GlobalMoney

Revision as of 13:38, 31 August 2021 by imported>Redaktor2 (→‎О компанії)
(diff) ← Older revision | Latest revision (diff) | Newer revision → (diff)
GlobalMoney (ГлобалМані)
Global.jpeg
Платіжна система Globalmoney

О компанії

Компанію засновано 2009 року. За даними ЗМІ, у витоків платіжної системи Globalmoney стоять міністр фінансів часів Януковича Юрій Колобов, який нині перебуває в карному розшуку, "чорний" банкір Сергій Дядечко, олігарх Юрій Іванющенко (відомий як Юра Єнакіївський) та його найближчий поплічник Іван Аврамов ("наглядач" за Одесою).


У російській соцмережі "Вконтакте" діє сторінка електронного гаманця Globalmoney – Global24, який працює з усіма банками на території Росії.

Фінустанова "Первый коммерческий центр" так званої "ЛНР" заявила про можливість зняття грошей з гаманців Global24 в окупованому Луганську.

Працює спільний проєкт Globalmoney з російським державним банком ВТБ "ВТБ24. Большое преимущество". Банк ВТБ перебуває під санкціями в Україні.

Скандали

Перший скандал навколо компанії виник у 2015 році, коли у ЗМІ з'явилися повідомлення про функціонування на території т. зв. "ЛНР" та "ДНР" цілої мережі терміналів. Стверджувалося, що у схемах переказів готівки з окупованих територій в Україну могла бути задіяна платіжна система Globalmoney.

Тоді нардеп Максим Поляков та ГО "Депутатський контроль" провели розслідування термінального бізнесу на території "ЛНР"/"ДНР". Вони з'ясували, що при поповненні номера МТС російськими рублями в Макіївці на рахунок оператора зараховуються гривні, причому платіж приходить від Globalmoney.

Представники Globalmoney доволі успішно відхрещувалися від таких звинувачень, і компанія досі спокійно працює в Україні.

Сьогодні головний офіс компанії розташовується в столичному БЦ "Ренесанс", який належить Вадиму Григор'єву – партнеру Валерія Хорошковського. Останній за влади Януковича встиг попрацювати віце-прем'єром, міністром фінансів і головою СБУ. Саме Хорошковському належить сумнозвісна фраза "ФСБ Росії не загрожує Криму".

В свою чергу Григор'єв є співвласником двох дочірніх структур Globalmoney – "Глобал-Інвест" та "Глобал-Сервіс" Саме він викупав нерухомість підсанкційного російського банку ВТБ в Києві.

Global24 співпрацює з двома російськими платіжними системами – Payeer та Perfect Money. Ці системи дають змогу повністю анонімних платежів до однієї тисячі доларів на добу. За дивним збігом обставин, саме з цими платіжними системами працюють фінансові структури ОРДЛО.

У грудні 2020 року відбувся гучний скандал навколо мережі магазинів "АЛЛО" та Globalmoney. Ці компанії підозрювали у змові з метою ухилення від сплати податків за допомогою використання електронних гаманців.

Також стало відомо, що у схемі з ухиленням від податків "АЛЛО", крім Globalmoney, також був задіяний АТ "Банк Альянс". У жовтні 2020-го суд зобов'язав цей банк розкрити рух коштів по рахунку Globalmoney. Раніше ЗМІ повідомляли, що "Банк Альянс" може бути причетним до фінансування російських терористів на Донбасі.

Наразі керуючими партнерами Колобова та Іванющенка у Globalmoney є Вадим Стрелковський та Олег Міщенко.

Стрелковського називають "королем конвертів" в Україні. Попри чисельні публікації ЗМІ, порушені кримінальні справи, його фірми досі щомісяця отримують з держбюджету відшкодування на сотні мільйонів гривень за фіктивним ПДВ, займаючи перші місця за цим показником в Києві. Проти нього РНБО мала запровадити санкції в квітні, втім, цього так й не сталося.

У Олега Міщенка є широкі зв'язки в Антимонопольному комітеті України. Зокрема, має гарні стосунки з главою Північного міжобласного територіального відділення АМКУ Олексієм Хмельницьким. Хмельницький є однокурсником екс-керівника АМКУ Юрія Терентьєва. А в недавньому минулому – адвокат фірми "Азаров та партнери", яка спеціалізується на офшорах.

Родичі багатьох співробітників Globalmoney обіймають високі державні посади, зокрема, у силових структурах. Так, серед наближених до власників компанії є й чоловік співробітниці АМКУ.

Директором філії №1 ТОВ "ГЛОБАЛМАНІ" є Богдан Коробейко, котрий раніше був очільником ТОВ "Розрахункові технології" (наразі у стані припинення). А от засновниками "Розрахункових технологій" виступали Борис Міщенко (брат Олега Міщенка), Ганна Міщенко та Олександр Ніколайчук. Дружина останнього – Іляна Ніколайчук багато років працює у центральному офісі АМКУ на посаді головного експерта. При цьому у деклараціях чиновниці за 2016-2021 роки відсутні хоча б якісь дані про доходи її чоловіка-бізнесмена.

Ветерани з ГО "Вибачте, що живі" 19 серпня 2021 року провели пікет біля БЦ "Ренесанс", де знаходиться офіс компанії. 20 серпня ветерани прийшли під будівлі СБУ та РНБО з вимогою почати розслідування щодо фактів можливої співпраці платіжної системи Globalmoney з незаконними фінансовими установами в ОРДЛО та російськими банками.

25 серпня 2021 року бізнес-центр "Ренесанс" у Києві розірвав договір оренди з компанією Globalmoney, яка має залишити будівлю БЦ протягом двох місяців.

У 2021 році головне управління Нацполіціі в Києві звернулося до голови Нацбанку Кирила Шевченка з пропозицією скасувати реєстрацію МПС Глобалмані в Україні. Підставою для цього в поліції назвали підозру у відмиванні та виведенні коштів до Росії.

Зокрема, в переданому правоохоронцями в НБУ документі йдеться: "Посадові особи ТОВ „Глобалмані“ здійснювали фінансові операції за період 2019−2020 рр. на загальну суму 6,5 млрд грн, які мають ознаки шахрайства та легалізації доходів, отриманих злочинним шляхом в особливо великих розмірах. Учасником МПС „Глобалмані“, згідно з даними НБУ, є компанія B-Efekt A.S. (Чехія). Компанія має спільних керівників з ТОВ „Глобалмані“, здійснює переказ коштів у Російську Федерацію, в тому числі через платіжні системи Qiwi і Contact, які перебувають під санкціями в Україні".

Як уточнюється у зверненні, до компанії B-Efekt A.S. мають відношення колишні акціонери банку «Траст», визнаного НБУ неплатоспроможним. Зараз ФГВФО через суд домагається відшкодування 380 млн гривень від екс-акціонерів банку «Траст».

Як випливає зі звернення, у причетності до фінансових операцій, що мають ознаки протиправних, підозрюється також Банк Альянс, який виступає розрахунковим банком та емітентом електронних грошей МПС Глобалмані.Справка: Сайт "Генштаб" не несет ответственности за ссылки на материалы других источников и готов к обнародованию информации с иной точкой зрения