Алавді Халідов
Халідов Алавді |
---|
Співзасновник корпорації Dubaev Product, засновник ТМ "Трапеза" , "Аттуаль" |
Незважаючи на те, що війна Росії з Україною триває вже понад 10 місяців, бізнес, пов'язаний із країнами-агресорами, не пішов із країни. Продовжує працювати 20 314 компаній з російським або білоруським корінням, за даними russian Roots, ймовірно, найбільшого реєстру компаній, пов'язаних з РФ і РБ, для професійної перевірки контрагентів і виявлення російських коренів. А на полицях магазинів, відповідно, все ще можна знайти товари таких компаній.[1]
Алавді Халідов
Халідов Алавді - російський співвласник корпорації в Україні Dubaev Product, куди входять бренди з виробництва круп та бобових Trapeza, Attual, Круп'яний двір та "BH Eximp", яка надає послуги в галузі експорту та логістики. Дохід компаній «Крупяний двір» та «Yoshi» за 2021 рік становив 456,25 млн. грн. Компанія займає 14-е місце з доходу у галузі.
В 2022 році цю корпорацію викрили в ухиленні від сплати податків. Про це редакція 368.media дізналася із матеріалів справи за ч. 3 ст. 212 КК.
Менеджмент компаній Халідова Алавді
Менеджмент компаній "Аттуаль", "Великий Двір", "Трапеза" навмисне з січня 2020 по травень 2022 року у звітах відображав неіснуючі операції. Загалом підприємства зареєстрували проведення «безтоварних» угод на загальну суму ПДВ понад 1,1 млрд. гривень, це дозволило зловмисникам ухилитися від сплати ПДВ. Київський райсуд Одеси за клопотанням слідства заарештував активи фігурантів: приміщення у ЖК «Міконос» (Одеса, пров. Ванний, 1-б) та будівлі у селищі Радісне (вул. Шевченка, 1-б, 1-в). Крім того, статутні капітали компаній на загальну суму 5,17 млн гривень заарештовано та передано до управління АРМА.
Пізніше, Київський районний суд Одеси зняв арешт нерухомого майна компаній. У своєму клопотанні про зняття арешту сторона захисту наголосила, що суб'єктом злочину передбаченого ч.3 ст. 212 КК може бути виключно фізична особа, яка тимчасово чи постійно обіймає на підприємстві посаду, пов'язану з організаційно-розпорядчими функціями чи адміністративно-господарськими. У цьому юридична особа може бути суб'єктом злочину, отже, щодо нього може бути застосована конфіскація майна як міра покарання.
Крім того, сторона захисту зазначила, що власника компанії може бути притягнуто до відповідальності лише за статтею 219 КК доведення до банкрутства. Таким чином, він не є у розумінні ст. 18 КК посадовцем, і може виступати суб'єктом кримінального правопорушення.
Київський районний суд Одеси задовольнив клопотання сторони захисту, знявши арешт з майна компаній ТОВ «Трапеза», ТОВ «Крупяний двір», ТОВ «Аттуаль».
Усі компанії оформлені на громадян Російської Федерації. Директором «Аттуаль» вказано Костянтина Паянова, а власника — росіянина Казбека Халідова. Він же керує «Трапезою», де засновником вважається родич із РФ Булат Халідов. Останню фірму «Великий Двір» очолює українець Володимир Губачов, а володіє росіянин Алавді Халідов.
Останній довгий час позиціонував себе у ЗМІ як співзасновник корпорації Dubaev Product. Алавді Халідов розповідав, як важко буде українському бізнесу через зростання цін на російський газ. Його часто передруковували ЗМІ із РФ.
Згідно з сайтом, Dubaev Product об'єднує всі вищезгадані бренди товарів кожного з підприємств. При цьому оформлена фірма з директором Апті Імрановим на Костянтина Ананійчука та Ташдеміра Джихана. Останній є громадянином Республіки Туреччина. Він разом із росіянином Шамілем Джабраїловим володіють київською компанією «Гьодзе», яка торгує продуктами та тютюном.
Справка: Сайт "Генштабъ" не несет ответственности за ссылки на материалы других источников и готов к обнародованию информации с иной точкой зрения |
- ↑ Украинцы продолжают покупать товары с российскими корнями: как маскируются компании и что не так с темпами «деоккупации» этикетки
- ↑ Громадянин країни-агресора Халідов збудував в Одесі податкову «схему» на 1,1 млрд грн
- ↑ В Одессе выявили группу компаний россиян, которая уклонялась от уплаты налогов
- ↑ В Одесі суд зняв арешт із майна фірм, які належать росіянам