Лукашук, Олег Григорьевич

Лукашук Олег Григорьевич
Лукашук Олег.jpg
Народный депутат Украины IV, V, VI, VII созывов, член партии ВО Батькивщина.

Личное дело

Родился 1 июня 1951 года в селе Рожичне Шепетовского района Хмельницкой области. Окончил Львовский политехнический институт, «Промышленное и гражданское строительство», инженер-строитель (1973); Межрегиональную академию управления персоналом, юридический факультет, «Правоведение».

 • 1973-1975 - Служба в СА.
 • 1976-1977 - Инженер Хмельницкого филиала «Укрдипросельстрой».
 • 1977-1980 - Инженер СУ «Жилстрой», г. Хмельницкий; мастер Нижневартовского управления буровых работ № 2 Тюменской области, Россия.
 • 1980-1985 - Инженер техотдела, ревизор Хмельницкой областной конторы Промстрйобанка.
 • 1986-1988 - Строитель Александровского РСУ-3 «Томскремстроя».
 • 1988-1991 - Заместитель председателя кооператива «Гладиолус».
 • 1992-1995 - Директор МПП «Явір».
 • 1994-2000 - Директор производственного коммерческого предприятия «Явір-Інвест».
 • 1995-2002 - Заместитель директора, директор производственно-коммерческого ЧП «Явір-Транс».
 • 1998-2002 - Генеральный директор концерна «Русь».
 • 2000-2002 - Заместитель директора производственного коммерческого предприятия «Явір-Інвест».
 • 04.2002-05.2006 - Народный депутат Верховной Рады Украины IV созыва по избирательному округу № 188 Хмельницкой области, выдвинут СДПУ(о). Член Комитета по вопросам финансов и банковской деятельности (с 06.2002). Член фракции СДПУ(о) (05.2002-12.2004) - внефракционный (12.2004-03.2005) - член фракции БЮТ (с 03.2005).
 • 2005-2006 - Вице-президент Тендерной палаты Украины.
 • 05.2006-06.2007 - Народный депутат Верховной Рады Украины V созыва от Блока Юлии Тимошенко, № 114 в списке. Член Комитета по вопросам финансов и банковской деятельности (с 07.2006).
 • С 11.2007 - Народный депутат Верховной Рады Украины VI созыва от Блока Юлии Тимошенко, № 101 в списке.[1]
 • С ноября 2012 года народный депутат Верховной Рады Украины VII созыва, избран по избирательному округу №187.

Семья

 • Супруга Наталия Адамовна.
 • Сыновья Богдан и Андрей.
 • Дочери Ирина и Оксана.

Звания, чины, регалии

 • Первый заместитель Председателя Комитета Верховной Рады Украины по вопросам экологической политики, природопользования и ликвидации последствий Чернобыльской катастрофы

Офіційна біографія кандидата 2012

Народився 1 червня 1951 р. у с. Рожично Шепетівського району Хмельницької області в родині сільських учителів. У 1968 р. закінчив Терешівську середню школу на Хмельниччині. На той час на просторах колишнього Радянського Союзу масово зводилися споруди різного призначення, тому професія будівельника була досить престижною, а спеціалісти цього профілю - потрібні в народному господарстві. О.Г. Лукашуку теж імпонував цей фах, тому й вступив на будівельний факультет Львівського політехнічного інституту.

У 1973 р. Олег Григорович отримав диплом інженера-будівельника і змінив студентську лаву на солдатську казарму. Протягом двох років проходив військову службу у лавах Радянської Армії на посадах командира взводу, а з часом командира роти.

Свою трудову діяльність за обраною спеціальністю «Промислове та цивільне будівництво» О.Г. Лукашук розпочав у 1976 р. інженером Хмельницької філії «Укрдніпросільгоспу». Згодом він обіймав посади інженера, старшого інженера у будівельному управлінні «Житлобуд»; майстра, начальника дільниці у Нижньовартівському управлінні бурових робіт № 2; інженера технічного відділу, головного ревізора Хмельницької обласної контори Будбанку СРСР.

