Мурза, Валерий Григорьевич

Мурза Валерій Григорович
Мурза Валерий.jpg
Кандидат в народні депутати Верховної Ради України VII скликання.

Автобіографія

Народився 8 січня 1962 року у с. Грушівка Сарненського району Рівненської області в родині бухгалтера Григорія Дмитровича та вчительки української мови та літератури Ганни Сергіївни. Батько працював у колгоспі, ветеран праці. Мати 42 роки свого життя присвятила школі.

Валерій Григорович із золотою медаллю закінчив Степанську середню школу та в 1979 р. вступив до Інституту інженерів водного господарства на будівельний факультет. По закінченні інституту, в 1984 р., отримав диплом з відзнакою і за направленням розпочав трудову діяльність в БМУ Цивільжитлобуд (м. Хмельницький) де працював майстром, виконробом.

Упродовж 1986-1991 рр. перебував на комсомольській роботі. Пройшов шлях від секретаря комітету комсомолу до завідувача відділу Хмельницького обкому ЛКСМ України.

З 1991 року почав займатись підприємництвом.

У 2000 р. В. Г. Мурза очолив ТОВ РосАпатитінвест. Нині ця компанія завдяки наполегливій праці колективу під керівництвом Валерія Григоровича Мурзи є лідером з продажу мінеральних добрив в Україні. Її неодноразово було відзначено нагородами Міністерства АПК за значний внесок у розвиток сільського господарства та активну підтримку державних програм з аграрного розвитку України.

За період діяльності ТОВ РосАпатитінвест створено понад 400 робочих місць. Завдяки розвиненій інфраструктурі в компанії вирішено проблему доставки продукції в будь-яку точку України. Фірма представлена і на зарубіжному ринку, зокрема в Румунії та Молдові.

За результатами господарської діяльності компанія РосАпатитінвест щороку збільшує сплату податків до бюджету. Неодноразово компанія відзначалась, як кращий платник податків в області. За час своєї роботи підприємство сплатило понад 50 мільйонів податків до бюджетів різних рівнів.

Валерій Григорович має низку нагород. У 2003 р. він нагороджений Почесною грамотою Міністерства аграрної політики України, у 2004 р. - трудовою відзнакою зазначеного Міністерства Знак пошани - за багаторічну плідну працю, високопрофесійне виконання службових обов'язків, вагомий внесок у забезпечення сприятливої бізнесової політики на ринку мінеральних добрив, поглиблення економічних відносин в аграрному секторі економіки, постачання українським споживачам якісних мінеральних добрив.

Валерій Григорович також активно займається громадсько-політичною роботою. У 2002 р. він був обраний депутатом Хмельницької обласної ради по Старосинявському виборчому округу № 19. З 2006 р. В. Г. Мурза - депутат облради за списком виборчого блоку партій Блок Юлії Тимошенко. На цій відповідальній виборній посаді усі повноваження, які довірили йому люди, В. Г. Мурза намагається використати для відродження і становлення українського сільгоспвиробництва, для впровадження сучасних інтенсивних технологій.

В 2010 році Валерій Григорович обраний до Хмельницької обласної ради за багатомандатним округом як представник ВО “Батьківщина”.

За час свого депутатства Мурза В.Г. прикладав багато зусиль до забепечення гармонійного розвитку Хмельницької області та, зокрема, Старосинявського району. За протекторатом Валерія Григоровича проведено газифікацію двох сіл, надано цеглу для будівництва церкви в с. Гречана, в смт. Стара Синява закінчується робота над новими куполами церкви.

За часи депутатства Валерієм Григоровичем було надано матеріальної допомоги на 250 тис. гривень.

Також Валерій Мурза не забуває піклуватись про молоде покоління, зокрема, організовуючи оздоровлення дітей, допомагаючи сільським школам та інтернатам. Окрім того, Валерій Григорович виступає меценатом футбольного клубу, що виступає на першості області.

Незважаючи на зайнятість на роботі, Валерій Григорович любить займатися спортом - футболом, гірськими лижами.

Його дружина Світлана Станіславівна - теж випускниця Українського інституту інженерів водного господарства, але гідротехнічного факультету (1985). Валерій Григорович Мурза має двох дітей. Старша донька Юлія 1986 році вже створила свою сім’ю і живе в Києві. Молодшому сину Дмитру зараз 7 років, він на відмінно закінчив перший клас.