Соляник Олексій Анатолійович

Revision as of 10:41, 17 September 2021 by imported>Redaktor1 (Новая страница: «{{Персона | ФИО = Соляник Олексій Анатолійович | Новости = }} Category:ПерсоныCategory:ДФС Нача…»)
(diff) ← Older revision | Latest revision (diff) | Newer revision → (diff)
Соляник Олексій Анатолійович

Начальник оперативного управління Святошинського району ГУ ДФС у м. Києві

Біографія та кар’єра

Народився 1 грудня 1975 року. Зареєстрований у селі Помоклі Переяслав-Хмельницького району Київської області. Проживає у місті Києві.
Згідно із деклараціями податківця, з 2013 року (за правління Януковича) він працював у Державній податковій інспекції у Печерському районі Головного управління Міндоходів у м. Києві. З 2016 року — начальник відділу ОУ ГУ ДФС у м. Києві. Претендує на посаду голови оперативно-технічного підрозділу новоствореного Бюро економічної безпеки.

Статки

Згідно декларації посадовця за 2020 рік, сукупний дохід Олексія Соляника та його дружини Тамари дорівнює 958 166 грн (263 586 грн — його дохід за основним місцем роботи у ДФС Києва, 694 580 грн — дохід дружини “від зайняття підприємницькою діяльністю”).

Також у деклараціях зазначено 100 тисяч гривен та 20 тисяч доларів Олексія Соляника, а також – 1,5 млн грн та 60 тисяч доларів – у власності дружини Тамари.

Крім того, подружжя володіє 15 одиницями нерухомого майна, зокрема, має 5 квартир и одне нежитлове приміщення у Києві загальною площею 717 м.кв, два заміських будинки в Українці та Переяславі - 283 кв.м та 136 кв.м, сім земельних ділянок у Трипіллі, Українці та Помоклях загальною площею 200 м.кв. Також у власності подружжя автомобіль Toyota Highlander (вартістю близько 600 тисяч грн) і катер BRP Utopia 205 (вартістю приблизно 750 тис грн).

Скандали

За інформацією у пресі, Олексій Соляник є куратором низки конвертаційних центрів, неодноразово перевірявся службою внутрішньої безпеки ДФС, проходив перевірку на поліграфі, проте йому вдавалося уникнути відповідальності.

У декларації за 2018 рік Олексій Соляник вказав, що отримав 2,75 млн грн від відчуження певного нерухомого майна. Проте у декларації за 2019 рік у нього стало навіть більше нерухомості, ніж раніше – зокрема, на одну земельну ділянку більше. Що саме з нерухомого майна продав Соляник у 2018 році, а також – чи сплатив він податки з цього продажу, залишилося невідомим.

Родина

Дружина — Соляник Тамара Олександрівна (у шлюбі з вересня 2014-го). Подружжя виховує двох доньок. Батько — Соляник Анатолій Юрійович. Він не вказаний у декларації як член сім’ї, але в 2016-му зробив сину подарунок у негрошовій формі вартістю 100 000 грн.

Анатолій Соляник є екс-керівником та колишнім кінцевим бенефіціарним власником ТОВ “АГРОВИР”, яке спеціалізується на торгівлі тютюновими виробами та кормами для тварин. У 2019 році проти цієї компанії були відкриті кримінальні провадження, пов’язані з розслідуванням ДБР щодо транзитно-конвертаційної діяльності понад 70 компаній. Після того, як ДБР відкрило справу, батька Олексія Соляника вивели зі складу засновників компанії.