Соколов Михайло Володимирович
Соколов.jpeg
Народний депутат Верховної Ради України VI та ІХ скликання

Михайло Соколов

Народився 27 листопада 1967 року у м.Дніпропетровську. У 1985 році закінчив середню школу №67 з математичним профілем. 1991 року закінчив Дніпропетровський державний університет за спеціальністю «інженер-механік літальних апаратів».

Сім'я і зв'язки

Одружений, виховує п'ятьох дітей.

Батько - Герой Соціалістичної праці Володимир Соколов був головним інженером на Південмаші у 1982-1987 роках.

Оперативна справа

З 1991 - 1997 працював на ВО «ЮМЗ» майстром, інженером-конструктором. З 1997 по 1999 рік працював заступником директора ТОВ «Укр-фарма». З 1999 - 2000 рік працював заступником директора ТОВ «Оптімафарм». Далі кар'єра Соколова продовжилася на підприємстві «Евіст», де він також працював на посаді заступника директора до січня 2002 року. Потім був директором розвитку підприємства «СДС». Наступні три роки до жовтня 2007 року працював заступником директора ТОВ "Технофарм".

2002 року розпочинає політичну кар'єру. Двічі обирався депутатом Дніпропетровської міської ради.

З 2002 по 2007 роки – депутат Дніпропетровської міської ради. Народний депутат України VI скликання з 23 листопада 2007 року до 12 грудня 2012 року Член Комітету з питань правосуддя, член Спеціальної контрольної комісії з питань приватизації (з грудня 2007 року).

Як Народний депутат України, брав активну участь і зробив значний внесок у скасування візового режиму між Україною та Державою Ізраїль, що значно полегшило життя українським туристам.

У 2006 році Соколов в якості президента Асоціації сприяння розвитку кінематографу написав відкритого листа до тодішнього віцепрем'єра В'ячеслава Кириленка, в якому пояснював причини необхідності скасувати обов'язковий український дубляж.

У лютому 2013 року разом із народними депутатами України від Об'єднаної опозиції створив правозахисну громадську організацію «Всеукраїнська комісія справедливості». Було обрано головою цієї комісії. Комісія активно веде правозахисну діяльність. За час роботи до комісії звернулося по допомогу понад 15 000 осіб по всій Україні. Комісія зібрала та передала Президентові України понад 5000 підписів за звільнення Юлії Тимошенко, Юрія Луценка та інших українських політв'язнів.

У грудні 2014 року організував візит до Києва Президента Асоціації конгресменів США Джима Слеттері в рамках кампанії на захист сімейної садиби видатного авіаконструктора Ігоря Сікорського та створення музею у ній. Президент міжнародного фонду "Trident foundation".

У квітні 2015 року виступив одним із ініціаторів та організаторів створення Соціальної платформи «Важливий кожен», презентував програму соціально-орієнтованих реформ.

25 жовтня 2015 року обраний депутатом Миколаївської обласної ради від ВО "Батьківщина". З листопада 2015 року – перший заступник голови Миколаївської обласної ради.

З 21 грудня 2016 року – член Торгово-промислової палати України.

Соколов відомий як замовник лобістських послуг для лідерки партії “Батьківщина” Юлії Тимошенко. У 2016 році “Українська правда” писала, що під його керівництвом британська компанія “Trident Foundation” таємно оплачувала американських лобістів перед візитами Тимошенко у США. Всього за три роки британська фірма Соколова витратила на лобізм лідерки “Батьківщини” майже 1,3 млн доларів.

Також з 2016 року Соколов, за інформацією Bihus.Info, володіє 25%-ою часткою у польській компанії Air Cyber Services. Депутат спочатку це заперечував, а після того, як його запитали, чому ж компанія є в його декларації, переконував, що володіє лише 1% і той йому “подарували”. При цьому у польських реєстрах вказано, що Соколов володіє чвертю фірми, а в українській декларації він значиться її бенефіціаром.[1]

До 2019 року очолював Миколаївську обласну організацію партії "Батьківщина".

У 2019 році невдало балотувався до Верховної Ради 9-го скликання від ВО “Батьківщина”

У 2019 році він тимчасово припинив політичну кар’єру та сконцентрувався на підприємницькій діяльності. Йому належить низка українських підприємств, які провадять діяльність у різних галузях економіки.

На момент балотування в Раду у 2019 році Соколов працював заступником директора ТОВ "Укртранзит".

20 грудня 2023 р. Михайло Соколов прийняв присягу народного депутата України. Він увійшов до парламенту замість депутата Данілова, який достроково склав мандат. Депутат Соколов увійшов до фракції "Батьківщина".

Скандали і компромат

Наприкінці листопада 2008 року Соколов опинився в епіцентрі медіаскандалу, пов'язаного з рейдерським захопленням АТЗТ «Телевізійна служба Дніпропетровська» («34 канал»). Конфліктна ситуація навколо "34 каналу" розпочалася ще навесні 2007 року. Тоді народний депутат України від БЮТ Михайло Соколов, що посилює свій вплив у Дніпропетровську, через кіпрську офшорну компанію Arrowdeal Investments Limited заволодів 32% акцій телеканалу, які належали раніше покійному нині екс-губернатору Дніпропетровської області Віктору Забарі. Акцій Соколову здалося мало, і він захотів ще. Наполегливо "просив", щоб керівники "34-ки" Євген Надіон та Володимир Білий"поділилися" з ними своїми 36%, але батьки-засновники каналу відмовилися. Бізнесмен не заспокоївся і спробував ліквідувати АТЗТ "Телевізійна служба Дніпропетровська" шляхом перетворення на ТОВ з тією самою назвою. Протестуючи проти його дій, співробітники «34-ки» оголосили безстрокове голодування, а у прямому ефірі розпочався цілодобовий марафон, який побачили сотні тисяч мешканців Дніпропетровська. У дні голодування приємно вразила позиція пересічних людей. Буквально через 2 години після початку ефіру, незважаючи на те, що надворі була глибока ніч, на канал почали приходити численні делегації дніпропетровців, які бажають підтримати улюблений канал. Після візиту на телеканал у кулуарах міської ради Михайло Соколов заявив одному з депутатів, що за минулу добу він втратив усе».


