Павлущик Віктор Володимирович
Павлущик.jpeg
Голова Національного агентства з питань запобігання корупції

Віктор Павлущик

Закінчив Національну академію Служби безпеки України за спеціальністю «Правознавство» та Київський національний університет імені Тараса Шевченка за спеціальністю «Міжнародний бізнес», кваліфікація економіст-міжнародник.

Родина і зв'язки

Розлучений. Колишня дружина, судячи з декларацій Віктора Павлущика, працювала в СБУ, де працював і він. Наразі спільно проживає із Тетяною Водопʼяновою, яка, за словами кандидата, до січня 2023 року була старшим детективом НАБУ.

Оперативна справа

З 2008 по 2015 рік Павлущик проходив службу в органах СБУ на оперативних та керівних посадах.

Після цього почав працювати детективом у НАБУ. З листопада 2017-го став старшим детективом — керівником відділу детективів НАБУ.

2015 року присвоєно військове звання майор.

У 2015 році пройшов конкурсний відбір першого набору детективів до Національного антикорупційного бюро України на посаду детектива Національного бюро.

В подальшому пройшов конкурсний відбір на посади старшого детектива Національного бюро, старшого заступника - заступника керівника відділу детективів, а у 2017 році - на посаду старшого детектива-керівника детективів. Специфіка його відділу НАБУ полягала у виявленні та розслідуванні кримінальних корупційних правопорушень, вчинених представниками судової влади та прокурорами.

30px-Aquote1.png «Дуже часто нашій команді доводилось як розслідувати справи, пов’язані з декларуванням недостовірних відомостей у деклараціях, так і опрацьовувати величезні масиви інформації щодо кандидатів на посади в органи прокуратури та судах, а також брати участь в обробці інформації в ході реалізації реформи органів прокуратури та кваліфікаційного оцінювання суддів», - вказує Віктор Павлущик. 30px-Aquote2.png

1 січня 2021 року присвоєно спеціальне звання підполковника Національного антикорупційного бюро України.

З початку повномасштабного вторгнення Російської федерації до України до квітня 2022 року перебував у складі Зведеного оперативно-бойового загону Національного антикорупційного бюро України та брав участь у заходах щодо протистояння збройній агресії російських окупаційних військ на території м. Києва та Київської області, за що в травні 2022 року нагороджений Почесною грамотою Національного антикорупційного бюро України.

Цікаво! У 2023 році Павлущик претендував на посаду директора НАБУ. Він увійшов до списку 11 фіналістів, які пройшли на етап співбесід, але у відборі не переміг. Також подавав свою кандидатуру до Вищої ради правосуддя за квотою президента, але етична рада так і не провела з ним співбесіди. Сам кандидат вважає участь у тому конкурсі доказом своїх професійних знань і доброчесності.

25 лютого 2024 року Конкурсна комісія з відбору на посаду голови НАЗК оголосила переможцем конкурсу Віктора Павлущика. За його кандидатуру проголосували всі шість членів комісії.

27 лютого 2024 року Кабінет міністрів призначив керівника відділу детективів Національного антикорупційного бюро Віктора Павлущика головою Нацагентства з питань запобігання корупції.

Повноваження Олександра Новікова, який керував агентством останні чотири роки, закінчилися 15 січня.


Скандали і компромат

Декларація

В декларації за 2023 рік вказав, що проживає у житловому будинку 70,8 кв м, який знаходиться у селі Святопетрівське Бучанського району Київської області. Цей будинок належить Тетяні Водоп’яновій як особі, з якою він спільно проживає, але не перебуває у шлюбі. Вартість будинку, права на який набуті у серпні 2020 року, складає 2,15 млн грн. Також Тетяна Водоп’янова має у власності земельну ділянку там же площею 81 кв м, якою кандидат теж користується.

У декларації за 2023 рік вказав, що Тетяна Водоп’янова у лютому 2023 року набула частку у квартирі у місті Запоріжжя.

Сини кандидата мають право спільної часткової власності разом з його екс-дружиною на квартиру у Києві 59,2 кв м, набуту у січні 2020 року за 1,15 млн грн.

У 2022 році набули право тимчасового проживання у Румунії в рамках програми тимчасового захисту. Крім того, Віктор Павлущик вказав квартиру у Києві, яка йому не належить, як місце реєстрації.

Кандидат вказав три авто, які належать Тетяна Водоп’яновій Citroen Grand C4 Picasso 2010 р. в., набутий нею у лютому 2023 року, КАМАЗ 5410 1991 р. в., Nissan Leaf 2019 р. в., набутий нею у листопаді 2022 року за 725 тис. грн.

Сам Павлущик має у власності одне авто Toyota Camry 2016 р. в., яке купив в 2021 році за 400 тис. грн.

За 2023 рік отримав у НАБУ 1 546 076 грн зарплати. Тобто, близько 128,8 тис. грн на місяць. 29 березня 2023 року повідомив про суттєві зміни у майновому стані – отримав у НАБУ зарплату 164,4 тис. грн.

Тетяна Водоп’янова до звільнення з НАБУ, за січень 2023 року, судячи з декларації кандидата, отримала 219,5 тис. грн.

Також вона отримала у Представництві Всесвітньої продовольчої програми ООН в Україні 1,147 млн грн зарплати.

Крім того, вона отримала від Henner страхові виплати 77 тис. грн.

В 2022 році Віктор Павлущик отримав у НАБУ 1,4 млн грн зарплати, тобто, близько 117 тис. на місяць. У червні 2022 року задекларував отримання 150,9 тис. грн зарплати.

Тетяна Водоп’янова отримала за 2022 рік 1,2 млн грн зарплати у НАБУ, тобто близько 100 тис. на місяць.

При цьому, за 2022 рік кандидат не задекларував жодних грошових заощаджень, як і Тетяна Водоп’янова – ані готівкою, ані на рахунку у банках.

В той же час, за 2023 рік Віктор Павлущик вказав, що зберігає готівкою 8500 доларів США та має 17,8 тис. грн на рахунку у банку, а Тетяна Водоп’янова має 7460 доларів США у банку, 3000 доларів готівкою та 82 тис. грн на рахунку у банку.[1]

Звання чини та регалії

Справка: Сайт "Генштабъ" не несет ответственности за ссылки на материалы других источников и готов к обнародованию информации с иной точкой зрения