Никита Ізмайлов
Никита Ізмайлов.jpg
український інвестор, засновник профільного фінтех- фонду N1, який включає в себе необанк sportbank, платіжну систему Asquad, стартап з технологією Tap to phone Transenix тощо.

Никита Ізмайлов біографія

Народився 1987 року в місті Миколаєві.
У 2009 закінчив Українську академію банківської справи при Національному Банку України та здобув ступінь магістра зі спеціальності «Бухгалтерський облік та аудит».
Упродовж 2009–2012 років працював старшим аудитором компанії KPMG.
З 2012 по 2016 рік — фінансовий директор групи PMBL (Parimatch).
З 2016 — акціонер PMBL (Parimatch). З того ж року є власником компанії Eat Easy, виробника здорових напоїв.
З 2017 року — акціонер JKR Investment Group.
У 2018 році Никита Ізмайлов засновує та стає CEO профільногоінвестиційного фінтех-фонду N1, до портфелю якого входить необанк sportbank, TRANSENIX, який використовує технологію Tap to phone та інші технологічні платіжні рішення та стартапи. Також партнер інвестиційного фонду JKR Investment Group, що спеціалізується на інвестиціях у диджитал- маркетинг, кіберспорт, виробництво контенту, спортивний аналіз даних та власник компанії Eat Easy, виробника здорових напоїв і снеків.
Одружений, виховує 3 дітей.

Бізнес

Никита Ізмайлов є засновником першого профільного fintech-фонду України - N1, який спеціалізується на fintech і суміжних індустріях. У портфелі фонду 7 fintech-компаній, серед яких лідери ринку України і Європи за обсягами транзакцій. У сфері інтересів Фонду – fintech-стартапи і технологічні команди, які мають потенційно прибуткові ідеї та рішення, які легко масштабувати.

Як зазначає Никита Ізмайлов, через війну довелося скоригувати чимало планів та проектів. Так, у червні N1 інвестував півмільйона доларів у фінансово-технічний стартап, який, на думку Ізмайлова, коштував би щонайменше $ 2,5 млн, якби не війна.
Інший проект, на який звернув увагу Ізмайлов, до війни коштував 7 млн доларів, а після вторгнення його ціна впала до $ 1 млн.

Провідний проект, який входить до N1 – необанк sportbank, який передбачає обслуговування клієнтів без фізичних відділень, за допомогою мобільного застосунку.
Станом на листопад 2022 року sportbank має 500 тисяч клієнтів, кредитний портфель на 1 млрд грн, 100 тис. ощадних рахунків на суму близько 100 млн та близько 15 тис. депозитів на понад 100 млн грн.

«sportbank був створений як поєднання сучасних технологій та спорту в усіх його проявах. Головна мета проекту – повсюдна популяризація спорту в країні та підтримка українців в їхньому шляху до занять спортом. Для цього ми пропонуємо кешбек на спортивні товари і послуги у мобільному додатку», - розповідає Никита Ізмайлов.

У жовтні 2022 року фінтех-фонд N1 у партнерстві з Ukrainian Startup Fund ініціювали інвестиційну програму фінтех-стартапів. Розмір інвестицій у проект складатиме від $50 тис до $1 млн. Для інвестування розглядатимуться проекти на різних стадіях – від робочого рішення, до стабільного бізнесу, який потребує масштабування.

Також у жовтні 2022 року sportbank, що належить акціонеру букмекерської компанії Паріматч Никиті Ізмайлову, запустив (https://pozitciya.com.ua/96223-akcioner-parimatch-nikita-izmaylov-rasskazal-o-kollaboracii-po-binance.html) спільну акцію для нових клієнтів з криптовалютної біржі Binance.

Міжнародна діяльність

Никита Ізмайлов як один з провідних фахівців fintech-індустрії часто виступає на міжнародних конференціях та надає коментарі західним виданням. Зокрема, у вересні 2022 року він взяв участь у двох масштабних конференціях з фінтехнологій у Нью-Йорку – Finovate і Salt.

«Finovate має доволі незвичний формат. Половина часу зі сцени демонструють демо-версії продуктів та стартапи. Решта розподіляється по 25% - панелі та презентації успішних проектів.
Цьогорічна конференція була здебільшого присвячена криптовалюті, open banking та digital banks. Що стосується конференції Salt, у ній беруть участь великі інвестори, спрямовані на криптовалюту, харчові та біотехнології, Web 3.0 тощо», - прокоментував Никита Ізмайлов. Також у коментарі для американського провідного фінансового видання The Wall Street Journal Ізмайлов зазначив, що наразі інтерес до України стримується лише воєнними діями. І одразу після закінчення війни нас чекає бум інвестицій в українські стартапи.

