Ландар Алла Петрівна

Ландар Алла Петрівна
Ландар.jpeg
Українська громадська діячка, філантроп та бізнеследі

Алла Ландар

Алла Петрівна Ландар (нар. 19 вересня 1974 року в смт. Хотів Київської області) — українська громадська діячка, філантроп та бізнеследі, Національний член від України у Світовій організації Федерації Похоронних Операторів (The World Organization of Funeral Operatives, FIAT-IFTA), постійний член від України у Національній Асоціації Директорів Похоронних Домів США (NFDA), єдина жінка-представник від країн Європи[1][2], президент «Міжнародної асоціації професіоналів похоронної справи» та керівник компанії «Петро Великий», Заслужений працівник сфери послуг України Є ініціатором реформи законодавства у сфері похоронної справи.

З 2014 року надавала допомогу сім'ям Небесної сотні[3], виділяла кошти для добровольчих батальйонів, споряджала гуманітарні конвої з продуктами та медикаментами, організовувала безкоштовні поховання загиблих українських військовиків[4][5]. Після Іловайського котла брала участь у поверненні українських полонених додому[6].

Життєпис

Алла Ландар народилася 19 вересня 1974 року в смт. Хотів Києво-Святошинського району Київської області. Після навчання у школі № 236 міста Києва вступила на спеціальність «Облік і аудит» в Національний університет біоресурсів і природокористування України.

З 1991 по 1994 роки працювала головним бухгалтером в АНПА «Будматеріали».

У 1994 році очолила сімейний бізнес, заснований її батьком, зайняла посаду директора в сімейній компанії «Петро Великий»[7].

У 1997 році закінчила Національний аграрний університет за фахом «Облік і аудит».

Діяльність у галузі похоронної справи

У серпні 2008 року Алла Ландар заснувала та очолила громадську організацію «Міжнародна асоціація професіоналів похоронної справи»[8][9]. >


The World Organization of Funeral Operatives

Як президент «Міжнародної асоціації професіоналів похоронної справи» Алла Ландар здобула[10] статус Національного члена від України у Всесвітній Федерації Похоронних Виконавців 15 березня 2013 року під час конференції FIAT-IFTA в місті Перт, Австралія[11].

З 2013 по 2018 роки президент МГО МАППС Алла Ландар брала участь у Форумах Всесвітньої Федерації Похоронних Виконавців в Австралії, Німеччині[12], Великій Британії[13], Італії, Канаді, Угорщині, Іспанії [14] Болівії, та в роботі Всесвітніх виставок похоронної культури в Дюссельдорфі, Парижі, Болоньї, Валенсії, Монреалі, Естергомі і Санта-Крус-де-ла-Сьєрра [15] FIAT-IFTA Focus on Ukraine. [16]

У 2018 році Ландар вивчала досвід організації лісових кладовищ у Стокгольмі на прикладі пам'ятки світової культурної спадщини ЮНЕСКО – кладовища Скугсчюркогорден[17].

У 2020 році вивчила та адаптувала спільно із МОЗ України міжнародний досвід у сфері поховань померлих від коронавірусу[18][19].

National Funeral Directors Association Як власник і директор ПП ПФ «Петро Великий», лідера на ринку ритуальних послуг України, Алла Ландар у серпні 2021 року стала постійним членом від України у Національній Асоціації Директорів Похоронних Домів США (NFDA), найчисельнішій у світі асоціації похоронних виконавців на рівні директорів. Членство в NFDA – це найширший вибір варіантів безперервної освіти та професійного розвитку у похоронних службах на платформі асоціації США, розроблених до потреб світового ринку ритуальних послуг.

Громадська діяльність

16 квітня 2010 року Алла Ландар стала співзасновником у ГО Київський міський комітет порятунку бізнесу, де вона ініціювала акції протесту проти утисків підприємців та підвищення податкових навантажень на бізнес[20][21].

Революція гідності

З кінця 2013 року — до завершення Революції Гідності, Алла Ландар допомагала захисникам Майдану одягом, їжею, засобами захисту та медикаментами[22].

Приватна фірма «Петро Великий», власником якої є Алла Ландар, починаючи з 2014 року надавала матеріальну підтримку сім'ям Небесної сотні та допомагала в організації поховань[23].

Допомога армії

З 2014 по 2015 роки Алла Ландар організовувала та відправляла гуманітарні конвої з продовольством, медикаментами, питною водою, обмундируванням, електричними генераторами в зону бойових дій для підтримки добровольчих батальйонів спільно з УПЦ (КП) за підтримки і особистої участі Святійшого Патріарха Філарета[24].

27 серпня 2014 року у складі ініціативної групи, разом з Миколою Кроворотом, Юрієм Бутусовим та Сергієм Тріскачем разом із президентом України Петром Порошенком розробляли стратегію виходу українських військових з Іловайського котла[25]. Після боїв за Іловайськ, у вересні 2014 — травні 2015, Алла Ландар, за підтримки УПЦ КП, брала участь у поверненні українських полонених додому[26].

