Сидор, Василий Богданович
Сидор Василь Богданович |
---|
Міський голова міста Славута |
Офіційна біографія
Народився 28 березня 1963 року в м. Нетішин у багатодітній сім'ї. Громадянин України.
Освіта повна вища – технічна та економічна.
З 1981 року по 1984 рік проходив службу у Військово-морському флоті на підводному човні. Трудовий шлях включав виконання обов’язків електрозварювальника, ізолювальникка, старшого інженера відділу соціальних питань на будівництві Хмельницької АЕС, начальника житлово-комунального управління УБ ХАЕС, начальника житлово-комунального підприємства Нетішинської міської ради, першого заступника Нетішинського міського голови та директора Славутської філії ВАТ «Хмельницькгаз».
2006 рік – був обраний міським головою м. Славута. А у 2010 році повторно отримав переконливу перемогу на місцевих виборах, балотуючись вдруге на посаду міського голови.
27 травня 2009 року Вищою атестаційною комісією України присуджено ступінь кандидата технічних наук.
Нагороджений орденами «За заслуги» III ступеня, М. Ломоносова, Почесним знаком Міністерства юстиції України, медаллю МО України «За сприяння Збройним Силам України», «Знаком Пошани» І ступеня УМВС України, має почесне звання Лицарського легіону України «Лицар Вітчизни» та ін.
Одружений. Батько чотирьох дітей - двох доньок та двох синів.
За роки роботи міським головою Славути Василю Сидору вдалося перетворити це місто в розвинутий центр півночі Хмельниччини. Секрет ефективного управління, на прикладі міста Славути, з точки зору Василя Сидора полягає у наступному:
- Влада і громада – конструктивний діалог. Громада Славути згуртувалася заради розбудови своєї малої Батьківщини. Актуальні для Славути питання вирішуються лише за участі усієї громади. Міська влада – цілком і повністю відповідальна перед кожним громадянином міста. У Славуті затверджено Генеральний план розвитку міста. Сьогодні виконавчий комітет Славутської міської ради виконує свої повноваження як орган місцевого самоврядування за міжнародним стандартом ISO 9001:2008 «Система управління якістю. Вимоги».
- Пошук нового досвіду. Славута - відкрита до здобуття нового досвіду, тому знаходиться у постійному пошуку міст-побратимів не лише в межах України, але й за її межами. Завдяки уже налагодженим зв’язкам талановита молодь міста має змогу виступати на сценах міжнародного рівня.
- Галузь ЖКГ реформовано. Усі комунальні служби об’єднані в єдину структуру – комунальне підприємство «Славутське ЖКО», що дозволяє ефективно управляти житлово-комунальним господарством міста. До 2006 року місто «спалювало» щороку 5,5 тисячі тонн вугілля, а славутчани не отримували якісних послуг. Відмова від використання вугілля та проведена реконструкція 10-ти котелень дозволили підняти рівень надання послуг теплопостачання на якісно новий рівень та значно зекономити енергоресурси. Завдяки проведеній роботі сьогодні місто повністю охоплено вуличним освітленням та мережею газопостачання. 99% жителів міста, а це 35 тис. чол., забезпечені якісним централізованим водопостачанням та 70% водовідведенням. Щороку ремонтуються існуючі та проводиться реконструкція нових доріг міста, зокрема, за період 2006-2012 роки у місті побудовано близько 17 кілометрів доріг з твердим покриттям та 20-км тротуарів. Проведено ремонт 100 багатоповерхових будинків.
- Захист законних прав територіальної громади. Зі створенням у 2006 році Асоціації територіальних громад 30-кілометрової зони ХАЕС, головою якої став міський голова Славути Василь Сидор, територіальним громадам вдалося відстояти своє право щодо отримання соціально-економічної компенсації ризику у розмірі 1% вартості реалізованої електроенергії Хмельницької атомної електростанції та права населення зон спостереження на здійснення плати за користування електроенергією у розмірах 70% від її вартості.