Уже в Миколаєві Соколов виявився замішаний в корупційному скандалі: «Гучний корупційний скандал в Миколаєві викрив схему відкатів і хабарів, яка діє на найвищому рівні. Відразу після затримання Романчука і Зайзбурга заговорили про причетність до схем і заступника голови облради та обласної організації ВО “Батьківщина” Михайла Соколова, але протягом доби позиція офіційних структур щодо чиновника кардинально змінювалася. Спочатку він був підозрюваним, але потім виявилося, що “зовсім не причетний до справи”. За цю ж добу чиновник встиг “податися в біга” і “вирішити питання” з головою партії Юлією Тимошенко ».[2]


У мережі також можна знайти й скандали, у яких фігурує ім’я Михайла Соколова. Так, наприклад, як пише ZN, у 2017 році, бувши головою Миколаївської "Батьківщини", він вважав, що пропозиція проросійського президента Чехії Земана передачі Росії Криму в обмін на грошову компенсацію — це "один із варіантів виходу з конфлікту".

Соколов1.jpg

За даними ЗМІ, у 2011-2012 роках Соколов співпрацював з "Партією регіонів" і був у добрих відносинах з ОДА — регіоналом Олександром Вілкулом та членом байкерського клубу, до якого входив відомий шанувальник Володимира Путіна Олександр Залдостанов на прізвисько "Хірург".

2013 року Михайла Соколова виключили з партії "Батьківщина". Причиною цього стало його рішення без погодження з партійним керівництвом балотуватися в народні депутати на довиборах по 132-му виборчому округу Миколаївської області. Погодженим кандидатом від опозиції, до складу якої входила "Батьківщина", був Аркадій Корнацький.

Після інциденту в партії говорили, що, ставши конкурентом єдиного опозиційного кандидата, Соколов перейшов на бік влади з метою розпорошити голоси виборців. Тим самим він завдав шкоди авторитету цієї партії.[3]

Декларація

За 2018 рік у декларації Михайла Соколова, розміщеної в Єдиному реєстрі електронних декларацій, значаться доходи в сумі 3 274 612 гривень, у його родини – 1 009 239 гривень. На вкладах він тримає 5 411 доларів, 4 251 гривень.

Інформацію про рівень його доходів можна отримати також з декларацією, поданої в 2018 році. Згідно з цим документом, в 2018 році депутат Миколаївської обласної ради Михайло Соколов заробив у 2017 році 3 мільйони гривень доходів. Ця сума склалася з повернутого боргу 1,7 млн ​​гривень від якогось Сергія Колачевського. Дружина Соколова за рік заробила від своєї підприємницької діяльності 384 тисяч гривень. До доходів дружини додається її зарплата від роботи в Дніпропетровській обласній лікарні в 70 тисяч гривень.

А сам політик за 2017 рік заробив всього 38 тисяч гривень. Додатково він отримав 812 тисяч тисяч від продажу нерухомості.

У декларації за 2018 рік вказано, що Соколов винен близько 7 мільйонів гривень якомусь Ротаню Руслану Петровичу, прізвище та ініціали якого збігаються з капітаном футбольного клубу «Дніпро». У порівнянні з попереднім роком у політика виросли борги, крім боргу Ротаню Соколов вине ще трьом банкам 170 тисяч гривень. Він також дає в борг знайомим – 2,3 мільйона гривень він позичив іншим.

Якщо порівняти декларацію Соколова з попередньою, то в ній вже не було автомобіля, який був придбаний двома роками раніше за 1,5 мільйона гривень. Але залишилися куплений в той же рік мопед BMW за 613 млн грн. і автомобіль, що належить дружині, Toyota FG Сruiser, яхта Maxum і два трейлера-причепа. Також в новій декларації Соколова значаться два автомобілі karavan 2006 р.в. і Maxum 2200SR 2004 р.в.

Серед нерухомого майна у Соколова є дві квартири в Дніпрі площею 153 і 147 квадратних метра, нежитлові приміщення, два гаражі. Також він є власником торгового комплексу і недобудованої квартири в Ялті. Виходячи з декларації, у Соколова глава миколаївської «Батьківщини» взяв в оренду 65 квадратних метрів нежитлового приміщення.

Також Соколову належить польська компанія Air Cyber ​​Services, розташована у Варшаві і корпоративні права в деяких компаніях:: ТОВ Нікомол, юрфірми «Радник», НПФ «Енран Телеком», ТОВ «Батьківщина плюс», Миколаївська науково-технічна енергетична компанія, юрфірма «Правник »та адвокатська фірма« Шерман ».

Серед цінного майна у депутата годинники відомих брендів в кількості 3 штуки, золотий браслет і антикварний глечик.



Справка: Сайт "Генштабъ" не несет ответственности за ссылки на материалы других источников и готов к обнародованию информации с иной точкой зрения