З 2014 року допомагає в лікуванні поранених. Забезпечує військові санітарні служби реанімаційними та медичними автомобілями на передовій[27].

Організувала безкоштовні поховання перших загиблих під час війни на Донбасі[28].

Реформа законодавства в галузі похоронної справи в Україні

У 2013 році профінансувала написання та публікацію книги “Похоронна справа в Україні”, що заклала основи для реформи українського законодавства у похоронній сфері.

Членство в громадських радах

30 вересня 2011 року увійшла до складу Громадської ради при Антимонопольному комітеті України

У 2012 році увійшла до складу Громадських рад при Міністерстві аграрної політики та продовольства України та Державній службі України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва

26 червня 2013 року увійшла до складу громадської ради при Міністерстві аграрної політики та продовольства України

4 вересня 2013 року була прийнята до складу Ради підприємців при Кабінеті Міністрів України

12 травня 2014 року увійшла до складу Громадської ради при Міністерстві регіонального розвитку[29]

Нагороди

 • 2010. Грамота релігійної громади УПЦ (КП) - за надання допомоги в будівництві Храму Пресвятої Богородиці.
 • 2011. Почесна грамота Державної служби України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва за величезний особистий внесок у розвиток підприємництва, активну громадську позицію, захист прав та інтересів підприємців.
 • 2012. Почесна грамота Ради підприємців при КМУ - за величезний особистий внесок у розвиток підприємництва, активну громадську позицію, захист прав та інтересів підприємців.
 • 2012. Почесна грамота Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України за величезний особистий внесок у розвиток підприємництва, відстоювання прав та інтересів підприємців, активну життєву позицію.
 • 2013. Орден Святої великомучениці Варвари - від УПЦ (КП) за заслуги з відродження духовності та утвердження Помісної Церкви в Україні.
 • 2013. Орден Святої Рівноапостольної княгині Ольги від УПЦ (МП) за заслуги перед Українською православною церквою, активну участь в будівництві храму, відродження духовності та утвердження українського православ'я.
 • 2014. Грамота добровольчого батальйону «Донбас» - за активну громадську позицію, патріотизм і розвиток волонтерського руху.
 • 2015. Почесна грамота Спілки воїнів Афганістану за людяність і гуманізм при вшануванні захисників державного суверенітету і територіальної цілісності України.
 • 2015. Подяка командування та особового складу 3-го окремого полку спеціального призначення - за особисту підтримку воїнів АТО.
 • 2015. Подяка від Міністерства оборони України за за активну громадську позицію, патріотизм, сприяння у звільненні военнопленнх, розвиток волонтерського руху в перші роки АТО на Сході України.
 • 2015. Подяка від Військової частини п / н В2326 за патріотизм, підтримку Збройних Сил України, розвиток волонтерського руху та особисту підтримку воїнів АТО.
 • 2015. Подяка від батальйону «Айдар» за активну громадську позицію, патріотизм і розвиток волонтерського руху.
 • 2015. Подяка від «Правого сектора» за патріотизм, підтримку Збройних Сил України, розвиток волонтерського руху та особисту підтримку воїнів АТО.
 • 2016. Орден Святого Рівноапостольного Великого князя Володимира ІІІ ступеня від УПЦ (КП) за сприяння у звільненні наших військовополонених на Сході України, а також заслуги з відродження духовності та утвердження Помісної Церкви в Україні.
 • 2016. Медаль за жертовність і любов до України - від Української православної церкви (КП).
 • 2017. Орден Святого Миколи Чудотворця від УПЦ (КП) за волонтерську діяльність в зоні АТО, а також заслуги з відродження духовності та утвердження Помісної Церкви в Україні.
 • 2018. Подяка Державного космічного агентства України - за оперативне та якісне надання послуг під час здійснення похорону Першого космонавта України Леоніда Каденюка.
 • 2019. Орден Святого Архістратига Михайла 2-го ступеня від Православної церкви України за заслуги перед ПЦУ і побожним народом.
 • 2020. Орден преподобного Агапіта Печерського від УПЦ (МП) за заслуги перед Українською православною церквою.
 • 2020. Подяка Київського військового ліцею ім. Івана Богуна за підтримку, турботу і опіку над вихованцями навчально-оздоровчого комплексу Київського військового ліцею ім. І. Богуна.
 • 2021. 8 березня 2021-го року Президент України Володимир Зеленський своїм Указом №92/2021 «Про відзначення державними нагородами України з нагоди Міжнародного жіночого дня» присвоїв директору приватного підприємства «Фірма «Петро Великий» Аллі Ландар почесне звання «Заслужений працівник сфери послуг України» за значний особистий внесок у соціально-економічний, науково-технічний, культурно-освітній розвиток Української держави, зразкове виконання службового обов’язку і багаторічну сумлінну працю. Почесне державне звання керівнику столичної компанії присвоєно Президентом за підтримки та подання голови КМДА, київського міського голови Віталія Кличка, Міністерства розвитку громад та територій України, а також Ради підприємців при КМУ. Вперше в Україні це звання присвоєно представникові ритуальної галузі нашої держави, чому сприяла, активна участь Алли Ландар у роботі Всесвітньої Федерації Похоронних Виконавців (FIAT-IFTA) і співпраця з ЮНЕСКО у рамках програм репатріації та вивчення і поширення історії похоронної культури різних народів, активна участь у професійних експертних і наукових дискусіях на платформах Світових виставок похоронної індустрії, а також значний управлінський і господарський досвід із запровадження нових послуг європейського рівня сервісу в ритуальній сфері України. Відповідність високим стандартам професіоналізму, широке коло контактів в центральних органах виконавчої влади і серед політиків загальнонаціонального та регіонального рівня, авторитет і визнання в суспільстві стали приводом для цілого кола не лише законодавчих ініціатив, але й нових статей до законодавства про похоронну справу в нашій державі на основі вивчення досвіду світового, серед яких приватні Похоронний дім і крематорій, приватні зелені кладовища та екологічне ліс-кладовище, як основа і шляхи поступального руху вперед у своєму розвитку ритуальної галузі в Україні загалом.