Упродовж 1986 – 1988 р. Олег Григорович був у числі підкорювачів Сибіру, працюючи столяром, виконробом в Олександрійському ремонтно-будівельному управлінні Томської області. Повернувшись до м. Хмельницького, О.Г. Лукашук у час, коли на теренах України тільки-но зароджувалися нові економічні відносини разом з друзями створив і очолив мале приватне підприємство «Явір». Упродовж 1995 – 2002 рр. він був заступником директора та директором виробничо-комерційного підприємства «Явір-Транс», що займалося транспортними перевезеннями та виготовленням меблів. Протягом 1994 – 2000 рр. О.Г. Лукашук за сумісництвом ще й очолював виробничо-комерційне підприємство «Явір-Інвест».

Маючи багатий досвід виробничника й підприємця, хороші організаторські здібності, у 1998 р. Олег Григорович обійняв посаду генерального директора паливно-енергетичного концерну «Русь».

Свою професійну діяльність О.Г. Лукашук поєднував з активною участю у громадсько-політичному житті спочатку як член, а згодом - голова Хмельницької обласної організації Української соціал-демократичної партії. Щоб іти в ногу з часом, орієнтуватися в правовому полі України, Олег Григорович здобув другу вищу освіту – закінчив юридичний факультет Міжрегіональної академії управління персоналом.

О.Г.Лукашук – народний депутат України трьох скликань. У 2002 р. його обрали до Верховної Ради України жителі міста Хмельницького у мажоритарному виборчому окрузі №188. У березні 2006 р. та на позачергових виборах у вересні 2007 р. він був обраний народним депутатом України у складі виборчого списку Блоку Юлії Тимошенко.

За роки перебування у парламенті О.Г. Лукашук розробив 40 законопроектів, з яких 9 стали чинними Законами України.

Головним у своїй депутатській діяльності О.Г.Лукашук вважає реальну турботу про людей – хмельничан та мешканців Хмельницької області. Зокрема, за сприяння О.Г.Лукашука із державного бюджету для м. Хмельницького виділено майже 40 млн. грн, у тому числі:

 • 30 млн. грн. на Чернелівський водогін, найбільш складну ділянку якого довжиною 6,7 км вже побудовано і здано в експлуатацію;
 • 1 млн. 870 тис. грн. на будівництво двохагрегатної тягової підстанції №14 на вул. Озерна,6 з тролейбусними лініями по вул.Зарічанській;
 • 1 млн. 600 тис.грн. – на реконструкцію Чернелівського водогону;
 • 600 тис.грн. – на спеціалізовану школу для обдарованих дітей;
 • 300 тис.грн. - будівництво шляхопроводу у районі вул. Пушкіна;
 • 150 тис.грн. – на реконструкцію приміщення реабілітаційного центру Хмельницької дитячої лікарні для дітей-інвалідів хворих на ДЦП.

За сприяння О.Г.Лукашука:

 • побудувано стадіон у мікрорайоні «Озерна»;
 • збудовано об'їзду дорогу через Фельштинський переїзд, що врятувло речовий ринок м.Хмельницького на Львівсьому шосе від закриття і зберегло майже 30 тисяч робочих місць підприємців;
 • проведено благоустрій вулиць, доріг, прибудинкових територій, під'їздів будинків у м. Хмельницькому, встановлено зовнішнє освітлення на дорогах, яке працює у встановленому режимі.

Однією з важливих сторін діяльності О.Г. Лукашука є його доброчинна робота З 1998 р. Олег Григорович є головою правління, президентом благодійного фонду «Святого Володимира». Особисто народним депутатом України надано матеріальну допомогу в розмірі більше 1 млн. грн. громадянам, які звернулись у громадську приймальню із заявами під час особистих прийомів. За депутатськими запитами О.Г.Лукашука в обласний відділ охорони здоров’я 26 мешканцям Хмельниччини було проведено операції на безоплатній основі на суму більше 160 тис.грн. Народний депутат постійно робить благодійні внески на будівництво храмів, розвиток освіти і культури м. Хмельницького.

У вільний час, якого, на жаль, постійно не вистачає, О.Г. Лукашук займається спортом, любить читати книги, а ще перебуває в колі сім`ї. В Олега Григоровича чудова дружня родина. Разом з дружиною Наталією Адамівною вони виховали четверо дітей. Сини Богдан і Андрій – державні службовці, доньки-близнята Ірина і Оксана – щойно вступили на перший курс Національного медичного університету ім.Богомольця.

Життєве кредо О.Г. Лукашука: «Справи конкретні - наміри – чесні».

Источники