним бухгалтером в АНПА «Будматеріали».

У 1994 році очолила сімейний бізнес, заснований її батьком, зайняла посаду директора в сімейній компанії «Петро Великий»[7].

У 1997 році закінчила Національний аграрний університет за фахом «Облік і аудит».

Діяльність у галузі похоронної справи

У серпні 2008 року Алла Ландар заснувала та очолила громадську організацію «Міжнародна асоціація професіоналів похоронної справи»[8][9]. >


The World Organization of Funeral Operatives

Як президент «Міжнародної асоціації професіоналів похоронної справи» Алла Ландар здобула[10] статус Національного члена від України у Всесвітній Федерації Похоронних Виконавців 15 березня 2013 року під час конференції FIAT-IFTA в місті Перт, Австралія[11].

З 2013 по 2018 роки президент МГО МАППС Алла Ландар брала участь у Форумах Всесвітньої Федерації Похоронних Виконавців в Австралії, Німеччині[12], Великій Британії[13], Італії, Канаді, Угорщині, Іспанії [14] Болівії, та в роботі Всесвітніх виставок похоронної культури в Дюссельдорфі, Парижі, Болоньї, Валенсії, Монреалі, Естергомі і Санта-Крус-де-ла-Сьєрра [15] FIAT-IFTA Focus on Ukraine. [16]

У 2018 році Ландар вивчала досвід організації лісових кладовищ у Стокгольмі на прикладі пам'ятки світової культурної спадщини ЮНЕСКО – кладовища Скугсчюркогорден[17].

У 2020 році вивчила та адаптувала спільно із МОЗ України міжнародний досвід у сфері поховань померлих від коронавірусу[18][19].

Громадська діяльність

16 квітня 2010 року Алла Ландар стала співзасновником у ГО Київський міський комітет порятунку бізнесу, де вона ініціювала акції протесту проти утисків підприємців та підвищення податкових навантажень на бізнес[20][21].

Революція гідності

З кінця 2013 року — до завершення Революції Гідності, Алла Ландар допомагала захисникам Майдану одягом, їжею, засобами захисту та медикаментами[22].

Приватна фірма «Петро Великий», власником якої є Алла Ландар, починаючи з 2014 року надавала матеріальну підтримку сім'ям Небесної сотні та допомагала в організації поховань[23].

Допомога армії

З 2014 по 2015 роки Алла Ландар організовувала та відправляла гуманітарні конвої з продовольством, медикаментами, питною водою, обмундируванням, електричними генераторами в зону бойових дій для підтримки добровольчих батальйонів спільно з УПЦ (КП) за підтримки і особистої участі Святійшого Патріарха Філарета[24].

27 серпня 2014 року у складі ініціативної групи, разом з Миколою Кроворотом, Юрієм Бутусовим та Сергієм Тріскачем разом із президентом України Петром Порошенком розробляли стратегію виходу українських військових з Іловайського котла[25]. Після боїв за Іловайськ, у вересні 2014 — травні 2015, Алла Ландар, за підтримки УПЦ КП, брала участь у поверненні українських полонених додому[26].

З 2014 року допомагає в лікуванні поранених. Забезпечує військові санітарні служби реанімаційними та медичними автомобілями на передовій[27].

Організувала безкоштовні поховання перших загиблих під час війни на Донбасі[28].

Реформа законодавства в галузі похоронної справи в Україні

У 2013 році профінансувала написання та публікацію книги “Похоронна справа в Україні”, що заклала основи для реформи українського законодавства у похоронній сфері.

Членство в громадських радах

30 вересня 2011 року увійшла до складу Громадської ради при Антимонопольному комітеті України

У 2012 році увійшла до складу Громадських рад при Міністерстві аграрної політики та продовольства України та Державній службі України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва

26 червня 2013 року увійшла до складу громадської ради при Міністерстві аграрної політики та продовольства України

4 вересня 2013 року була прийнята до складу Ради підприємців при Кабінеті Міністрів України

12 травня 2014 року увійшла до складу Громадської ради при Міністерстві регіонального розвитку[29]

Нагороди

Ордени

Орден святої великомучениці Варвари від УПЦ (КП) за заслуги з відродження духовності та утвердження Помісної Церкви в Україні (2013)

Орден святої рівноапостольної княгині Ольги від УПЦ (МП) за заслуги перед Українською православною церквою (2013)

Орден Святого Рівноапостольного князя Володимира Великого ІІІ ступеня від УПЦ (КП) за сприяння у звільненні наших військовополонених на Сході України, а також заслуги з відродження духовності та утвердження Помісної Церкви в Україні (2016)

Медаль «За жертовність і любов до України» від УПЦ (КП) (2016)

Орден Миколая Чудотворця (УПЦ КП) за волонтерську діяльність в зоні АТО, а також заслуги з відродження духовності та утвердження Помісної Церкви в Україні (2017)