Джерела

Книга “Похоронна справа в Україні. Практичний посібник” - Київ, 2013. - 264 с. ISBN 978-966-97207-5-7 1. I.C.D. Delegates
 2. Алла Ландар: Ритуальна галузь Німеччини на прикладі землі Північний Рейн-Вестфалія в гарячих обіймах законодавства
 3. Алла Ландар – волонтер по велению времени и сердца
 4. Патриарх Филарет наградил волонтера Аллу Ландар орденом Святого Николая Чудотворца
 5. Патріарх Філарет нагородив Аллу Ландар за допомогу армії в АТО
 6. Филарет наградил Аллу Ландар орденом Николая Чудотворца за помощь армии в зоне АТО
 7. ПРИВАТНЕ ПІДПРИЄМСТВО ПРИВАТНА ФІРМА "ПЕТРО ВЕЛИКИЙ" (21577614)
 8. МГО "МАППС"
 9. МІЖНАРОДНА ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ "МІЖНАРОДНА АСОЦІАЦІЯ ПРОФЕСІОНАЛІВ ПОХОРОННОЇ СПРАВИ" (35981341)
 10. I.C.D. Delegates
 11. В ФОКУСЕ УКРАИНА
 12. Алла Ландар: Ритуальна галузь Німеччини на прикладі землі Північний Рейн-Вестфалія в гарячих обіймах законодавства
 13. Алла Ландар: зеленые кладбища Великобритании – уверенный взгляд в экологическое завтра
 14. Родовое дерево Испании на примере мемориала в Валенсии
 15. С 2013 года национальный член FIAT-IFTA от Украины: IAFP - общественная организация «Международная ассоциация похоронных бюро» принимает участие в ежегодных собраниях в лице своего делегата, президента IAFP Аллы Ландар.
 16. Патріарх Філарет нагородив Аллу Ландар за допомогу армії в АТО
 17. ЛЕСНОЕ КЛАДБИЩЕ СТОКГОЛЬМА – НАСЛЕДИЕ МИРОВОЙ КУЛЬТУРЫ ЮНЕСКО
 18. Яким чином відбувається поховання померлих від коронавірусу? Повний текст читайте тут: https://glavcom.ua/country/society/yakim-chinom-vidbuvajetsya-pohovannya-pomerlih-vid-koronavirusu-678489.html
 19. Як в Україні ховають своїх громадян із діагнозом Covid-19 (Відео), - ритуальне агенство "Петро Великий"
 20. Наказ Мінрегіону України від 12 травня 2014 року № 136 “Про затвердження складу Громадської ради при Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України”
 21. https://ukurier.gov.ua/uk/articles/likuyemo-ponivecheni-dushi/
 22. Патриарх Филарет наградил волонтера Аллу Ландар орденом Святого Николая Чудотворца
 23. Алла Ландар – волонтер по велению времени и сердца
 24. Філарет нагородив Аллу Ландар орденом Миколи Чудотворця за допомогу армії в зоні АТО
 25. 112.UA
 26. УНІАН
 27. Патриарх Филарет наградил волонтера Аллу Ландар орденом Святого Николая Чудотворца
 28. Алла Ландар – волонтер по велению времени и сердца
 29. Наказ Мінрегіону України від 12 травня 2014 року № 136
Справка: Сайт "Генштабъ" не несет ответственности за ссылки на материалы других источников и готов к обнародованию информации с иной точкой зрения