«Західні венчурні фонди наразі тримаються від України здаля, бо для них війна – це великий ризик. З іншого боку, і потенційна нагорода доволі велика. І український бізнес так само зацікавлений у співпраці із зарубіжними інвесторами. Для деяких стартапів залучення іноземних інвестицій має переваги, включаючи часто відносно вищу оцінку, ніж вони отримали б від вітчизняного фонду, більш ретельну перевірку та партнерів, які можуть стати містком до наступних інвесторів пізніше, що і є проблемою для багатьох українських стартапів», - зазначив Никита Ізмайлов.

Освітні програми

У серпні 2022 року компанія Никити Ізмайлова sportbank разом із найбільшою у світі криптобіржою Binance та лідером бігових подій Run Ukraine запустили крипто-освітній проєкт Move-To-Earn для українців. Це освітня платформа, в межах якої організатори роз'яснюють, як працює формат Move-To-Earn.
Як зазначають ініціатори акції, головною метою проекту є підтримати українців під час війни та спонукати їх займатися спортом, паралельно підвищуючи свою обізнаність у сфері криптоінвестицій.

Соціальна відповідальність

У квітні 2022 року дочірня компанія Ізмайлова, sportbank, запустила новий розділ у застосунку — «Благодійність», який складається з декількох українських фондів, що допомагають українській армії та вимушеним переселенцям в межах України. За півроку клієнти sportbank зробили донатів на 5 млн грн. Також для користувачів є доступною функція окремого рахунку Міністерства оборони України та рахунок НБУ на підтримку армії України.

Никита Ізмайлов є одним з головних спонсорів Благодійного фонду U-Hero зі створення мережі лазерних тирів для навчання та тренування військових ЗСУ. Держава ж, за підрахунками ініціаторів проєкту, заощадила на навчанні лише гранатометників близько €32 млн євро. Водночас благодійники витратили на проєкт вже близько $700 тис. і продовжують його розвивати.
Крім того, компанія Паріматч забезпечила різні підрозділи ЗСУ 27 розвідувальними дронами, призначеними для виконання важливих оперативних завдань, на загальну суму у 8 млн грн.

Посилання

https://uk.wikipedia.org/wiki/Никита_Ізмайлов

https://medium.com/@izmaylovnykyta/the-national-bank-of-ukraine-will-launch-a-fin-tech-sandbox-by-the-end-of-2022-5842a669f637

https://www.depo.ua/rus/money/yak-zabezpechiti-svoyu-finansovu-bezpeku-poradi-investora-sportbank-ta-aktsionera-parimatch-nikiti-izmaylova-z-protidii-kartkovim-shakhrayam-202210281443194

https://gazeta.ua/ru/articles/life/_klienty-sportbank-pereveli-vsu-5-mln-grn-investor-banka-i-akcioner-parimatch-nikita-izmajlov/1118197

https://war.obozrevatel.com/ne-tolko-donatyi-no-i-sistemnaya-pomosch-investor-sportbank-nikita-izmajlov-o-lazernyih-kompleksah-dlya-vsu.html

https://delo.ua/ru/society/rec-ne-o-zarabotke-a-ob-investiciyax-v-pobedu-fond-akcionera-parimatc-nikity-izmailova-pokupaet-voennye-obligacii-405577/

https://novyny.live/finance/v-niu-iorke-sostoialis-konferentsii-po-finansovym-tekhnologiiam-i-investitsiiam-osnovnye-tezisy-55481.html

https://payspacemagazine.com/all/finovate-and-salt-conference-in-new-york-innovations-and-trends-in-the-world-of-fintech-and-investments/

https://www.wsj.com/articles/ukrainian-startups-secure-funding-even-as-war-endures-11663074002

https://global.espreso.tv/investors-interest-in-ukraine-will-not-disappear-says-parimatch-excioner-nykyta-izmailov

https://www.officelovin.com/2022/09/a-look-inside-sportbanks-kyiv-office/

https://fakty.com.ua/ua/ukraine/ekonomika/20220920-zasnovnyk-sportbank-nykyta-izmajlov-potochnyj-zysk-investyczij-v-ukrayinu-duzhe-velykyj/

https://economics.novyny.live/finance/v-niu-iorke-sostoialis-konferentsii-po-finansovym-tekhnologiiam-i-investitsiiam-osnovnye-tezisy-55481.html

https://glavnoe.in.ua/news/society/fond-n1-rozpochav-zbir-zayavok-vid-finteh-startapiv-dlya-investuvannya-investor-sportbank-ta-akczioner-parimatch-nykyta-izmajlov