Удянський Микола Олександрович
Удянский Николай.jpeg
Почесний консул Румунії у Харкові, засновник криптовалютних бірж, за співпрацю із кримінальними авторитетами внесений до бази «Миротворець».

Микола Удянський

Удянський Микола Олександрович – почесний консул Румунії у Харкові, засновник криптовалютних бірж, за співпрацю із кримінальними авторитетами внесений до бази «Миротворець».

Професійні досягнення

Микола Удянський народився в Харкові 22 травня 1983 року. Закінчив два виші: Харківський національний автомобільно-дорожній університет (спеціальність - автомобільні дороги та аеродроми) та Харківський національний університет внутрішніх справ (право та кібербезпека). У період 2003-2006 роки обіймав посаду комерційного директора ТД «Олівін». Згодом займався виробництвом та продажем торгових терміналів. З 2013 році - співзасновник ІТ-компанії Prof-it, що розробляє криптовалютні біржі, а також інші продукти на блокчейні. У 2014 став засновником страхової компанії «Ассур». У 2016 році став співзасновником та зайняв посаду в компанії «Єдинаркоїн». Вона випускала криптовалюту E-Dinar Coin. Партнером Миколи Удянського по цьому проєкту був Юрій Полтавський. Його засудив суд на 8 років позбавлення волі з конфіскацією майна (розбій, тілесні ушкодження, незаконне поводження зі зброєю, незаконний обіг наркотиків). У 2020 році компанія збанкрутіла, криптовалюта знецінилася у 1000 разів. Також Удянський відомий як засновник криптовалютних бірж CoinsBit та Qmall. Однак і ці біржі багато разів звинувачували у шахрайстві. У травні 2021 року криптопроєкт UFO звинуватив CoinsBit у шахрайських діях. Сам Микола Удянський говорив про те, що Qmall Exchange - перша українська біржа, яка підпала під регулювання Мінцифри та НБУ. Але регулятори це заперечили. У жовтні 2024 року під час виступу на галузевій конференції N Crypto Awards Удянський визнав, що його проєкт Qmall обходив обмеження НБУ, порушуючи вимоги регулятора, зокрема, у сфері p2p переказів. Микола Удянський у березні 2023 року був призначений почесним консулом Румунії в Харкові.


Фігурант скандалів

Дипломат з російським паспортом

У ЗМІ були опубліковані скрін-копії довідки ФМС Росії. Документ підтверджує те, що під час призначення на посаду почесного консула Румунії в Харкові та щонайменше до червня 2023 року Удянський мав діючий російський паспорт. Наразі документ відсутній у доступних російських базах, адже термін його дії закінчився у липні 2023 року. Також є вірогідність, що тісні зв’язки Миколи Удянського з представниками російської влади допомогли йому зберегти в таємниці інформацію про російське громадянство.

Спільні фото з оточенням Рамзана Кадирова

Микола Удянський регулярно вихвалявся дружбою з людьми, з оточення лідера Чечні Рамзана Кадирова. Зокрема Удянський публікував спільні фото, де він зображений разом з із блогерами з Грозного, близькими до Кадирова, а також з Рустамом Керімовим – бійцем клубу «Ахмат».

Зв’язки з кримінальним авторитетом

У ЗМІ опубліковані фото, на яких Микола Удянський перебуває у компанії лідера одного з найжорстокіших організованих кримінальних угруповань - «Залютинські» Леонідом Мітровим. Мітров був затриманий французькою поліцією разом з українськими правоохоронцями у липні 2024 року. Відомо, що банда займалася викраданням та катуванням людей, крадіжками на території України та Франції.

Підтримка Удянського в російських ЗМІ

На близькому до Кремля російському телеграм-каналі опублікований пост про те, що Удянський у США неофіційно зустрічається з командою Трампа для налагодження стосунків з українською владою. У пості тг-каналу Микола Удянський називається «приемлемым для российской стороны посредником на будущих американо-российско-украинских переговорах, так как он имеет контакты с российскими элитами и до сих пор не отказался от российского гражданства».

Фігурант бази «Миротворець»

У листопаді 2024 року Миколу Удянського включили до бази «Миротворець». Згідно з досьє на сайті «Миротворець», Удянський порушив законодавство України про громадянство, набувши другого громадянства, а також був причетний до відмивання грошей через блокчейн-платформи. Крім того, зазначено його зв'язки з кримінальними угрупованнями, зокрема з ОЗУ «Залютинські» та партнером Юрієм Полтавським. Також велика вірогідність, що у нього наявне російське громадянство, зв’язки з клубом «Ахмат» Рамзана Кадирова.

Відкриття справи СБУ

Суд зобов’язав Службу безпеки України провести розслідування діяльності Миколи Удянського за статтями 111 (державна зрада), 111-1 (колабораційна діяльність), 190 (Шахрайство), 209 (легалізація доходів, одержаних злочинним шляхом), 336 (ухилення від призову на військову службу під час мобілізації), 368 (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою). До суду звернулася ветеранська громадська організація «Вибачте, що живі» звернулася з проханням перевірити зв’язки Миколи Удянського з оточенням Рамзана Кадирова, лідером ОЗУ «Залютинські» Леонідом Мітровим, ватажком горлівсько-єнакієвського ОЗУ Арменом Саркісяном («Армен Горлівський»), який, за даними ГУР МО, став головним «смотрящім» за російськими тюрмами та відповідальним за рекрутинг до ПВК «Вагнер» після загибелі Пригожина.

Посилання



Справка: Сайт "Генштаб" не несет ответственности за ссылки на материалы других источников и готов к обнародованию информации с иной точкой зрения