Маєтки в Конча-Заспі і "пох*й" на інвесторів: як голова "Київміськбуду" створив собі імперію
Йдеться про майже 2 гектари, які раніше перебували в комунальній власності. На початку 2000-их Київрада передала цю ділянку дочірньому підприємству “Київміськбуду” – “Екос”- для експлуатації та обслуговування бази відпочинку. У 2013-му, через рік після призначення Ігоря Кушніра президентом компанії, базу продали приватній компанії “Лісоргбуд”, створеній за місяць до операції. Серед засновників “Лісоргбуду” тоді була тітка дружини Кушніра Оксани. Землю ж під нерухомістю фірма отримала в оренду. Нині на ній вже звели ряд будинків, власниками яких значиться близьке оточення Ігоря Кушніра.
Так, двоповерховим маєтком на понад 400 квадратів володіє землячка Кушніра Лариса Ільченко, родом з Кременчука. Там Ільченко була зареєстрована як ФОП, займалася “наданням послуг мобільного харчування”, а потім опинилася серед власників “Лісоргбуду” разом з тіткою дружини президента “Київміськбуду”. Будинок недавно виставляли на продаж і оцінили його у 100 мільйонів гривень.
Ще одним будинком на понад 600 квадратів тут на території “бази відпочинку” Наталія Чухлеб – дружина брата Оксани Кушнір.
Третій маєток площею близько 400 квадратних метрів записаний на Володимира Криворучка, також родом із Кременчука. Там Криворучко раніше керував компанією Кушніра, цим же, по суті, займається і нині у Києві – опікується структурами родини Кушнірів.
Ще один Будинок на 450 квадратних метрів записаний на Ольгу Телятник, теж з Кременчука. Чоловік Ольги – Руслан Телятник – з 2016 року очолює дочірнє підприємство “Київміськбуду” – “Київтранспарксервіс 1”.
Наступний будинок на 400 квадратів записаний на Ларису Федорченко з Кременчука.
Жінка є родичкою Руслана Федорченка – депутата Кременчуцької міської ради, а також директора компанії “Расмус” з орбіти Ігоря Кушніра та народного депутата Вадима Столара, який обирався в парламент від ОПЗЖ. “Расмус” у попередні роки “світилася” у київських будівельних скандалах.
У коментарі журналістам Федорченко заявила, що на маєток у Козині заробила самостійно: “Я продала тут квартиру, наследство, мамин дом, квартиру бабушкину… Робили в селі як прокляті, заробляли копєйки, на базарі продавали що вирощували”.
Ще одним маєтком на території володіє Тетяна Фидря з Кременчука. Раніше жінка була серед засновників компаній, які згодом переходили до дружини Ігоря Кушніра Оксани.
Будинок на 300 квадратів записаний на Світлану Кулакову з Харківщини. Жінка не займалася підприємницькою діяльностю, а також ніколи не володіла бізнесом. Втім, її син – Віталій Кулаков – адвокат, який представляв в судах інтереси “Київміськбуду”.
Загальна вартість всіх котеджів тут може перевищувати 3.5 мільйони доларів. Будівельні роботи нині на фінішній прямій і на території журналісти побачили значну активність робітників. Цікаво, що на об’єктах самого “Київміськбуду” в Києві така активність відсутня. Раніше Ігор Кушнір заявив, що компанія змушена призупинити роботи через низку проблем, в тому числі і фінансових – 2022 рік холдинг закінчив з мінусовими показниками. Втім, це ніяк не вплинуло на бізнес дружини Кушніра Оксани, який почав розростатися саме після призначення чоловіка на посаду президента “Київміськбуду”. Він також пов’язаний з будівництвом і нині масштабувався до участі в будівництві об’єктів не лише в Україні, але й у Латвії, Литві, Угорщині та на Кіпрі. Самого Кушніра Михайло Ткач з “Української правди” минулоріч помітив у Відні.[2]
Інвалід на Евересті
Журналісти встановили, що голова “Київміськбуду” Ігор Кушнір в травні виїхав з України, використавши довідку про інвалідність. Проблема в тому, що тоді він разом із дружиною Оксаною відправився підкорювати Еверест. Крім цього, цей підйом ще й обійшовся подружжю в 150 тисяч доларів.
Про це пишуть у bihus.info з посиланням на джерела. Відомо, що в травні 2023 року Кушнір відправився з дружиною, аби піднятися на Еверест. Проблема в тому, що за новою інформацією, він полишив Україну за доволі підозрілих обставин. Фактично, він начебто показав довідку про інвалідність.
Питання виникає в тому, як можна з проблемами зі здоров’ям підкорити гору, яка дається далеко не всім повністю здоровим людям. Джерела зазначають,що якби довідка була правдою, то навряд-чи йому піддався такий підйом.
Інше питання виникає у витрачених коштах. Журналісти зазначають, що підйом на Еверест обійшовся в 150 тисяч доларів. Подібні фінансові витрати вимагають додаткових перевірок для посадових осіб. Джерела нагадують, що Кушнір сидить на посаді президента “Київміськбуду” уже 10 років. На 80% при цьому компанія належить Києву.[3]
Захоплення
Захоплюється альпінізмом. Перший серйозний підйом — гора Казбек 1987 року. Пізніше здійснив сходження на Чоу-Ю, Пік Коженевської, Пік Леніна, Хант-Тенгри,Кіліманджаро, Ельбрус та Монблан.
Також цікавиться живописом, має власну колекцію старовинних книг.
Звання, чини, регалії
Відзнака Міністерства оборони України «Вогнепальна зброя» (2011)
Відзнаки Міністерства оборони України «Знак пошани» (2011)
Заслужений економіст України (2012)
медаль «25 років незалежності України» (2016 р.)
Двічі визнаний одним з найкращих управлінців України (2016, 2017 рік)
У 2021 визнаний одним із трьох найкращих топ-менеджерів України у рейтингу журналу «Фокус» в номінації «Нерухомість».
У 2020 та 2021 визнаний найкращим топ-менеджером будівельної премії iBuild
Справка: Сайт "Генштаб" не несе відповідальності за посилання на матеріали інших джерел та готовий до оприлюднення інформації
|
|