Орден святого Архистратига Михаїла 2-го ступеня від Православної Церкви України (19 вересня 2019 року)

Грамоти

Грамота релігійної громади УПЦ (КП) — за надання допомоги в будівництві Храму Пресвятої Богородиці (2010)

Почесна грамота Державної служби України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва за величезний особистий внесок у розвиток підприємництва, активну громадську позицію, захист прав та інтересів підприємців (2011)

Почесні грамоти МінРегіонБуду та Ради підприємців при КМУ за величезний особистий внесок у розвиток підприємництва та захист прав та інтересів підприємців (2012)

Почесна грамота Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України за величезний особистий внесок у розвиток підприємництва, відстоювання прав та інтересів підприємців, активну життєву позицію (2012)

Грамота добровольчого батальйону «Донбас» — за активну громадську позицію, патріотизм і розвиток волонтерського руху (2014)

Почесна грамота Спілки воїнів Афганістану за людяність і гуманізм при вшануванні захисників державного суверенітету і територіальної цілісності України (2015)

Подяки

Отримала подяки від українських військових частин за патріотизм і розвиток волонтерського руху, зокрема від: особового складу 3-го окремого полку спеціального призначення, військової частини В232624, Київський ліцей ім. Богуна[30], батальйону «Айдар» та Правого сектору, а також від Міністерства оборони України.

Джерела

Книга “Похоронна справа в Україні. Практичний посібник” - Київ, 2013. - 264 с. ISBN 978-966-97207-5-7 1. I.C.D. Delegates
 2. Алла Ландар: Ритуальна галузь Німеччини на прикладі землі Північний Рейн-Вестфалія в гарячих обіймах законодавства
 3. Алла Ландар – волонтер по велению времени и сердца
 4. Патриарх Филарет наградил волонтера Аллу Ландар орденом Святого Николая Чудотворца
 5. Патріарх Філарет нагородив Аллу Ландар за допомогу армії в АТО
 6. Филарет наградил Аллу Ландар орденом Николая Чудотворца за помощь армии в зоне АТО
 7. ПРИВАТНЕ ПІДПРИЄМСТВО ПРИВАТНА ФІРМА "ПЕТРО ВЕЛИКИЙ" (21577614)
 8. МГО "МАППС"
 9. МІЖНАРОДНА ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ "МІЖНАРОДНА АСОЦІАЦІЯ ПРОФЕСІОНАЛІВ ПОХОРОННОЇ СПРАВИ" (35981341)
 10. I.C.D. Delegates
 11. В ФОКУСЕ УКРАИНА
 12. Алла Ландар: Ритуальна галузь Німеччини на прикладі землі Північний Рейн-Вестфалія в гарячих обіймах законодавства
 13. Алла Ландар: зеленые кладбища Великобритании – уверенный взгляд в экологическое завтра
 14. Родовое дерево Испании на примере мемориала в Валенсии
 15. С 2013 года национальный член FIAT-IFTA от Украины: IAFP - общественная организация «Международная ассоциация похоронных бюро» принимает участие в ежегодных собраниях в лице своего делегата, президента IAFP Аллы Ландар.
 16. Патріарх Філарет нагородив Аллу Ландар за допомогу армії в АТО
 17. ЛЕСНОЕ КЛАДБИЩЕ СТОКГОЛЬМА – НАСЛЕДИЕ МИРОВОЙ КУЛЬТУРЫ ЮНЕСКО
 18. Яким чином відбувається поховання померлих від коронавірусу? Повний текст читайте тут: https://glavcom.ua/country/society/yakim-chinom-vidbuvajetsya-pohovannya-pomerlih-vid-koronavirusu-678489.html
 19. Як в Україні ховають своїх громадян із діагнозом Covid-19 (Відео), - ритуальне агенство "Петро Великий"
 20. Наказ Мінрегіону України від 12 травня 2014 року № 136 “Про затвердження складу Громадської ради при Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України”
 21. https://ukurier.gov.ua/uk/articles/likuyemo-ponivecheni-dushi/
 22. Патриарх Филарет наградил волонтера Аллу Ландар орденом Святого Николая Чудотворца
 23. Алла Ландар – волонтер по велению времени и сердца
 24. Філарет нагородив Аллу Ландар орденом Миколи Чудотворця за допомогу армії в зоні АТО
 25. 112.UA
 26. УНІАН
 27. Патриарх Филарет наградил волонтера Аллу Ландар орденом Святого Николая Чудотворца
 28. Алла Ландар – волонтер по велению времени и сердца
 29. Наказ Мінрегіону України від 12 травня 2014 року № 136
 30. Київський ліцей ім. Богуна висловив подяку Аллі Ландар за підтримку та опіку над вихованцями
Справка: Сайт "Генштабъ" не несет ответственности за ссылки на материалы других источников и готов к обнародованию информации с иной точкой зрения