Носа Мирослав Юрійович


Носа Мирослав Юрійович
Носа Мирослав.jpg
Керівник Градизької об’єднаної територіальної громади на Полтавщині, ініціатор судового переслідування вірян, які обурені діяльністю УПЦ московського патріархату, фігурант корупційної справи щодо зловживань на тендерах.

Особиста справа

Біографічні дані

Народився 28 листопада 1989 року у Закарпатські області в селі Лопухів. Закінчив у 2007 році Градизьку гімназію імені О.І. Білаша. З 2007 по 2011 роки навчався у Харківському національному університеті внутрішніх справ за спеціальністю «Правознавство», кваліфікаційний рівень «Юрист».

Кар’єра

Працював у 2011-2014 роках дільничним Глобинського РУ УМВС України у Полтавській області. 5 грудня 2013 року нагороджений медаллю «За вірність присязі ІІІ ступеня». Згодом працював оперуповноваженим карного розшуку Київського РВ Полтавського МУ УМВС на Полтавщині. У 2014-2015 роках брав участь у бойових діях в зоні АТО. За рішенням комісії МВС у травні 2015 року отримав статус учасника бойових дій.

У листопаді 2015 року за результатом місцевих виборів став головою сільської ради Градизька. На момент, коли його вибрали, Мирославу Носі було 25 років. Він став наймолодшим селищним головою в Полтавській області. У 2020 році від партії «Довіра» обрався головою Градизької ОТГ.

Корупційний скандал та переслідування вірян

Звинувачення обласної прокуратури у закупівлі техніки за завищеними цінами

Полтавська обласна прокуратура підозрює Мирослава Носу у проведенні закупівель зі збитками для громади на понад 1,5 млн грн (статті 358 та 364 ККУ). Слідство вважає, що у 2022-2023 році селищний голова Носа за бюджетні кошти закупив навантажувач та чотири мікроавтобуси за цінами, значно вищими за ринкові. Також тендери проводилися без конкуренції, з одним учасником.

Суд відпустив Мирослава Носу на поруки інших голів ОТГ Полтавщини. Серед тих, хто за нього поручився, голова Опішнянської ОТГ Микола Різник, фігурант двох кримінальних справ: його підозрюють в отриманні хабаря, БЕБ розслідує ухиляння від сплати податків на 6,8 млн грн двох компаній, які без тендерів виграли тендери в Опішнянській громаді на ремонт доріг на загальну суму в 140 млн грн.

Судове переслідування вірянина, обуреного діяльністю церкви московського патріархату

Громада Градизька відмовилася від переходу церкви УПЦ МП до ПЦУ. У населеному пункті діють обидві релігійні громади, які правлять службу в різних церквах. Один із мешканців обурився тим, що під час війни в Градизьку продовжує працювати церква московського патріархату під керівництвом батька голови місцевої ОТГ, протоієрея Георгія (Юрій Петрович Носа). Той звернувся з позовом проти автора допису в соціальній мережі до суду. Глобинський районний суд зобов’язав дописувача «спростувати» поширену інформацію і йому довелося написати пост із вибаченнями.

Місцевий активіст та керівник громадської спілки «Останній бастіон» Геннадій Сікалов назвав ситуацію проявом корупції та «кадирівщини» та закликав СБУ втрутитися у ситуацію.

Посилання на публікації