Пронін Філіп Євгенович
Пронін Філіп Євгенович |
---|
Голова Державної служби фінансового моніторингу України |
https://www.facebook.com/filipproninofficial/ |
Філіп Пронін
Народився 29 вересня 1982 року, місто Київ.
У 2005 році закінчив Київський національний економічний університет, спеціальність — міжнародна економіка, кваліфікація — магістр з міжнародної економіки.
У 2018 році закінчив Приватний вищий навчальний заклад «Фінансово-правовий коледж», спеціальність — правознавство, кваліфікація — бакалавр.
Сім'я та зв'язки
Філіп одружений на Наталії Проніній. Вона займається підприємницькою діяльністю (основний вид діяльності — консультування з питань комерційної діяльності та управління). Подружжя разом заснували громадську організацію "Центр міжнародних проєктів".
У Філіпа і Наталії двоє дітей: Марк і Аріна.
Оперативна справа
Трудову діяльність розпочав у 2003 році. Працював на посаді податкового та фінансового аналітика у приватному секторі.
У період з 2005 по 2008 роки обіймав посаду головного спеціаліста Департаменту аналітичної роботи в Державному комітеті фінансового моніторингу України. Спеціалізувався на фінансових розслідуваннях, пов’язаних із діяльністю банківських установ, державними монополіями, незаконним відшкодуванням ПДВ.
Наступні два роки Філіп був співробітником українського офісу аудиторської компанії KPMG. Тут у сферу діяльності Проніна входило створення і розвиток групи незалежних фінансових розслідувань з корпоративної розвідки та протидії відмиванню коштів.
У 2010 році Пронін повернувся до Державної служби фінансового моніторингу України на посаду заступника директора Департаменту фінансових розслідувань — начальника управління аналізу ризиків та типологічних досліджень.
Представляв Україну у Мінських переговорах щодо порушення Російською Федерацією Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму.
Акредитований експерт MONEYVAL (Рада Європи) з проведення оцінки національних систем протидії відмиванню коштів.
У 2017 році очолив Управління виявлення та розшуку активів АРМА.
Урядовий експерт України з питань імплементації Конвенції ООН проти корупції.
Включений до персонального складу Ради з питань запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та розповсюдження зброї масового знищення.
Представник України у міжнародних платформах з питань виявлення та розшуку активів: CARIN, Interpol, StAR та спільному проєкті Європейської Комісії та Європолу «Платформі Офісів з повернення активів ЄС».
З січня 2020 по жовтень 2023 року — заступник голови Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів.
У Філіпа другий ранг державного службовця. У жовтні 2023 року Президент Зеленський призначив Проніна головою військової адміністрації Полтавської області.
28 грудня 2024 року Кабінет Міністрів України підтримав проєкт Указу Президента України про відставку голови Полтавської ОВА Філіпа Проніна.
30 грудня 2024 року Президент України Володимир Зеленський видав Указ про звільнення Філіпа Проніна з посади голови Полтавської обласної державної адміністрації згідно з поданою ним заявою.
31 грудня Кабмін призначив Філіпа Проніна головою Державної служби фінансового моніторингу.
Скандали та компромат
Під час роботи в АРМА Пронін кілька разів потрапляв у скандали. Так, повідомлялося, що він взагалі не мав право обіймати посаду заступника голови відомства. На момент призначення на цю посаду у нього не було п'ятирічного стажу роботи у сфері права. Але завдяки лобіюванню тодішнього очільника Кабміну Гончарука і Міністра юстиції Малюська Пронін був затверджений.
У 2022 році у виданні "Дзеркало тижня" була розкритикована робота керівництва АРМА. Ефективність функції розшуку, яким опікувався Пронін, становила всього лише 0,2%. Саме стільки розшукуваного майна фактично передали в управління АРМА. При цьому сам Філіп отримував стотисячну зарплату і ще виписував собі надбавку у майже п'ятикратному розмірі за інтенсивність роботи.
Також у пресі повідомлялася інформація про можливу корупційну діяльність Проніна в АРМА. Так, за Філіпа відомство продавало за зниженими цінами хлорид калію, через що держава недорахувалася двох з половиною мільярдів гривень.
У шість разів нижче ринкової вартості була продана АРМА і кукурудза. При цьому відомство не мало права здійснювати будь-які дії з цією сільгоспкультурою. Раніше суд скасував арешт врожаю кукурудзи. Відповідний акт становив у той час Пронін.
Крім того, заступник голови АРМА нібито спеціально тягнув з відповідями на запити співробітників правоохоронних органів, щоб фігуранти кримінальних справ могли приховати власні незаконні активи або давав відповіді з грифом "для службового користування", які неможливо долучити до справи.
Уряд погодив кандидатуру Проніна на посаду голови Полтавщини у вересні 2023 року. Однак Президент підписав його призначення лише через місяць.
Полтавські журналісти відзначали, що причиною такої затримки стали проблеми Філіпа з НАЗК. Антикорупціонери підозрювали наявність конфлікту інтересів у Проніна під час роботи в АРМА. Протягом року він три рази виписав своєму начальнику Дмитру Жоравовичу більш ніж триразову надбавку до зарплати. На той момент Пронін виконував обов'язки глави відомства.
У листопаді того ж 2023 року НАЗК викликало Проніна для ознайомлення з протоколом про адміністративне правопорушення і відзначило, що він вже неодноразово ігнорував запрошення Національного агентства. Однак у березні наступного року один зі столичних судів закрив провадження щодо залучення до адмінвідповідальності полтавського губернатора. [1]
Декларація
Філіп Пронін подав щорічну декларацію за повний 2023-й рік 31 березня. Її оприлюднили у Єдиному державному реєстрі декларацій.
У новій декларації вказано, що дружина Філіпа Проніна орендує будинок у селі Горбанівка Щербанівської громади. Сам начальник ОВА та його діти користуються житлом безоплатно. Площа помешкання не вказана.
Крім того, посадовець задекларував понад 223 тисячі гривень заробітної плати в Полтавській ОВА. За даними із сайту обласної адміністрації сума виплати начальнику змінювалась:
- жовтень 2023-го ― 50 554 гривні;
- листопад 2023-го ― 83 751 гривня;
- грудень 2023-го ― 88 885 гривень.
Це всі оновлення, які з’явилися у декларації Філіпа Проніна за кінець 2023-го року. Попередній звіт, який подавав посадовець, охоплював період від січня до вересня 2023-го. Тоді задекларував, зокрема, житло, офіси, зарплату із попереднього місця роботи тощо.
Звання, чини, регалії
Справка: Сайт "Генштаб" не несет ответственности за ссылки на материалы других источников и готов к обнародованию информации с иной точкой зрения |