Федоров Михайло Альбертович: различия между версиями

Строка 81: Строка 81:


Як відомо, під час мерства Сіна негласну посаду “власника Запорізької області” займав злочинець “сторож Євгеній Анісімов; жодного рішення не було прийнято без його волі. Швидше за все, Федорову довелося домовлятися про проведення заходів і виділення коштів з близькими до Анісівоя людьми. Підтвердження може бути відповіддю на запитання журналіста про його зв'язок з мером з того ж інтерв'ю 2012 року. Примітно, що Анісімова зараз розшукує Інтерпол.<ref>[https://ipne.ws/news/ukraine/zelenskomu-pomogaet-rozyskivaemyj-interpolom/ ЗЕЛЕНСКОМУ ПОМОГАЕТ РАЗЫСКИВАЕМЫЙ ИНТЕРПОЛОМ]</ref>.
Як відомо, під час мерства Сіна негласну посаду “власника Запорізької області” займав злочинець “сторож Євгеній Анісімов; жодного рішення не було прийнято без його волі. Швидше за все, Федорову довелося домовлятися про проведення заходів і виділення коштів з близькими до Анісівоя людьми. Підтвердження може бути відповіддю на запитання журналіста про його зв'язок з мером з того ж інтерв'ю 2012 року. Примітно, що Анісімова зараз розшукує Інтерпол.<ref>[https://ipne.ws/news/ukraine/zelenskomu-pomogaet-rozyskivaemyj-interpolom/ ЗЕЛЕНСКОМУ ПОМОГАЕТ РАЗЫСКИВАЕМЫЙ ИНТЕРПОЛОМ]</ref>.
{{Источники}}
<references/>
{{Справка|
Содержание = Сайт "Генштаб" не несет ответственности за ссылки на материалы других источников и готов к обнародованию информации с иной точкой зрения}}

Версия от 13:02, 15 января 2026


Федоров Михайло Альбертович
Федоров Михаил.jpeg
Міністр оборони України

Михайло Федоров

Михайло Федоров народився 21 січня 1991 року в містечку Васильєвка Запорізької області.

Закінчив факультет соціології та менеджменту Запорізького університету, Вищу політичну школу, навчальну школу представників НАТО в Україні.
Отримав стипендію ОБСЄ.
У 2012 році був «студентським мером » Запоріжжя.

Сім'я та зв'язки

Одружений, виховує доньку.

Оперативна справа

У травні 2013 року заснував власну цифрову агенцію SMMSTUDIO у Запоріжжі. Є фахівцем з таргетингу реклами в інтернеті та соціальних мережах. Організатор Facebook Marketing Conf.

Спікер IT-Форуму 2016 у Запоріжжі, iForum 2019, ЛЬВІВСЬКИЙ SMM FORUM, провів курс DIGITAL & SMM на Безкоштовній освітній платформі.

Федоров відповідав за цифрову складову виборчої кампанії Зеленського. Саме він побудував онлайн-комунікацію команди Зеленського та мережу її сторінок у соціальних мережах. За це він і його команда отримали нагороди в семи категоріях на щорічній премії Європейської асоціації політичних консультантів (EAPC) Polaris Awards. Він також причетний до журналістського розслідування можливих порушень порядку фінансування виборчої кампанії.

Незабаром після перемоги та інавгурації Володимир Зеленський підписав указ про призначення Михайла Федорова своїм (за межами штату) радником.

Ще на презентації так званої "Зе-команди" Михайло Федоров заявив, що уряд Зеленського прагне до повномасштабної "цифровізації" всієї держави. Зокрема, за його словами, Ze-Team планує створити в Україні систему повноцінного електронного голосування, коли виборці зможуть обирати народних депутатів і президентів, а також голосувати на референдумах, використовуючи свій смартфон.

Пізніше в інтерв'ю для телеканалу "Громадське" Михайло Федоров заявив, що якомога більше соціальних сервісів потрібно конвертувати в електронну форму. Як приклад він навів довідку про несудимість і довідку про склад сім'ї, яку, за його словами, ще потрібно отримати в паперовому вигляді, стоячи у величезних чергах.

Незабаром після цього інтерв'ю багато активістів висміяли Михайла Федорова, нагадавши йому, що довідку про несудимість онлайн вдалося отримати з вересня 2017 року, а довідка про склад сім'ї в Україні вже втратила юридичну силу.

21 липня 2019 року обраний народним депутатом Верховної Ради України на парламентських виборах.