- Охорона здоров’я громади. Крок за кроком оновлюються відділення центральної районної лікарні – придбано нове медичне обладнання та проведено капітальний ремонт гінекологічного, дитячого, пологового, хірургічного, реанімаційного відділень, приймального покою, рентгенкабінету та клінічної лабораторії. Розвивається сімейна медицина.
- Підтримка кожної людини, яка потребує соціального захисту. У Славуті впроваджено міську програму «Піклування», яка направлена на надання додаткової соціальної допомоги громадянам. Надається адресна підтримка для інвалідів, ветеранів, одиноких престарілих непрацездатних громадян, людей похилого віку. Створено Школу волонтерів, яка сьогодні налічує близько сотні членів волонтерського руху міста.
- Правопорядок – порядок у всьому. Вперше налагоджено роботу громадських формувань з охорони громадського порядку, які спільно із працівниками міліції стоять на сторожі безпеки жителів міста. На сьогоднішній день 273 славутчанина беруть участь в охороні громадського порядку. Запроваджено кінне патрулювання та встановлено відео нагляд на вулицях міста.
- В освітніх закладах та установах культури формується особистість кожного славутчанина. Незважаючи на мінімальне фінансування державою делегованої нею галузі освіти, із додатковим залученням коштів бюджету міста усі освітні заклади міста щороку модернізуються та розширюються. Створено комфортні умови для роботи вчителів та навчання дітей. Кожна школа забезпечена внутрішніми туалетами, повністю комп’ютеризована та інтенсивно впроваджує сучасні інтерактивні технології. Позашкільною освітою охоплено понад 70% учнів усього міста. Капітально відремонтований міський Палац культури став окрасою міста.
- Спорт для всіх – спільна турбота. Місто має розвинуту мережу осередків фізичного виховання населення. В місті належно утримуються та будуються нові спортивні майданчики. Центром спортивного життя міста став реконструйований за сучасними стандартами стадіон, на якому проходять змагання як регіонального, так і всеукраїнського рівня. Так, Всеукраїнський фізкультурно-патріотичний фестиваль «Козацький гарт-2012» пройшов на славутському стадіоні за участі 378 дітей зі всієї України. Команда ФК «Славута» у 2011 році зайняла перше місце за результатами чемпіону Хмельницької області. Розвиваються нові види спорту – кіокушинкай карате, настільний теніс, верхова їзда та ін.
- Влада і підприємці – партнерство в інтересах громади. Постійно проводиться робота із налагодження партнерських відносин із підприємцями міста в інтересах громади міста. Впроваджено регулярне проведення координаційних рад з питань розвитку підприємництва. З 2006 року усі підприємства Славути стабільно працюють та розвиваються, що забезпечило 1200 нових робочих місць для жителів міста. Залучено додаткові кошти на розвиток підприємств та впровадження нових виробничих технологій на ТОВ «Аква-Родос», ПАТ «Славутський комбінат «Будфарфор» та ТОВ «Ювента». Рівень середньомісячної заробітної плати на підприємствах міста – один з найвищих в області.
- Збереження довкілля та ощадливе природокористування. За підсумками Всеукраїнського конкурсу «Населений пункт найкращого благоустрою і підтримки громадського порядку» за 2011 рік місто Славута зайняло друге призове місце. Лише за останні роки в місті висаджено понад тисячу дерев та кущів. У місті стрімко впроваджується система роздільного збору сміття. Діє проект «Джерела – спільне багатство!», який передбачає організацію та координацію заходів з охорони природних джерел. У місті офіційно затверджений перелік земельних ділянок рекреаційного призначення.
- Збереження історичних та культурних традицій. У межах міста впорядковано Міжнародний меморіальний комплекс «Поле Пам’яті». У Славуті завершено роботу з прийняття атрибутів міста: є свій герб та прапор. Історичним символом міста став вишитий прапор міста. 970 тисяч стіжків зроблено руками12-ти тисяч славутчан та гостей міста.
У 2012 році, балотується від партії ВО «Батьківщина» кандидатом у народні депутати України по мажоритарному 190-му виборчому окрузі (Славутський і Шепетівський райони) і програє самовисуванцю Сергію Буряку.