Шпір Михайло Федорович

Шпір Михайло Федорович
Шпір.jpg
Проросійський політтехнолог і журналіст. Заступник голови "Міністерства цифрового розвитку" окупованої Херсонської області

Михайло Шпір

Михайло Федорович Шпір, народився 16 серпня 1986 в м. Чернівці. Останнє відоме місце проживання: м. Івано-Франківськ, с. Крихівці. У 2008 році закінчив юридичний факультет Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника . У 2014 році закінчив аспірантуру Київського національного економічного університету , тема дипломної роботи «Управління портфелем брендів на підприємстві».

Сім'я та зв'язки

Оперативне діло

З 2009 року працював редактором російського видання « Сноб » та українського журналу «Золотая каста». 17 травня 2010 року заснував керуючу компанію «Система», яка займалася брендингом, просуванням, дизайном та рекламою. На парламентських виборах 2019 року балотувався до народних депутатів за списком ОПЗЖ. Михайло Шпір був частим гостем на телеканалах з орбіти Віктора Медведчука: «112 Україна» і NewsOne, а також в ефірі російських Youtube-каналів «Украина.ру», «Россия 24» і News Front.

Там він цілеспрямовано просував наративи роспропаганди. Зокрема, неодноразово просував тезу про нібито перебування України «під зовнішнім управлінням», називав український День Незалежності «сільське свято». А також дозволяв собі чимало інших проявів негативного ставлення до України. Через це мав кілька суточок з активістами націонал-патріотичних рухів.

У 2017 році Михайло Шпір потрапив до бази центру «Миротворець» як «антиукраїнський пропагандист» і «провокатор».

19 березня 2021 року СБУ повідомила про пред’явлену Шпіру підозру по трьом статтям Кримінального Кодексу України:

[1] Ч. 2 ст. 110. Посягання на територіальну цілісність і недоторканність України. Ті самі дії, якщо вони вчинені особою, яка є представником влади, або повторно, або за попередньою змовою групою осіб, або поєднані з розпалюванням національної чи релігійної ворожнечі, Ч. 1 ст. 161. Порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної, регіональної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками. Ті самі дії, поєднані з насильством, обманом чи погрозами, а також вчинені службовою особою. Ч. 2 ст. 436-1. Виготовлення, поширення комуністичної, нацистської символіки та пропаганда комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів. Ті самі дії, вчинені особою, яка є представником влади, або вчинені повторно, або організованою групою, або з використанням засобів масової інформації.

6 вересня 2020 року він втік до росії, з весни 2021 року працює в Москві . Автор пропагандистського сайту Україна.ру. Проросійський політтехнолог що цілеспрямовано просуває в інформаційному просторі наративи держави-агресора. З 1 липня 2022 року добровільно посів посаду заступника начальника Департаменту цифрового розвитку та масових комунікацій державного управління окупованої Херсонської області , з 8 жовтня — заступник міністра цифрового розвитку та масових комунікацій окупованої Херсонської області.

Скандали та компромат

Захоплення

Звання, чини, регалії

  1. [ ]
Справка: Сайт "Генштаб" не несет ответственности за ссылки на материалы других источников и готов к обнародованию информации с иной точкой зрения