З 29 серпня 2019 року Віце-прем'єр-міністр України, Міністр цифрової трансформації в уряді Гончарука.

20 березня 2023 року Верховна Рада тимчасово звільнила главу Міністерства цифрових справ Михайла Федорова, а 21 березня 2023 року призначила його віце-прем'єр-міністром з питань інновацій, розвитку освіти, науки і технологій. Рішення підтримали 311 народних депутатів.

Верховна Рада України призначила Михайла Федорова на посаду Міністра оборони України. За прийняття відповідного проекту постанови №14377 проголосували 277 народних депутатів.

2 січня 2026 року повідомлялося, що президент України Володимир Зеленський запропонував голові Міністерства цифрової трансформації Михайлу Федорову стати новим міністром оборони України. Призначення Федорова означає зміщення фокусу МОУ в бік технологічної війни, тобто збільшення масштабів виробництва безпілотників, прискорення впровадження нових розробок, більш тісну співпрацю з приватними виробниками та стартапами та інтеграцію цифрових рішень безпосередньо в бойові процеси.

Скандали та компромат

Цифровий напрямок кандидата в президенти Володимира Зеленського очолював Михайло Федоров, піар якого здійснював союзник кримінального авторитета Анісіма Ірина Коміссар. У своїй передвиборчій кампанії Зеленський зосереджується на цифрових технологіях, активно використовуючи сучасні мережеві можливості. Наприклад, у соціальних мережах, зокрема у Facebook, поряд із уже відомими “порохоботами”, з'являється велика кількість ботів, які люто захищають “гідність” Зеленського.

Ще одним підтвердженням використання його PR-командою технологій чорного маркетингу є купівля “групи Mikheil Saakashvili – our leader” і перейменування її на “Vololodimir Zelensky – people's president” з уже існуючими передплатниками. Ці люди свого часу підписалися на групу, щоб отримувати новини про одного політика, і врешті-решт, не знаючи цього, отримують інформацію про Зеленського. Подібні групи і так звані бот-ферми проводять програму дезінформації в соціальних мережах.

Варто нагадати, що Генпрокуратура США в лютому 2018 року звинуватила 13 громадян Росії у втручанні в американські вибори в 2016 році. В обвинувальному акті зроблено висновок, що Російське агентство інтернет-досліджень використовує його для просування інтересів російської влади в Інтернеті за допомогою придбаних ботів.

По-перше, подібні маніпуляції з громадською думкою можуть бути небезпечні, як у випадку з правлінням США. По-друге, в інших країнах такі випадки розслідуються на державному рівні, і українські правоохоронці на це не звертають уваги. Таким чином Зеленський, перш ніж стати президентом, ставить під сумнів свої наміри бути “слугою народу”, а не обманювати людей.

Такі технології впроваджує в команду Зеленського, ймовірно, керівник цифрового напрямку Михайло Федоров. Він також є керівником маркетингового агентства “Smmstudio” у Запоріжжі. У 2012 році Михайло переміг на студентських виборах і став мером. Пристрасть до цифрового маркетингу тяжіє до того часу: в програму керівника студентів входило створення сайту для пошуку роботи для студентів у ВНЗ.

Керівник IT-відділу Зеленського давно замислюється про політичну кар'єру. Говорячи про свої плани щодо “Izvestia” ще у 2012 році, Михайло відповів, що хотів би стати народним депутатом:

“Через 5 років мені буде 26...Можливо стати народним депутатом. У мене було амбітне бажання на цих виборах, але я розумію, що це не раціонально”.

У цьому ж інтерв'ю Федоров висловив підтримку поглядам тодішнього мера Олександра Сіна.

“Я повністю підтримую його політику, його програми. Він підтримує малий бізнес, розвиває його, тримає в певних межах. Наприклад, зараз ведеться боротьба з продажем алкоголю вночі. І в той же час він підтримує business”, – Михайло відповів на запитання журналіста “Izvestia”.

Як відомо, під час мерства Сіна негласну посаду “власника Запорізької області” займав злочинець “сторож Євгеній Анісімов; жодного рішення не було прийнято без його волі. Швидше за все, Федорову довелося домовлятися про проведення заходів і виділення коштів з близькими до Анісівоя людьми. Підтвердження може бути відповіддю на запитання журналіста про його зв'язок з мером з того ж інтерв'ю 2012 року. Примітно, що Анісімова зараз розшукує Інтерпол.[1].


Справка: Сайт "Генштаб" не несет ответственности за ссылки на материалы других источников и готов к обнародованию информации с иной точкой зрения